Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Sci-fi

Zvuk vo vesmíre? Pomalý laser? Všetko len aby to na plátne vyzeralo dobre! Ale bolo by to tak aj v skutočnosti? Čo všetko si myslíme že pre nás vesmír chystá?
NEZARADENE
Prednáška
Teplé a Star Wars? Ide to vôbec dokopy? Sú? Ak sú, ako veľmi? Spoločne sa pozrieme na všetky filmy Hviezdnych vojen a vyoutujeme, čo sa bude dať! Tu sa nik v skriniach skrývať nebude.
NEZARADENE
Prednáška
V prvej prednáške o Spockovi a Picardovi ako Star Trekových sex symboloch som ukázala, že aj títo dvaja zdanlivo zdržanliví hrdinovia vedia ako si to užiť. V nasledujúcom dieli predvediem skutočné ženské ST sexsymboly (z novších sérii, lebo v starých žiadne neboli) a to chladnú kovovú sexicu Seven of Nine a rezervovanú vulkánsku krásku T'Pol, prídte, uvidíte...
NEZARADENE
Prednáška
Astronautky, matky ľudstva, prípadne pofidérne modly - ženské hrdinky to na striebornom plátne a televíznych obrazovkách nikdy nemali ľahké. Poďme sa pozrieť na tie najznámejšie od Metropolis po Gravity.
NEZARADENE
Prednáška
Nezávislý sebestačný svet, plne ovládaný človekom, nie prírodou. Vo vesmíre, na cudzích planétach či hlboko pod vodou. Čo z toho je realita a čo stále fikcia?
NEZARADENE
Prednáška

Hry

O tom prečo a ako sa kapitán Kirk a jeden z Bořičov Mýtu zapojili do súťaže vytvorenej Mishom Collinsom a ako sme pomenovali horu na Marse :)
NEZARADENE
Prednáška
Pohľad na tvorbu stoloviek a kartoviek od autora NERO GAMES. Kúsok reči o tom, ako a prečo a čo robím + aktuálne hry + prototypy
NEZARADENE
Prednáška

Underground

Najepickejší offtopic z éry offtopicov na SlavCone! Organizátori dali hlavy dokopy s portálom SpaceUnicorn.sk a pripravili si pre vás dve hodiny nezabudnuteľných kúskov zábavy. Okrem cukríkovej súťaže vás čakajú rôzne challenges a po úspechu vlaňajšieho offtopicu aj odpovede na ďalšie otázky života, vesmíru a všetkého. Toto si naozaj nemôžete nechať ujsť! Link na kladenie otázok: http://ask.fm/OfftopicSlavCon
NEZARADENE
Prednáška, Iné

Víkend na Rokforte

Tento rok sme z praktických dôvodov triedenie zjednodušili. Ak ste žiakom štvrtého, tretieho alebo druhého ročníka, len zastavte po preukaz a fakultné označenie. Ak ste nováčik a ešte nemáte počas Víkednu na Rokforte svoj domov, príďte ku nám a Triediaci klobúk sa s vami poradí a rovno vás zatriedi do tej správnej fakulty. Ostatné detaily o priebehu medzifakultného súťaženia sa dozviete na otvorení festivalu v hlavnej sále o 20:00. (ak triedenie zmeškáte, nezúfajte - prefekti budú mať počas celého víkendu preukazy aj označenia pri sebe)
NEZARADENE
Iné
Potterákov je veľké množstvo a každý z nich si rád skúsi aspoň trošku z čarodejníckeho sveta na vlastnej koži. Aké je to navštíviť kulisy z filmov Harryho Pottera, či priamo zábavný park s Rokfortom? Aký pocit ma človek, čo sa prezlieka za členov Harryho bandy v cosplayi? Aké je to naozaj sa zraniť pri metlobale? A napokon, aký je to pocit, zúčastniť sa niekoľko dňového pobytu v čarodejníckej univerzite počas tematického larpu? Rôzni potteráci, rôzne skúsenosti. Príďte sa dozvedieť niečo nové.
NEZARADENE
Diskusia
11:00, sobota
Je na čase vytasiť farby svojej fakulty a pripraviť úsmevy od ucha k uchu - fakultné fotenie je tu opäť. Príďte sa zvečniť so svojimi spolužiakmi, budete mať skvelú pamiatku. Fotky potom nájdete na https://www.facebook.com/MadeByCubeo
NEZARADENE
Iné
13:00, sobota
Na SlavCon sa zatúlali nebezpeční smrťožrúti a tvojou úlohou bude všetkých v správnom poradí len podľa fotografií nájsť. Treba však dať pozor, lebo sú neuveriteľne prefíkaní - niektorí sa premiestňujú po areáli, iní majú pri sebe všehodžús. Zvládneš to do hodiny? Ak áno, čaká ťa more bodov! Hľadanie začína v tejto miestnosti. (pri súťaži sa nesmie behať, rušiť iných návštevníkov alebo prednášky - ak ťa pri tomto prichytí nejaký prefekt, strhne ti body tak rýchlo, že nestihneš ani povedať metlobal)
NEZARADENE
Hra, Iné
18:00, sobota
Príďte si vyrobiť vlastného rokfortského ducha. Workshop je obmedzený na počet ľudí 40. Prvá skupina (20 ľudí) začína o 18:00 a druhá (20 ľudí) o 18:30. Výrobky vám po workshope zostanú a možno sa vám podarí získať aj zopár bodov.
NEZARADENE
Workshop
Ako to tento rok dopadlo? Podarilo sa vyhrať Chrabromilu, Bystrohlavu, Bifľomoru alebo Slizolinu? Každý bod sa počíta!
NEZARADENE
Iné
10:00, nedeľa
Najdrsnejší šport čarodejníckeho sveta sa vracia na SlavCon. Ako to dopadne tento raz? Budú body získané potom a odretými kolenami rozhodujúce pri celkovom súboji o medzifakultný pohár? Metlobal je higlightom slavconovej nedele a nemôžete ho prepásť!
NEZARADENE
Iné

Sprievodný program

Hodinové stand-up comedy pásmo s hudobným doprovodom o tom aké je to byť single, vlastniť meč, rozumieť počítačom viac ako ženám a vôbec o tom aké je to byť správnym Con-Manom.
NEZARADENE
Vystúpenie, Iné