Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Sprievodný program, Workshopy

16:00, piatok
V rámci tohto workshopu uvidíte, ako sa vyrába šíp, workshop vedie Lukáš Reviľak.
Lúka za Budovou
Workshop

Workshopy

16:30, piatok
Príďte sa zabaviť a trochu si poskákať na tanečný workshop. Učiť sa budú jednoduché tance z obdobia gotiky alebo renesancie. Tanečné skúsenosti nie sú vôbec potrebné, stačí chuť, dobrá nálada a čo najviac kamarátov so sebou. Lebo čím je viac ľudí, tým lepšia zábava! :)
B2
Workshop
10:00, sobota
Bartitsu - viktoriánská (či steampunková) sebeobrana ve stylu Sherlocka Holmese, chytře a brutálně účinně se ubráníte přepadení i nevhodnému chování sprosté spodiny. Vhodno pro gentlemany i lady, děti od 12 let nevyjímaje.
B2
Workshop
11:00, sobota
Cesta Jogy je neopísateľná - lepšie je vykročiť a zažiť, ako sa snažiť pochopiť z cudzích slov..
C4
Workshop
12:00, sobota
Capoeira je umenie, ktore všetko spája dohromady a zmazáva rozdiely medzi ľudmi i kultúrami. Je to veľmi komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom. Každý si v capoeire nájde svoju cestu. Kto má rád hudbu, môže byť veľmi uznávaný spevák a hudobník, iný je známy vďaka akrobacii, ďalší kvôli efektívnosti hry a boja. V capoeire je veľa druhov hier, pričom každá z nich má svoje špecifiká.
B2
Workshop
14:00, sobota
Djembe workshop pre začiatočníkov aj mierne pokročilých. Naučíme sa hrať na Západoafrické bubny, precvičíme si techniku a zahráme tradičný rytmus.
B2
Workshop
15:30, sobota
Akadémia írskeho tanca Avalon pozýva všetkých účastníkov festivalu na krátky workshop írskych tancov. Od účastníkov predpokladáme minimálne, prípadne nulové znalosti írskeho tanca - čím menej viete tým lepšie, keďže workshop je určený úplným začiatočníkom, ktorý si chcú vyskúšať tento jedinečný tanečný štýl. Počas hodiny sa naučíte základné kroky, ktoré spojíme do jednoduchého tanca. Okrem výuky budete mať počas workshopu možnosť vidieť niekoľko choreografií v podaní žiakov Akadémie írskeho tanca Avalon. Tešíme sa na Vás.
C4
Workshop
18:00, sobota
Lekce tvorby lapačů snů. Zasvěcení do symboliky a funkce toho magického talismanu. Účastník si s mou pomocí vyrobí vlastní lapač snů, který si potom může odnést.
C2
Workshop
10:30, nedeľa
Bartitsu - viktoriánská (či steampunková) sebeobrana ve stylu Sherlocka Holmese, chytře a brutálně účinně se ubráníte přepadení i nevhodnému chování sprosté spodiny. Vhodno pro gentlemany i lady, děti od 12 let nevyjímaje.
B2
Workshop
12:30, nedeľa
Všetci priaznivci zdravého pohybu, tímovej práce, kreativity a zábavy pozor! Na Slovensku vzniká prvá škola zameraná na výučbu techník nového cirkusu! V ponuke pre SlavCon je akrobacia, equilibristika, žonglovanie, a mnohé iné!
B2
Workshop

Hry, Workshopy

17:30, sobota
Príďte si vyskúšať, ako používať chôdzu, pohyb, gestá, mimiku a hlas pre efektívne vyjadrovanie v roli aj mimo nej. ;) Okrem rolových scénok aj pantomíma a hromadné aktivity. Ľahké a časovo nenáročné cvičenia okolo improvizácie, hrania a larpov.
C4
Hra, Workshop

Literárna línia, Workshopy

12:00, nedeľa
Príležitosť na spätnú väzbu pre nádejných spisovateľov, ktorí sa zapojili do literárnej súťaže na SlavCone - Siene ohňa. Prihláste sa nám dopredu na sienohna@tolkien.sk, aby sme sa vedeli pripraviť.
C2
Diskusia, Workshop