Hostia

V tejto sekcii nájdete hostí SlavConu.

Ondrej Herec

Je zakladateľksou osobnosťou slovenskej teórie modernej fantastiky, ktorej sa venoval popri povolaní socióloga a medzinárodného právnika. Pracoval v OSN a v Rade Európy. Je autorom vyše 30 výskumných prác a štúdií zo sociálnej politiky a sociológie kultúry, autorom rozhlasových príhovorov o problémoch súčasnej postindustriálnej spoločnosti, prednášal teóriu sociálnej politiky na Univerzite...

Juraj Červenák

Juraj Červenák pochádza z Banskej Štiavnice. Po ukončení štúdia na gymnáziu prešiel rôznymi povolaniami od člena strážnej služby až po vedúceho kina. Od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom a filmovým publicistom. V súčasnosti žije s manželkou a dcérou v Košiciach.
Knižne debutoval v roku 1993, odvtedy vydal bezmála 20 kníh, väčšinu z nich v češtine. Presadil sa ako autor historickej...

Františka Vrbenská

Františka Vrbenská

Populárna autorka a vynikajúca prednášajúca. Jej prednášky sú vždy pestré, dynamické a nabité zaujímavými informáciami.
Za prvý diel historickej fantasy Labyrint půlnočního draka – Král z Hlubiny půlnocí získala v roku 1995 rytiersky titul v súťaži "O nejlepší fantasy" klubu J. Vernea. Podieľala sa na trilógii Čas hradů v Čechách. Spolu s Leonardom Medekom napísala román...

Leonard Medek

Patrí k najpopulárnejším českým fantasy spisovateľom. Je autorom románov Archimagos a Runeround. S Františkou Vrbenskou napísal veľmi úspešný Stín modrého býka. K pokračovateľom Roberta E. Howarda sa pripojil štyrmi kvalitnými knihami o Barbarovi Connanovi. V roku 1997 vyhral cenu "O nejlepší fantasy" za najlepšiu domácu knihu Studna ghůlů. Je dvojnásobným...

Miloš Ferko

Pedagóg a literárny historik. Redaktor časopisu Fantázia. Spolu s Ondrejom Hercom je autorom Dejín slovenskej fantastiky, prvej vydanej teórie o slovenskej fantastickej literatúre.

Petra Neomillnerová

Spisovatelka a publicistka, v posledních letech uspěla s řadou svých povídek a knih. Píše poezii, je autorkou povídkových sbírek Vlastní krev a Hry na bolest, knih Magické kameny, Magie lásky, Runová magie, Nakažení, Sladká jak krev, Doušek věčnosti, Past na medvěda, Psí zima a povídek ve sbornících a časopisech. V časopise Pevnost vede rubriku o magii.

Marián Ferko

marian_ferko

Spoluzakladateľ firmy Cauldron a spoluautor viacerých počítačových hier.

...

Aneta "Riddick" Čižmáriková

Samozvaná recenzentka a blogerka. Neznáša realitu a preto miluje fantastiku. Okrem toho miluje lacné knihy a drahé parfémy. Za posledných 6 rokov vyprodukovala vyše 400 článkov a takmer na všetky je hrdá. Myslí si o sebe, že je vtipná, (n)asertívna, a jej texty sú plné popkultúrnych narážok, ktorým občas rozumie iba ona sama ;-)

Martin „Roger“ Králik

Jeden zo spoluzakladateľov Fantázie, bývalý redaktor vydavateľstva Epos, šéfredaktor Istrozinu a spolutvorca podcastu Rádio Fantastika.

Scarlett "Darth Zira" Rauschgoldová

Zakladateľka a súčasná predsedníčka sfk Academia Sithia (je teda jasné, ktorú stranu v Star Wars obľubuje), k tomu aj predsedníčka Rady ČS Fandomu v ČR. Okrem toho píše sci-fi a fantasy poviedky, zostavuje a vydáva poviedkové zborníky, organizuje a porotcuje literárne súťaže, vedie rubriku „Bulvár Alfa Ralfa“ v magazíne Pevnost a prednáša na väčšine conov v ČR a SR nielen o Hviezdnych...

Miroslava "Elendilka" Klempová

Malá, veselá a vždy usmiata scifistka, ktorú môžete na scéne slovenských prednášajúcich pozorovať už pár rokov. Je spoluorganizátrokou Kozmodrómu, študentkou etnológie a mimoeurópskych štúdii v Trnave a svoju bakalársku prácu venuje problematike stretu fanúšika SF a náboženstva.

Tomáš "Dogfood" Kozlík

Hráč a organizátor larpov a podobných hier. O tvorbu larpov sa ako súčasť skupiny ERA aktívne zaujíma už 5 rokov. Nachádza nové podnety pre tvorbu v iných mediách, s ktorými larp aspoň ako tak súvisí. Už tretí rok sa zúčastňuje severskej larpovej konferencie Knutepunkt a som tiež pravidelným účastníkom SlavConu.

Centrum Experimentální Archeologie a živé historie (CEA)

Zabýváme se hlavně obdobím Velké Moravy v centru tehdejší říše. S maximální možnou autenticitou se snažíme ztvárňovat každodenní osudy prostých lidí, řemeslníků a zemědělců, ale také nobility a kléru. Podkladem naší činnosti jsou prameny archeologické a několik málo pramenů psaných, které se dochovaly až do dnešních dnů. Našimi členy jsou lidé každého věku z Čech, Moravy i Slovenska.

Jaroslav “Jairo” Kapšo

Rád sa hrá, sníva, provokuje a láka ľudí mimo hraníc všedných dní. Outdoorový inštruktor, organizuje splavy, kajakárske akcie, horoškoly, dobrodružné projekty a veľa cestuje.
Viac na www.jairo.sk.

Martin "Marťušák" Vaňo

Marťušák se věnuje larpům již 15. let, jeho postapokalyptický larp P.A.S.S. má dobré jméno i na Slovensku. 

Marcel "marsel" Marko

Hlava SciFi-Guide.net, srdce guidistov a úsmev dobrej nálady. Hlavný organizátor Kozmodrómu a spoluorganizátor SlavConu.

Miloš Bernart

Vystudoval archeologii na Karlově Universitě v Praze. Zabývá se slovanskou archeologií a středověkými militariemi.

Veronika "Atalanta" Klubertová

Študentka anglického jazyka, so slabosťou pre všetko britské a fantastické.

Zuzana "namuras" Jakúbková

Teoretická expertka na prakticky všetko vo fandome, od shipovania po zahrabávanie tiel z conu. Profesionálne sa venujem prekladaniu, rozvíjaniu teórie komunikácie a PR aktivitám. Amatérsky štrikovaniu a rozvodom. Ak ste krásna dlhonohá blodína, rada sa nechám pozvať na pivo.

Klára "Antrey" Valentová

Mladá sci-fistka se slabostí pro fantasy a historii; pravidelná přednášející na Festivalech fantazie a příležitostná na dalších českých i slovenských conech.

Matěj "Porty" Kondáš

Dlouholetý seriálový fanoušek a přednášející, těšící se na svojí stou přednášku. Spoluorganizátor SeriesConu na Festivalu Fantazie. Sběratel seriálů, fanoušek sociálních sítí, milovník slashe a kvalitář povoláním.

Michal "Fealiath" Gendiar

Študent odboru prekladateľstvo-tlmočníctvo v kombinácii SJ - AJ na FHV UMB v Banskej Bystrici, žonglér-samouk a amatérsky autor poézie a prózy.

Michal "Thuriazs" Dudič

Mladý scifista, vášnivý karatista plný života a od predškolského veku zápalený pre (ne)sci-fi seriály a literatúru. Hrdý člen občianskeho združenia SciFi Guide, v ktorom figuruje ako hlavný (a jediný) zástupca východnej divízie. Príjima pivo aj od cudzincov a anonymov.

Silvia "Samae" Brenišinová

hmmm... Klasika. Dve nohy, dve ruky, jedna hlava... Jednoducho blazon a neriadena strela, dozivotne postihnuta zaujmom o fantasy, Magic, tanec, vlkolakov a upirov. Venujem sa historickemu sermu, kedysi tancu a taekwon-du. Uspesne studujem druhy rok na VS.

 

Andrej "Hipapheralkus" Šimko

Študent FI.MU a večný fanúšik Babylonu 5, ktorý má rád tanečný šport:)

 

Blažena "Morgy" Jančová

Hardcore Tolkienistka zlákaná na temnú stranu Torchwoodu, milovníčka turistiky a mačiek s pofidérnymi menami.

František "Sniper" Neznaj

Je mi 25 let a hrám na hrdiny a deskovým hrám se věnuji již přes 8 let, byť teoreticky se jim...

Ivica "Freak" Kopčoková

Fanúšik Earl Grey, Craiga Fergusona a neskorého vstávania.

Jan "PanCitron" Harásek

Jsem člověk...snad.

Kristína "Isilote" Kuklišová

Študentka anglistiky & amerikanistiky a hispanistiky so záujmom o všetko, čo sa jazykov týka a so záľubami: fantasy, sci-fi, horor, larp, anime a občasná literárna tvorba.

Stránky