Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Hry

Prehliadka kartovej hry Magic: The Gathering spojená s turnajom. K dispozícii budú balíky pre hráčov ktorý si chcú hru vyskúšať. Pre účastníkov sa tiež chystá menší turnaj vo formáte Highlander.
Hra
15:00, piatok
Čo je vlastne LARP (Live Action Role Play)? Na túto otázku sa bude pokúšať odpovedať člen jedného menejznámeho LARP-ového klanu. Porýpeme sa v Slovenských aj Českých LARP-och. Pozrieme si fotečky, videjká a budú spropagované niektoré podujatia pripravované tento rok.
Neverland
Prednáška, Diskusia
15:00, piatok
Sú malé, sú nenápadné a keď vás dostanú pripravia vás o všetok čas. Prehliadačové, Browser, Online hry. Čo to je ako to funguje a kto za to môže.
Hradisko
Prednáška, Diskusia
16:00, piatok
Uhádni film/hru/seriál podľa obrázkov. Aby to nebolo len tak, obrázky sú pokazené a postupne sa rozjasňujú. Kto uhádne prvý, dostane cukrík!
Neverland
Súťaž
18:00, piatok
V počítači každého koho uchvátil svet J.R.R. Tolkiena sa určite objavila aspoň jedna hra s tématikou Pána Prsteňov. Koľko takýchto hier, ale už bolo vydaných? O čo v nich šlo? Odpovede na tieto i ďalšie otázky, rovnako ako aj vaše názory na jednotlivé hry sú na prednáške vítané.
Neverland
Prednáška
20:00, piatok
Počítačové hry všichni milujeme a někteří z nás by je i rádi vytvářeli. Na první pohled se může zdát že je to obtížné a mnoho tvůrců to odradí. Proč se ale nestát nezávislým vývojářem? Indie Games CZ je česká mikrokonference o nezávislých hrách, kde se setkávají fandové i tvůrci, aby si vyměňovali zkušenosti. Přijďte si poslechnout o úspěšných českých projektech, získat inspiraci a motivaci.
Neverland
Prednáška
21:00, piatok
Brno a Bratislava jsou od sebe coby kamenem dohodil. Stejně je na tom čeština a slovenština. Přijďte zjistit, co vám, hráčům larpu může nabídnout Brno a jeho okolí.
Neverland
Prednáška, Diskusia
9:30, sobota
Prednáška sa bude venovať akcii Tiene chaosu III. Ide o drevenú bitku a menší LARP , zo sveta Warhammer fantasy ktoré sa konajú v Bratislave. Pokúsime sa zhrnúť, čo sa nám podarilo dosiahnuť na minulých ročníkoch a samozrejme čo všetko plánujeme do budúcna a aj všeličo zo zákulisia organizovania tohto podujatia.
Hradisko
Prednáška
10:00, sobota
Co je to larp? Co všechno je larp? Kde se může člověk o larpu dozvědět. Toto a mnoho více. Zajímavé fotky, dobrá videa, souhrn všeho o larpu.
Malé divadlo
Prednáška, Diskusia
10:00, sobota
V Sobotu pre vás chystáme turnaj vo formáte známom ako nemecký Highlander. Turnaj začína o 10:00 a prihlásiť sa môžete na mieste. Pravidlá formátu si možete pozrieť po anglicky na tejto stránke: http://highlandermagic.info/
Chodby
Hra, Súťaž
13:00, sobota
Je hraní RPG jen pro podivíny a vyděděnce? Má co nabídnout normálním lidem? A jak má hráč RPG vysvětlit svému okolí, že nepatří na psychiatrii?
Malé divadlo
Prednáška
14:00, sobota
V roce 1992 proběhl v ČR první ročník larpu Pan Prstenů. Teď, po více jak dvaceti letech tato hra ještě stále běží. Na této přednášce vám PPčko představím a povím co stojí za jeho dlouhým trváním.
Neverland
Prednáška
16:00, sobota
Larp Bezkrálí začal jako sen o vytvoření světa, do kterého si lidé přijdou odpočinout (například bojem s nemrtvými stvůrami, odhalováním úkladů svých nejlepších přátel a výstavbou mocných království) - a pokaždé, když se do něj vrátí, zkrátka navážou, kde přestali. Z příběhů jeho veteránů jsou dnes legendy pro nováčky. Paralelní svět knihy Křivé ostří se i díky příspěvkům všech hráčů neuvěřitelně rozrostl a žije vlastním životem. Bezkrálí letos proběhne již počtrnácté a společně se svými hráči se neustále vyvíjí - kromě jeho představení můžeme také podebatovat o různých organizátorských i autorských technikách použitelných při tvorbě a běhu larpu. Hráči i organizátoři vlastních her vítáni.
Moria
Prednáška, Diskusia
18:00, sobota
Jak o sobě něco zjistit od druhých? A jak svůj názor předat tak, aby byl přijat druhou stranou? Zlepšete své komunikační dovednosti v oblasti her i v normálním životě, stačí se jen na věci podívat trochu jinak než jste zvyklí.
Neverland
Prednáška
9:00, nedeľa
Mesto Elthilion je prosperujúce mesto. Karavány prichádzajú a odchádzajú. Avšak nikdy nič nie je stále. Prichádza jar a s ňou sa, cez severné hranice kráľovstva Dargas, šinú severské kmene, ktoré si prichádzajú po svoju každoročnú výplatu. Korisť z rabovania však tento rok nedostanú len tak ľahko. Radovan presvedčil svojho otca Vojvodu Eltilionského aby sa konečne postavil na odpor. Kráľ prisľúbil vojenskú pomoc, no niečo na tom smrdí. Nuž Radovan odchádza ku kráľovskému vojsku aby dohliadol na dodržanie sľubu. Elthilion sformovalo armádu zo, žoldnierov, sedliakov a rytierstva. Eltilion volá do zbrane aj teba...
Neverland
Prednáška
11:00, nedeľa
Nakoľko máte radi voľné ruky pri ovplyvňovaní sveta? Akú voľnosť hráčom dávate ako rozprávači? Môže vôbec fungovať svet tvorený priamo pri hraní? Navyše 13 ročnými deťmi? Môže! Príďte sa o tom presvedčiť a vypočuť si príbeh Finálie aj s porovnaním voči ostatným sytémom.
Hradisko
Prednáška
12:00, nedeľa
Pojďte si zahrát deskovou hru pro 1-4 hráče a společně se vydat splnit různé mise do podzemí zamořeného tvory, jenž vznikly jako důsledky zdejších experimentů.
Neverland
Hra
12:00, nedeľa
Uhádni film/hru/seriál podľa obrázkov. Aby to nebolo len tak, obrázky sú pokazené a postupne sa rozjasňujú. Kto uhádne prvý, dostane cukrík!
Malé divadlo
Súťaž
12:30, nedeľa
Tohtoročné Hmly Vrchoviny budú už šiestym pokračovaním tejto bojovky pre mladých aj starých. V prednáške bude spomenutý minulý ročník, aké boli plány a aká realita. Nasledovať bude popis toho, čo bude tento rok, a ako to bude prebiehať. Na konci bude diskusia.
Hradisko
Prednáška
13:00, nedeľa
V prednáške sú prezentované výsledky psychologického výskumu zameraného na identitu a osobnosť hráča LARPu. V teoretickej časti je LARP porovnávaný s inými formami hrania roly. Vo výskumnej časti sú porovnávané aspekty identity larpistov a nehráčov, hodnotené prvky larpu, ktoré podľa hráčov súvisia s identitou a sú skúmané osobnostné vlastnosti hráča.
Hradisko
Prednáška
14:00, nedeľa
Pokud se chcete dozvědět něco o larpech, neexistuje v ČR ani na Slovensku lepší zdroj informací než larp.cz Pojďte se dozvědět něco ze zákulisí, jak můžete přispět vy. A pojďte zjistit, jak může fungovat LARP.sk
Hradisko
Prednáška, Diskusia

Hry, Sprievodný program

11:00, sobota
Tento turnaj je určený pre všetkých, čo sa neboja trochy zdravého pohybu, majú zmysel pre fair play, chuť vyskúšať si boj s dreveným mečom a porovnať si svoje zručnosti so súpermi. Budú použité drevené makety mečov, mäkčené penou či karimatkou. Je možné si doniesť vlastné osvedčené meče alebo využiť tie, ktoré poskytne KVH Bagras. A samozrejme pre víťaza budú pripravené ceny. Preto netreba váhať a prihlásiť sa priamo na SlavCone!
Lúka
Workshop, Súťaž
13:00, sobota
Nechajte sa strhnúť do sveta Kráľovstva Vína. Dozviete sa viac o občianskom združení Schatmansdorf Častá, ochutnáte pravé Schatmansdorfské vínko a dokonca si môžete aj zasúťažiť.
Lúka
Diskusia, Súťaž
13:00, sobota
Nechajte sa strhnúť do sveta Kráľovstva Vína. Dozviete sa viac o občianskom združení Schatmansdorf Častá, ochutnáte pravé Schatmansdorfské vínko a dokonca si môžete aj zasúťažiť.
Lúka
Diskusia, Súťaž

Hry, Sci-fi

21:00, sobota
Artemis je hrou kombinující prvky larpu a počítačové hry. Celkem šest hráčů představuje posádku vesmírné lodi, včetně kapitána, každý z nich sedí u PC s jinými informacemi o lodi a jejím okolí. Členové posádky si musí tyto informace efektivně vyměňovat, aby porazili nepřátelskou flotilu, stejně jako ve Star Trek, Galaktice a dalších. Přijďte se na hru podívat a ZAHRÁT si ji se svými kamarády!
Neverland
Hra, Workshop

Hry, Workshopy

10:00, nedeľa
Workshop, kde môžete prejaviť svoju slovnú i pohybovú kreativitu, na 2-3 minútky si zahrať postavu z tohto či iného sveta, odohrať svoju obľúbenú scénu z filmu či knihy, pantomimicky vyjadriť myšlienku či situáciu alebo sa len dobre zasmiať a spoznať aj nejakých nových ľudí.
Malé divadlo
Workshop