Hostia

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

Ďuro Červenák

Sem-tam napíšem nejakú fantasy knihu s prímesou histórie (Černokňažník, Bivoj) alebo historickú knihu s prímesou fantasy (Dobrodružstvá kapitána Báthoryho, Bohatier). Prípadne historickú detektívku - cyklus Stein & Barbarič už čoskoro na vašich očných buľvách.

Františka "dis" Vrbenská

Františka Vrbenská – profesí knihovnice, publikuje od r. 1984, autorka a spoluautorka deseti knih, např. Stín modrého býka, Vítr v piniích nebo Naganty a vlčí máky. Vydala řadu povídek a novel. Od r. 1998 pravidelně přednáší na conech a festivalech fantazie.

Inspinia

Ako Inspinia fungujeme od roku 2012. Naše domovské mesto je Bratislava, ale účinkujeme po celkom Slovensku aj v zahraničí. Všetci členovia máme bohaté dlhoročné skúsenosti z predchádzajúcich skupín, v ktorých sme pôsobili. Profesionálne vystúpenie na vysokej úrovni je pre nás základom. Sme spoluzakladateľmi školy nového cirkusu na Slovensku Cirkus-kus, ktorá rozšírila najmä našu workshopovú platformu. Sami sa pravidelne zúčastňujeme zahraničných workshopov, kde zdokonaľujeme naše umenie.

Leonard Medek

Patrí k najpopulárnejším českým fantasy spisovateľom. Je autorom románov Archimagos a Runeround, za ktorý v roku 1996 získal cenu “O nejlepší fantasy”. S Františkou Vrbenskou napísal veľmi úspešný Stín modrého býka a k pokračovateľom Roberta E. Howarda sa pripojil štyrmi kvalitnými knihami o Barbarovi Connanovi. Jeho najnovším počinom je štvrtá knižka z obľúbenej série o Dobrodruhovi, ktorá čitateľa prenesie do la belle epoque začiatku 20. storočia. Je trojnásobným držiteľom Ceny Akademie SFFH.

Mark E. Pocha

Charles Manson slovenskej literatúry, nositeľ medzinárodnej literárnej ceny Encouragement Award. Autor škandalóznej Krajiny kanibalov, hrôzostrašných poviedok, editor hororových antológií a celkovo pochybná existencia. Na Slavcone krstí svoj druhý román, sci-fi horor Kontakt. Viac na markepocha.webnode.sk a facebook.com/zahubaznebies.

Zuzka "namu" Jakúbková

Už 10 rokov prednášam na conoch o zobrazovaní menšín (etnických, LGBT, hendikepovaných, detí a žien) v médiách. Venujem sa podpore a rozvíjaniu LGBT subkultúry v rámci geekovskej komunity. Prekladám zaujímavé televízne seriály pre dabing a obskúrne science-fiction poviedky pre tých troch ľudí, čo čítajú Roger Books. Momentálne developujem geekovsky orientovaný sex-education stand-up.

Jan "Johnak" Kotouč

Jan Kotouč je jedním z předních českých autorů military sci-fi a space opery. V roce 2008 se umístil na prvním místě v Ceně Karla Čapka v kategorii novela a byl vydán ve sborníku Mlok 2008. Roku 2009 vyšel jeho první román Pokračování Diplomacie a od té doby vydává v průměru jeden román za rok. Kromě čtenářsky oceňované série Sektor Hirano přispěl také do cyklu Agent JFK s románem Invaze a jeho nejnovějším počinem je román z alternativní historie nazvaný Nad českými zeměmi slunce nezapadá.

Michal "Mealtiner" Truhlář

Jsem larpař. Hráč i organizátor. S larpy jsem začal v 18 hod 30 min SELČ někdy kolem roku 2002. Za tu dobu jsem se divnou cestou dohrabal až k účasti na SlavCon jako přednášející.

Larp patří mezi mé největší koníčky. Jako hráč jsem přišel jednou k organizátorovy s větou "Mám volné ruce, chceš s něčím pomoci?" A tak jako v té pohádce o převozníkovy, i mě zůstalo ono pádlo v ruce.

Stojím za založení Moravian LARP, o.s., pořádám larpy Pán Prstenů - Bitva o Středozem, Posel boží, Svobodný přístav, Úsvit jara, a ještě by se něco našlo. Jsem roztržitej a zapomětlivej. Jsem workoholik a divný patron. Jsem Mealtiner.

Jan "Rinvit" Kravčík

Jan Kravčík pochádza z Prahy, ale je hrdý na svoje tekovské korene. Vyštudoval chorvátsku filológiu, životné skúsenosti zbieral v Budapešti, v Záhrebe a pod Olympom. Od roku 1996 stvára Vukogvazd – fantastický svet založený na syntéze baltskej, slovanskej a ugrofínskej mytológie. Roku 2011 založil nakladateľstvo Gorgona a spoločne s priateľmi sa pustil do vydávania fantasy. Jeden z autorov Letopisov Vukogvazdskej družiny – špinavej fantasy, ktorá sa skromne snaží ukázať, že tento žáner sa dá robiť aj bez zaužívaných klišé a stereotypov. Prekladá z polštiny a srbochorvátčiny.

Eva "Draugwen" Šimková

Jej vášne sú sci-fi, fantasy a komiksy (občas nejaký aj nakreslí). Miluje prírodu, sladké a Batmana. Dobrej čokoláde nikdy neodolá.

Peter "Zahartof" Kolesík

Chalan, ktorý miluje Sci-fi a Fantasy  (najlepšie v knižnej podobe). Potter ani Star Wars ho nezlomili. Vyrastal vo svete Warhammeru 40 000 (od 10 rokov sa venujem cisárovi). Čoskoro ukončí štúdium na FiF UK, aby odovzdal poznatky z histórie ďalším generáciám uvedomelým sci-fistom. Históriu študuje a aj vyučuje (spolu s jazykmi) a potom sa vnorí do sveta Starcraftu, Hry o tróny alebo prepadne dobrej spoločnosti. Vtedy ho nájdete s tekutým chlebom v ruke. Miluje cisára, Lady Sansu a Kerrigenovú. Takisto sa zaujíma o Japonsko a anime, ktorému prepadol vo veku 11 rokov. Proste, stratený prípad.......... Alebo nájdený ?

Rastislav "Megrez" Sopóci

Fanúšik sci-fi a histórie, neustále porovnávajúci minulosť a budúcnosť. Pravidelný návštevník Conov na Slovensku.

Roman "RoSzomak" Szomolai

Výstredný intelektuál so záľubou v gamedesingu, hudbe a fantastike. Na jeho prednáškach sa najčastejšie stretnete s filozofiou a kritickou teóriou.

Šaňo "Babcom" Schneider

Nestor Babylonu 5 na Slovensku, spolutvorca www.scifi.sk - najstaršieho internetového portálu o scifi, fantasy a horore na Slovensku, spoluorganizátor PegasConu 2013 v Prešove. Ak sa netúla po internete a neprokrastinuje, tak edituje poviedky do zborníkov autorov scifi.sk a spriada plány na ovládnutie vesmíru s cieľom nastoliť utópiu.

Alena "Babashaty" Smrtníková

Momentálne pôsobím ako herná grafička hlavne pre štúdio PPM. Tu sa podielam na tvorbe športových hier. Popri tom sa venujem menším zakázkam, vlastnej tvorbe a spolu s priatelom športu.

Alys "Menelya" Krokkerová

Historička s bujnou fantáziou a nesplniteľnými snami, ktorá okrem časov dávno minulých obdivuje už dlhé roky tvorbu profesora Tolkiena.

Andrej Chrček

Blázon do nevšedných športov. Čo je to futbal? To ani neviem. Žonglovanie, akrobacia, oheň.. Toto sú moje veci

Blažena "Morgy" Jančová

Profesionálna tunelárka, nadšenkyňa fantastiky, snehových závejov, turistiky a mačiek.

Branislav "Erken" Skrečko

Organizator larpov (prevazne komornych) vramci skupiny EH games

Stránky