Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Hry, Workshopy

11:00, sobota
Roleplayová hra pre max 10-15 ľudí s minimom pevných pravidel, na ktorej je priestor sa vyhrať s vlastnou predstavivosťou a improvizáciou (netreba sa hlásiť, stačí prísť, žiadne vopred známe postavy).
Telocvičňa
Hra, Workshop
14:00, sobota
Zaujíma ťa, aký šport frčí po skaze ľudstva? Ako vypustiť paru a rozdrviť pár lebiek alebo aspoň kostí? Potom je tu presne pre teba Jugger - krutá hra. Rýchlosť, mrštnosť ale aj sila určuje víťaza. Budeš ním ty?
Exteriér
Hra, Workshop
16:00, sobota
Chceš sa naučiť vyrábať štýlové zbrane, ktoré nebudú len na okrasu, avšak budú bezpečné? Príď na workshop výroby LARPových zbraní!
Dielňa
Workshop

Hry

15:00, sobota
V létě roku 2016 se ve středozemním moři kolem italských břehů na lodi La Grace odehrál larp s názvem ZA OBZOR. Šlo o hru o svobodě a naději a v některých ohledech stála na hranicích toho, co známe pod slovem larp. Jak to vypadalo, o čem to bylo a jak vypadal proces tvorby. O tom všem si můžeme povídat.
Oranžová sála
Prednáška
16:00, sobota
Chcete vedieť, ako by to asi vyzeralo, keby ste sa rozhodli si sami doma na kolene vytvoriť vlastnú webovú hru? Prípadne rovno získať nejaké tipy? Porozprávam vám, ako na to (game design, programovanie, grafika, marketing) idem ja pri tvorbe mojej hry Feudarium.
Oranžová sála
Prednáška
17:00, sobota
Na přelomu října a listopadu 2016 jsem si povídal se 14 larpovými tvůrci o tom, jak dělali některé své projekty a co to vlastně znamená "řízení kreativity" v jejich podání. Jestli vůbec něco. Z toho vzešlo pár poznatků, které se s kreativním procesem podle všeho pojí. V tomto příspěvku bych rád představil, co se mi podařilo a nepodařilo zjistit. Hlavně však toto téma otevřel. A pak bych si o tom s vámi rád povídal...
Zasadačka
Prednáška, Diskusia
20:00, sobota
Prídite zbohatnúť na Hug Street. Namiesto predaja a nákupu akcií ako na Wall Street, hráči obchodujú objatiami, stiskami rúk, "aaaaah"-kaním a "mmmmm"-kaním. Ale recesia sa blíži - zvládnete túto krízu?
Dielňa
Hra

Fantasy a horor, Hry

18:00, sobota
V Larpe je úplne bežné, že si hráči vyrábajú veci sami. Príďte sa lepšie zorientovať, čo všetko a ako si viete vyrobiť sami a taktiež, kde na to všetko nájsť materiály.
Zasadačka
Prednáška