Hostia

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

Ďuro Červenák

Sem-tam napíšem nejakú fantasy knihu s prímesou histórie (Černokňažník, Bivoj) alebo historickú knihu s prímesou fantasy (Dobrodružstvá kapitána Báthoryho, Bohatier). Prípadne historickú detektívku - cyklus Stein & Barbarič už čoskoro na vašich očných buľvách.

Petra Neomillnerová

(*1970 - )
Spisovatelka Petra Neomillnerová se ve své tvorbě se zaměřuje především na fantasy. Její práce se vyznačují až naturalistickou syrovostí a tvrdostí, a to jak po stránce dějové, tak i v charakterizaci postav. Právě to dává jejím textům nádech opravdovosti. Ukazuje silné samostatné ženy schopné vyrovnat se s nástrahami světa, který jim příliš nepřeje. V jejích textech je akcentována sexualita hrdinů.
Narodila se v lednu 1970 v Praze a žije s partnerem, dcerou Nikou a československým vlčákem Sněhurkou na pražské Letné.

Františka "dis" Vrbenská

Františka Vrbenská – profesí knihovnice, publikuje od r. 1984, autorka a spoluautorka dvanácti knih, např. Stín modrého býka, Vítr v piniích, Naganty a vlčí máky, Hořící kůň. Vydala řadu povídek a novel. Od r. 1998 pravidelně přednáší na conech a festivalech fantazie.

Leonard Medek

Patrí k najpopulárnejším českým fantasy spisovateľom. Je autorom románov Archimagos a Runeround, za ktorý v roku 1996 získal cenu “O nejlepší fantasy”. S Františkou Vrbenskou napísal veľmi úspešný Stín modrého býka a k pokračovateľom Roberta E. Howarda sa pripojil štyrmi kvalitnými knihami o Barbarovi Connanovi. Jeho najnovším počinom je štvrtá knižka z obľúbenej série o Dobrodruhovi, ktorá čitateľa prenesie do la belle epoque začiatku 20. storočia. Je trojnásobným držiteľom Ceny Akademie SFFH.

Jiří "Jiří Walker Procházka" Procházka

Kontroverzní autor, který toho za život moc nenapsal, nicméně v medailoncích a bibliografiích se o mně uvádí třeba to, že jsem zřejmě jako jeden z prvních (ještě v Československu) psal fantasy, kyberpunk, space operu a kromě toho jsme s Mirkem Žambochem v roce 2005 založili dobrodružnou literární řadu Agent JFK (s tématem cestování v paralelních světech).

"Rustiqua"

Rustiqua je mladá tanečná skupina, ktorá tento rok slávi 5 rokov svojej existencie. Momentálne je tvorená tanečným triom - Alexandra, Denisa a Dominika, ktoré sú zároveň dobrými priateľkami.
Rustiqua vám predstavuje unikátny štýl tanca v modernom prevedení, ktorý si v tanečnej prezentácii zachováva čaro starobylého Orientu. Uvádzame tribal a tribal fusion štýl, s ktorým vás zavedieme do krajín, kde znejú perkusiové nástroje Arábie, Blízkeho Východu a Turecka, cez krajinych kočovných kmeňov Centrálnej Ázie, až do ďalekej krajiny Indie, kde melódie sitaru doprevádzajú sladko-štipľavé vône ďalekého Orientu.

Viac o nás sa dozviete na http://www.rustiqua.org

Let Them Fly

Skupina Let Them Fly z Bratislavy, patriaca pod občianske združenie ÚTŽ, vám aj tento rok spríjemní sobotňajší večer premiérou svojej novej ohňovej show. V našich vystúpeniach hľadáme súlad žonglérskeho umenia s divadlom a tancom a snažíme sa priniesť divákom oveľa viac, ako len svetelné a ohnivé efekty. Viac informácií o našej skupine nájdete na www.letthemfly.com

Ondrej Herec

Zakladateľská osobnosť slovenskej teórie modernej fantastiky. Zostavil prvý slovenský výber zo svetovej fantastiky, je autorom prvého československého rozhlasového seriálu o svetovej fantastike (1986), iniciátorom, editorom a autorom československého SF magazínu (1988), zakladajúcim členom Československého syndikátu autorů fantastiky, dlhoročným členom poroty súťaže o Cenu Karla Čapka, zakladajúcim členom a predsedom Slovenského syndikátu autorov fantastiky, vydavateľom zborníkov Krutohlav. Zásadne sa podieľal na založení a organizovaní dvanástich ročníkov odborného seminára pre autorov fantastiky Reussova Revúca. Je spoluzakladateľom a organizátorom súťaže O cenu Gustáva Reussa, ktorá vytvorila publikačnú základňu autorov fantastiky na Slovensku. Je iniciátorom, editorom a hlavným autorom prvých dejín slovenskej fantastiky Slovenská fantastika do roku 2000 (ako spoluautora prizval Miloša Ferka). Vytvoril priestor pre celú novú generáciu autorov pôvodnej slovenskej fantastiky a pomohol prekročiť publikačný prah mnohým známym autorom (Eliáš, Fabián, M. Ferko, Girovský, Huslica, Hvorecký, Weber, Pavelková a iní). Je nositeľom Ceny Národného osvetového centra za výrazný prínos do teórie a kritiky fantastickej literatúry (1999), Ceny českej a slovenskej Akadémie sci-fi, fantasy a hororu za celoživotný prínos, ceny Mlok, najvyšším ocenením Československého fandomu (združenia českých a slovenských SF klubov), obe 2007 a Ceny českej a slovenskej Akadémie sci-fi, fantasy a hororu za najlepšiu teoretickú publikáciu roka (Z teórie modernej fantastiky, 2009)

Martin "Darion" Antonín

Jsem spisovatelský megaloman s velkými plány a převážně trpasličími výsledky: Na kontě mám vážně nevážné Křivé ostří (trpaslíci), vážně šílenou Zelenou (goblini, ale ti také nejsou z největších) a stále pracuji na prozatím nedokončené sérii Daemonica - Hovězí v žaludku.
K tomu jsem vydal různé povídky a novely v tématických sbornících, např. Krvavá čest, Mrtvý v parovodu, Temné časy, Legendy: Draci, Legendy: Prokleté knihovny, Fantastická 55, Třpyt mečů - Záblesky laserů, Kostky jsou vrženy, Sorry, vole, error, Drakobijci...
Kromě psaní se živím i překládáním - z žánru to byly např. komiksy Vetřelci, Živí mrtví, Daredevil, Sláine, Superman, seriály Skladiště 13, Fringe (Hranice nemožného), American Horror Story...
Protože jsem beznadějný romantik, jezdím po bitvách, mávám mečem nad hlavou a vláčím na sobě plné pláty. Protože jsem beznadějný hráč, organizoval jsem v ČR přes deset let larp Bezkrálí a zas bych ho rád obnovil. Provozoval jsem v Praze pro všechny fandy sci-fi a fantasy klub Krakatitu (nad stejnojmenným knihkupectvím), ale život je krutý a tohle hobby už skončilo. Snad toho aspoň víc napíšu.

Filip "Laeg Mortemir vai Eledar" Burian

Elfí multiinstrumentalista, písničkář a příležitostný skladatel. Zabývá se především tvorbou vlastních písní s fantasy a historickými náměty, vytváří i hudbu na přání a objevuje se v několika uskupeních (Falešné společenstvo, Barbar punk). Živí se hraním středověké hudby na dudy, spolupracoval se skupinou Weytora a Barbarpunk. Ve volných chvílích jezdí na larpy, čte a opravuje trabanty.

Martin "Roger" Králik

Spoluzakladateľ časopisov Fantázia a Kométa, podcastu Rádio Fantastika a elektronického časopisu Jupiter, ktorému je teraz šéfredaktorom. Pri Slavcone od jeho zrodu.

Robert "Robo" Waschka

Šermu se věnuje od roku 1979 sportovně, jako bojové formě a scénickému umění od roku 1983. Lektorem šermu od 1984. Výběr ze vzdělání: 2010–1986: absolvování série workshopů stage fight (cca 20 kurzů); škola Magisterium, mistr Peter Koza, dále šavle, obušek; lektor Z. Sawicki, Polsko, stage combat P. Endl; tréninkové středisko mládeže, Zbrojovka Brno, O. Taraba, španělské školy šermu; lektor D. Rawling; London Longsword Academy, tesák, zápas, dlouhý meč, dýka, tyčová zbraň; lektor Mgr. Petr Žákovský, italská škola Mgr. Petr Vytopil, choreografie stage fight P. Nůsek a další.
Vlastní i hostované projekty - živá scénika přes 1000 prezentací, filmová zkušenost od roku 1988, z rolí například vedlejší role, stunt; Senso, Francie; s Wernerem Schreyerem v hlavní roli, film oceněn Grand Prize na International Historic Film Festival, koordinátor stunts a stage fight četnické humoresky I. a II. Autor desítky her a několika set choreografií. 2011–2002: zpravodaj, člen poroty; mezinárodní přehlídka divadel Kopřiva, Kopřivnice. Formální vzdělání - druhý stupeň obor literárně dramatický ZUŠ Brno Antonínská, titul Mgr. fyzika, pedagogika, psychologie MU Brno. Vedoucí lektor Domu rytířských ctností, www.drcbrno.cz

OZ Schatmansdorf Častá

Občianske združenie Schatmansdorf Častá sa venuje obnove stredovekého života z obdobia druhej polovice 14-teho storočia, taktiež sa venujeme organizácií LARP-ov a kultúrnej osvete. Na SlavCon pre Vás pripravujeme bohatý sprievodný program ( stredoveký tábor, prednášky z histórie a LARP u , uvidíte u nás aj sokoliarku so sovou či krkavcom, budete si môcť u nás vyskúšať lukostreľbu, alebo sa môžete pozrieť na umenie nášho kováča, ktorý bude počas SlavConu vyrábať krúžkovú zbroj. V neposlednom rade sa budete môcť dozvedieť viac o našich aktivitách )

Fándlyho bicykel

Kapela z Trnavy, pohybujúca sa niekde medzi atmosferickým rockom a world music. Vlastné kompozície podporujú netradičné nástroje(cajón a írske bozouki). Excentrická speváčka vylieva energiu do publika v troch jazykoch.

https://www.facebook.com/FandlyhoBicykel

Zuzka "namu" Jakúbková

Už 10 rokov prednášam na conoch o zobrazovaní menšín (etnických, LGBT, hendikepovaných, detí a žien) v médiách. Venujem sa podpore a rozvíjaniu LGBT subkultúry v rámci geekovskej komunity. Prekladám zaujímavé televízne seriály pre dabing a obskúrne science-fiction poviedky pre tých troch ľudí, čo čítajú Roger Books. Momentálne developujem geekovsky orientovaný sex-education stand-up.

Michal "Mealtiner" Truhlář

Jsem larpař. Hráč i organizátor. S larpy jsem začal v 18 hod 30 min SELČ někdy kolem roku 2002. Za tu dobu jsem se divnou cestou dohrabal až k účasti na SlavCon jako přednášející.

Larp patří mezi mé největší koníčky. Jako hráč jsem přišel jednou k organizátorovy s větou "Mám volné ruce, chceš s něčím pomoci?" A tak jako v té pohádce o převozníkovy, i mě zůstalo ono pádlo v ruce.

Stojím za založení Moravian LARP, o.s., pořádám larpy Pán Prstenů - Bitva o Středozem, Posel boží, Svobodný přístav, Úsvit jara, a ještě by se něco našlo. Jsem roztržitej a zapomětlivej. Jsem workoholik a divný patron. Jsem Mealtiner.

Martin "Marťušák" Vaňo

Martin pracuje již několik let jako profesionální herní vývojář na volné noze. Ve volném čase organizuje larpy a filmový festival scifi filmů Future Gate. Má rád historii a kvalitní jídlo.

KVH Bagras

Klub vojenskej histórie Templári z Hradu Bagras o.z. sa zameriava najmä na rekonštrukciu bojových síl templárskeho rádu z hradu Bagras v severnej Palestíne. Snažíme zachytiť život v templárskom bojovom tábore a šermiarske či remeselné techniky polovice 12. storočia, pričom dbáme na to, aby všetko naše vybavenie bolo historicky čo najvernejšie. Popri templároch sa zaoberáme aj mnohými inými obdobiami od renesancie až po druhú svetovú vojnu.

Medzi naše aktivity patrí najmä bojový šerm, boj vo formácii, štúdium dobových prameňov a výroba odevov a iných častí našej výstroje. Navštevujeme rôzne slovenské, české, ale i zahraničné festivaly či rekonštrukcie bitiek, na ktorých sa prezentujeme najmä formou historického tábora či bojových vystúpení.

Michal "Fealiath" Gendiar

Prekladateľ, zakladateľ portálu Slovenská Tolkien wikia, žonglér-samouk, fanúšik Batmana a amatérsky autor poézie a prózy. Tolkienovi sa venuje už viac ako dekádu, v priebehu posledných rokov intenzívne aj z hľadiska literárno-vedného. Zatiaľ najväčší úspech zožal s prednáškami Inšpiračné zdroje J.R.R. Tolkiena, Krídla balrogov a cyklom prednášok Kto je kto (u Tolkiena).
Na SlavCone sa najnovšie stará o fantasy časť fantasy & hororovej línie.

Jan "Rinvit" Kravčík

Jan Kravčík pochádza z Prahy, ale je hrdý na svoje tekovské korene. Vyštudoval chorvátsku filológiu, životné skúsenosti zbieral v Budapešti, v Záhrebe a pod Olympom. Od roku 1996 stvára Vukogvazd – fantastický svet založený na syntéze baltskej, slovanskej a ugrofínskej mytológie. Roku 2011 založil nakladateľstvo Gorgona a spoločne s priateľmi sa pustil do vydávania fantasy. Jeden z autorov Letopisov Vukogvazdskej družiny – špinavej fantasy, ktorá sa skromne snaží ukázať, že tento žáner sa dá robiť aj bez zaužívaných klišé a stereotypov. Prekladá z polštiny a srbochorvátčiny.

Stránky