Hostia

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

Ďuro Červenák

Sem-tam napíšem nejakú fantasy knihu s prímesou histórie (Černokňažník, Bivoj) alebo historickú knihu s prímesou fantasy (Dobrodružstvá kapitána Báthoryho, Bohatier). Prípadne historickú detektívku - cyklus Stein & Barbarič už čoskoro na vašich očných buľvách.

Petra Neomillnerová

(*1970 - )
Spisovatelka Petra Neomillnerová se ve své tvorbě se zaměřuje především na fantasy. Její práce se vyznačují až naturalistickou syrovostí a tvrdostí, a to jak po stránce dějové, tak i v charakterizaci postav. Právě to dává jejím textům nádech opravdovosti. Ukazuje silné samostatné ženy schopné vyrovnat se s nástrahami světa, který jim příliš nepřeje. V jejích textech je akcentována sexualita hrdinů.
Narodila se v lednu 1970 v Praze a žije s partnerem, dcerou Nikou a československým vlčákem Sněhurkou na pražské Letné.

Františka "dis" Vrbenská

Františka Vrbenská – profesí knihovnice, publikuje od r. 1984, autorka a spoluautorka deseti knih, např. Stín modrého býka, Vítr v piniích nebo Naganty a vlčí máky. Vydala řadu povídek a novel. Od r. 1998 pravidelně přednáší na conech a festivalech fantazie.

Leonard Medek

Patrí k najpopulárnejším českým fantasy spisovateľom. Je autorom románov Archimagos a Runeround, za ktorý v roku 1996 získal cenu “O nejlepší fantasy”. S Františkou Vrbenskou napísal veľmi úspešný Stín modrého býka a k pokračovateľom Roberta E. Howarda sa pripojil štyrmi kvalitnými knihami o Barbarovi Connanovi. Jeho najnovším počinom je tretia knižka z obľúbenej série o Dobrodruhovi, ktorá čitateľa prenesie do la belle epoque začiatku 20. storočia. Je dvojnásobným držiteľom Ceny Akademie SFFH.

Mark E. Pocha

Charles Manson slovenskej literatúry, nositeľ medzinárodnej literárnej ceny Encouragement Award. Autor škandalóznej Krajiny kanibalov, hrôzostrašných poviedok, editor hororových antológií a celkovo pochybná existencia. Na Slavcone krstí svoj druhý román, sci-fi horor Kontakt. Viac na markepocha.webnode.sk a facebook.com/zahubaznebies.

Martin "Roger" Králik

Spoluzakladateľ časopisov Fantázia a Kométa, podcastu Rádio Fantastika a elektronického časopisu Jupiter, ktorému je teraz šéfredaktorom. Pri Slavcone od jeho zrodu.

Zuzka "namu" Jakúbková

Už 10 rokov prednášam na conoch o zobrazovaní menšín (etnických, LGBT, hendikepovaných, detí a žien) v médiách. Venujem sa podpore a rozvíjaniu LGBT subkultúry v rámci geekovskej komunity. Prekladám zaujímavé televízne seriály pre dabing a obskúrne science-fiction poviedky pre tých troch ľudí, čo čítajú Roger Books. Momentálne developujem geekovsky orientovaný sex-education stand-up.

Michal "Fealiath" Gendiar

Zakladateľ portálu Slovenská Tolkien wikia, prekladateľ, žonglér-samouk, fanúšik Batmana a amatérsky autor poézie a prózy. Tolkienovi sa venuje už zhruba dekádu, v priebehu posledných rokov intenzívne aj z hľadiska literárno-vedného. Zatiaľ najväčší úspech zožal s prednáškami Inšpiračné zdroje J.R.R. Tolkiena, Krídla balrogov a cyklom prednášok Kto je kto (u Tolkiena).

Peter "Zahartof" Kolesík

Chalan, ktorý miluje Sci-fi a Fantasy  (najlepšie v knižnej podobe). Potter ani Star Wars ho nezlomili. Vyrastal vo svete Warhammeru 40 000 (od 10 rokov sa venujem cisárovi). Čoskoro ukončí štúdium na FiF UK, aby odovzdal poznatky z histórie ďalším generáciám uvedomelým sci-fistom. Históriu študuje a aj vyučuje (spolu s jazykmi) a potom sa vnorí do sveta Starcraftu, Hry o tróny alebo prepadne dobrej spoločnosti. Vtedy ho nájdete s tekutým chlebom v ruke. Miluje cisára, Lady Sansu a Kerrigenovú. Takisto sa zaujíma o Japonsko a anime, ktorému prepadol vo veku 11 rokov. Proste, stratený prípad.......... Alebo nájdený ?

Alys "Menelya" Krokkerová

Historička s bujnou fantáziou a nesplniteľnými snami, ktorá okrem časov dávno minulých obdivuje už dlhé roky tvorbu profesora Tolkiena.

Blažena "Morgy" Jančová

Profesionálna tunelárka, nadšenkyňa fantastiky, snehových závejov, turistiky a mačiek.

Daniel Antoni

Milý, šarmantný, vzdelaný a skromný. :D Mám vyštudovanú archeológiu a som dlhoročný šermiar. Mám rád všetky veci, ktorými sa dá sekať, bodat a podobné aktivity s telom súpera. Taktiež nie som spokojný s realitou a rád sa utiekam do sveta fantázie. A mám rád aj dobrý alkohol a pekné (a inteligentné s iskrou!) ženy.

Ako Inspinia fungujeme od roku 2012. Naše domovské mesto je Bratislava, ale účinkujeme po celkom Slovensku aj v zahraničí. Všetci členovia máme bohaté dlhoročné skúsenosti z predchádzajúcich skupín, v ktorých sme pôsobili. Profesionálne vystúpenie na vysokej úrovni je pre nás základom. Sme spoluzakladateľmi školy nového cirkusu na Slovensku Cirkus-kus, ktorá rozšírila najmä našu workshopovú platformu. Sami sa pravidelne zúčastňujeme zahraničných workshopov, kde zdokonaľujeme naše umenie.

Ivan "Tobias" Janovic

Pár rokov hádzania kociek a vymýšľania zápletiek mám za sebou. Mal som tú česť sa zúčastniť niekoľkých super LARPov a iných podobných akcii.
Knihy, filmy, fantasy, SciFi a super ľudia, tak nejak by som zhrnul svoje záľuby.

Jindřich "Estanor" Mašek

Larper, designer, fiddler s duší cirkusáka a organizátor škol v přírodě se zážitkem...

Kristína "Isilote" Kureková

Som hráč a trošičku tvorca rôznych RP aktivít. :-) Vyštudovala som lingvistiku a tak sa viem z kadečoho vykecať, preto sa na Slavcone venujem Role-playu a improvizácii.

Lucia "Lucy" Chvaštulová

Študentka porovnávacej religionistiky. Závislák na Harry Potterovi a Simpsonovcoch.
Milujem seriály, knihy a pečenie.

Lucia "Tomoe-gozen" Závodníková

Fanúšička fantasy, anime, mangy a popkultúry, zúrivá čitateľka, obdivovateľka rôznych svetových kultúr, tradícií a dávnej histórie, od roku 2009 prednášajúca na rôznych slovenských conoch.

Lukáš "elf" Reviľák

Člen organizačného tímu LARP Schatmamsdorf. "Majster" Kráľovstva Vína, nákupná maniačka, osoba cez workshopy začiatočníka,... Alebo všeobecne známy ako Elf.

Stránky