Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Hry

17:00, piatok
Nero opäť príde pokecať o tom, čo má nové, aké to je tvoriť hry a s čím všetkým sa musí autor popasovať na ceste za slávou :) Epicko-vtipný príbeh o všemocnej prokrastinácii, o tom, ako vám kreatívni ľudia zmenia pohľad na veci a čo všetko sa dá stihnúť v lietadle, obohatený o zážitky z prvej návštevy veľtrhu hier v Essene. Všetko, čo ste zmeškali počas roka: Nové veci, staré veci po novom a tak staré veci, že ste ich ešte nevideli :)
Oranžová sála
Prednáška, Diskusia
19:00, piatok
Kto sme. Kde pôsobíme. Čomu sa venujeme.
Oranžová sála
Prednáška, Diskusia
10:00, sobota
Zamýšľali ste sa niekedy, prečo chodiť alebo naopak nechodiť na LARPy? My sme si dali tú námahu a zamysleli sme sa za vás. Príďte sa presvedčiť na našu prednášku a zapojiť sa do diskusie so svojimi zážitkami.
Modrá sála
Prednáška, Diskusia
14:00, sobota
Hra Shadowrun v příštím roce oslaví 30 let existence. Za tu dobu vygenerovala 6 edic pravidel, několik úspěšnách pořítačových her, desítky knih a pčedevěím stovky sourcebooků narvaných jak herním materiálem, vybavením a doplňujícími pravidly, tak komplexními příběhy popisující konspirace a dění ve stínech kařdodenního byznysu megakorporací a politických , ekologických a humanitárních událostí, které, nezřídka katastrofickýcm, způsobem, ovlivňují životy běžných lidí ve druhé polovině alternativního 21. století. Během přednášky vám chci představit barvitý vývoj settingu a vypíchnout nejvýznamější události alternativní historie/budoucnosti, která spojuje lidi s magií a technologií.
Zasadačka
Prednáška
15:00, sobota
Videli ste už niekedy Furrika vo Fursuite? Vedel si, že tam sú nepísané pravidla? Prečo to ten "típek" vlastne robí? Chceš si to vyskúšať? Tak príď na prednášku :D
Zasadačka
Prednáška
16:30, sobota
Víte jak nezastřelit hajného? Jak nechytit běhavku? Čím uplácet? Proč platí pravidlo 2x řež? Zda rozdávat kondomy? Kdy lze sekat hlavy a kdy trávu? Kdy kam volat a psát? Zkrátka povídání o tom co se nám všem při pořádání stalo, jak tomu zabránit a jak akci uspořádat lépe a bez mrtvol (a nebo s nimi).
Oranžová sála
Prednáška, Diskusia
10:00, nedeľa
Mnohí to poznáte. Chcete ísť na larp, alebo stolové RPG, no vymyslieť postavu je pre Vás veľmi ťažké, nič Vám nenapadá. Alebo naopak Vám napadá niečo veľmi epické, no nehodí sa to do tejto hry či už žánrovo, alebo vyššiou/nižšiou úrovňou epickosti. Či dokonca uprostred hry zistíte že Vás postava vôbec nebaví. Presne toto sú problémy, na ktoré sa pozrieme a pokúsime sa vám pomôcť s ich riešením na tejto prednáške.
Modrá sála
Prednáška
11:00, nedeľa
Shadowrun s naprostou samozřejmostí míchá rychlopalné zbraně, kybernetické samuraje a umělé inteligence s draky, nadpřirozeným světem mytologických bytostí a všudypřítomnou magií, a dělá to setsakramentsky dobře. Pojďme se podívat po kořenech nejzáhadnějšího z fenoménů Šestého světa, a udělejme si malou procházku nejen historií a mytologií shadowrunu, ale i moderními podobami magických kultů reflektující různé aspekty metalidské spirituality.
Červená sála
Prednáška
12:00, nedeľa
Hlbšie pojednanie o cudzích postavách na LARPoch, ich význame a prínose. Pohľad na cudzie postavy zo strany hráča, organizátora a cudzej postavy samotnej. Prečo ich mať rád, prečo nenávidieť a prečo si ich chcieť zahrať.
Modrá sála
Prednáška, Diskusia

Hry, Workshopy

14:00, sobota
Zaujíma ťa, aký šport frčí po skaze ľudstva? Ako vypustiť paru a rozdrviť pár lebiek alebo aspoň kostí? Potom je tu presne pre teba Jugger - krutá hra. Rýchlosť, mrštnosť ale aj sila určuje víťaza. Budeš ním ty?
Exteriér
Hra, Workshop
18:00, sobota
Každý z nás občas sní. V každém z nás je ukryt hrdina. Tak proč ho jednou neukázat i ostatním? Proč ho schovávat uvnitř? Přijďte ukázat co je ve vás. Pojďte si zkusit co je to rolové hraní (LARP) a že to zvládne úplně každý. Že nevíte o co jde a že se bojíte? Nevadí. Vemte svého vnitřního hrdiny a přijďte.
Telocvičňa
Workshop
10:00, nedeľa
Poďte si vyskúšať, ako sa pohrať s hraním postavy na LARPe. Vstup a výstup z role, pomocné techniky pri stvárnení postavy, zábavné role-playové aktivity.
Telocvičňa
Workshop
12:00, nedeľa
Máte pocit, že niekedy len tak plávate svojim životom? Prídte si skúsiť aké to je plávať medzi vlnami iných životov a príbehov. Niektoré donesiete vy a niektoré na vás budú čakať pripravené.
Telocvičňa
Workshop

Fantasy a horor, Hry

17:30, sobota
Subžáner Vampire Uran larpov sa na Slovensku konal už pred mnohými rokmi, no v poslednej dobe zostal už iba jeden posledný v Bratislave- Stolen Lives. Príďte sa pozrieť na prezentáciu tejto unikátnej hry, fungujúcej na úplne iných princípoch než väčšina larpov na Slovensku. Uvidíš aj ako sa scéna zmenila za posledné roky a prečo. Taktiež sa dotkneme medzinárodnej Vampire Larpovej scény.
Oranžová sála
Prednáška
13:00, nedeľa
Hra sa odohráva v limbe, mieste medzi životom a smrťou. Čakáreň, kde máte možnosť premýšlať o doterajšom živote predtým ako sa vrátite naspäť k útrapam života alebo pokračujete do neznáma k smrti. Hráči budú hrať skupinú ľudí zo súčasného času, ktorý stoja pred týmto rozhodnutím. Ako sa rozhodneš ty?
Dielňa
Hra
15:00, nedeľa
Dungeon and Dragons je hra, ktorá vznikla roku 1974, no do dnešného dňa ju hrávajú ženy aj muži, mladý aj starý, bežný ľudia aj svetové celebrity. Čim to je, že táto viac ako 30-ročná hra je taká populárna? Aj to sa dozvieš na tejto prednáške.
Červená sála
Prednáška