Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Sprievodný program

11:00, sobota
Spustenie celodenných atrakcií, lukostreľba, hod sekerkou, stredoveká kuchyňa, fotky v kostýme, ukážka stredovekého tábora, stredoveká sokoliareň, larpové bitky, komorné larpy.
Lúka za Budovou
Hra, Súťaž
12:00, sobota
Unikátny slovenský B-čový krvák, o ktorom vám prídu povedať priamo jeho autori. Dozviete sa viac o tvorbe nízkorozpočtového filmu, ako to celé vznikalo od roku 2006 až po dnešok a uvidíte aj ukážky!
B1
Prednáška
12:00, sobota
Výroba pravých včelích sviečok v podaní nášho remeselníka Jakuba Havlíčka.
Lúka za Budovou
Vystúpenie, Workshop
13:00, sobota
V rámci tohto workshopu Vám náš šarmantný remeselník Vladimír Schwarz predvedie svoje umenie s drevom. Videoukážka: https://docs.google.com/file/d/0Bxwd_7t7LpCiQWtFZVVYUUJqaFk/edit
Lúka za Budovou
Vystúpenie, Workshop
14:00, sobota
Vstupte do arény, můžete zvítězit nad netvorem, pirátem či rabiátem, čeká na vás dobrodružství a sláva. Nebo vezměte kamarády či rodiče, chopte se mečů a změřte svoje síly. Půjčujeme až 4 meče. Jeden souboj o 5 životů 1 Euro (bez příšery 0,5 Eura každý.) Používáme Bofry – bezpečná zábava pro každého, ke koupi u nás www.bofry.cz
Lúka za Budovou
Workshop
14:00, sobota
V rámci tohto workshopu uvidíte ako sa vyrába šíp, workshop vedie Lukáš Reviľak.
Lúka za Budovou
Vystúpenie, Workshop
16:00, sobota
Sytý baryton, otřepané vtipy, elfí striptýz a pochopitelně mnoho písniček na kytaru a akordeon v podání barda Laega Mortemira
A1
Vystúpenie
16:00, sobota
Náš remeselník Marek Fančovič so svojim synom Vám ukážu, ako sa vyrábali krúžkove zbroje a budete si môcť na vlastnej koži vyskúšať, aká ťažká taká zbroj bola.
Lúka za Budovou
Vystúpenie, Workshop
17:00, sobota
Výstava našej dvornej maliarky Kláry Homzovej, ukáže Vám svoju prácu a porozpráva niečo o maľovaní.
Lúka za Budovou
Prednáška
17:30, sobota
Keltské - teda škótske, írske, ašturíjske a íne skladby do tanca aj na počúvanie. Kapela je zložená z viacerých skupín z Bratislavy a z Nitry. Budete si môcť vypočuť gajdy, írske píšťalky, írsky bubon ale aj husle, gitaru a v neposlednom rade spievané piesne. V prípade pekného počasia vonku.
B2
Vystúpenie
19:30, sobota
Vo večernom programe sa ako vždy môžete tešiť na vyhlásenie súťaží a tombolu. Tento rok sme si pripravili dychberúce sprievodné vystúpenia - prekvapí vás Kristína Slováková z Aratron Aspis poledance vystúpením, Robert Waschka predvedie šermiarsku scénku a uvidíte aj írske tance skupiny Avalon.
A1
Vystúpenie
20:00, sobota
V rámci tohto programu budete môcť sledovať život v stredovekom tábore v sprievode živej hudby, ktorú komponujú naši Schatmansdorfskí muzikanti. V prípade záujmu si môžete aj zatancovať a zabaviť sa pri hudbe spolu s nami (bude vyhradený priestor).
Lúka za Budovou
Vystúpenie
21:00, sobota
Opäť jedinečná ohňová show od skupiny s dlhoročnými skúsenosťami doma aj v zahraničí Inspinia.
A1
Vystúpenie
21:00, sobota
Počtom obmedzený sprievodný program, v stredovekom štýle spravená degustácia vín za príplatok k cene lístku. Za 5 eur ochutnáte v dobovej atmosfére 10 druhov kvalitných vín s odborným výkladom. Rezervovať miesto na degustácií si môžete v priebehu celého dňa, kým sa neobsadia všetky miesta.
Lúka za Budovou
Iné

História, Sprievodný program

15:00, sobota
Okostýmovaní členovia združenia Vás prevedú po našom tábore a povysvetľujú, ako to v stredovekom tábore vyzeralo, čo sa ako používalo a vyvrcholením bude ochutnávka stredovekej kuchyne. Ukážka: https://docs.google.com/file/d/0Bxwd_7t7LpCiVDloNXYzZ0Jsdnc/edit?usp=drive_web
Lúka za Budovou
Prednáška

Literárna línia, Sprievodný program

21:30, sobota
Ako vyzerá výsledok spoločnej tvorby satirického steampunkového fantasy, ktorého písanie obaja autori prežili v skvelom duševnom a fyzickom zdraví? O tom sa môžete dozvedieť pri predstavovaní prvého dielu "eposu" Škoricovník, ktorý vyšiel pod názvom Zlatá cesta. V roku 2013 sme rozprávali o tom, ako sa píše fantasy román vo dvojici bez toho, aby sme sa navzájom skántrili. Ten fantasy román sa nám napokon naozaj podarilo napísať i vydať (bez toho, aby sme sa navzájom skántrili...) Nie je to úplne fantasy, je to skôr satirické steampunkové fantasy. Volá sa to Škoricovník a Zlatá cesta je prvým dielom ságy, ktorú sa ešte len chystáme napísať. Počas akcie 26.4.2014 knihu predstavíme s menšou šou - moderuje Katarína Kopajová a z knihy číta a zabáva Vás krstný otec diela Juraj Kemka. Doprevádzať nás bude drsné hudobné prekvapenie a samozrejme škorica.
A1
Prednáška, Vystúpenie