Hostia

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

Ďuro Červenák

Sem-tam napíšem nejakú fantasy knihu s prímesou histórie (Černokňažník, Bivoj) alebo historickú knihu s prímesou fantasy (Dobrodružstvá kapitána Báthoryho, Bohatier). Prípadne historickú detektívku - cyklus Stein & Barbarič už čoskoro na vašich očných buľvách.

Františka "dis" Vrbenská

Františka Vrbenská – profesí knihovnice, publikuje od r. 1984, autorka a spoluautorka deseti knih, např. Stín modrého býka, Vítr v piniích nebo Naganty a vlčí máky. Vydala řadu povídek a novel. Od r. 1998 pravidelně přednáší na conech a festivalech fantazie.

Inspinia

Ako Inspinia fungujeme od roku 2012. Naše domovské mesto je Bratislava, ale účinkujeme po celkom Slovensku aj v zahraničí. Všetci členovia máme bohaté dlhoročné skúsenosti z predchádzajúcich skupín, v ktorých sme pôsobili. Profesionálne vystúpenie na vysokej úrovni je pre nás základom. Sme spoluzakladateľmi školy nového cirkusu na Slovensku Cirkus-kus, ktorá rozšírila najmä našu workshopovú platformu. Sami sa pravidelne zúčastňujeme zahraničných workshopov, kde zdokonaľujeme naše umenie.

Five Leaf Clover

Jsme Clover a přinášíme vám radost a štěstí. Nechte se vtáhnout zážitkem z energicky našlapané hudby. Jsme Five Leaf Clover. Hrajeme vlastní písně a ostrovní tradicionály v rockovější úpravě pro vás a radost z muziky.

Vrbovskí Víťazi

Hudobno-pracovná skupina hrajúca hudobný štýl kerý vymysleli:PRIEMYSELNÝ FOLKLÓR
Braňo Jobus - spev ,záchod,jednotná roľnícká elektrická gitara,bandaska B1 a
"pán brat" Andrej Budislav Jobus - inštrumentár bizarných, prevažne dýchacích hudobných nástrojov, ktoré zhotovuje zásadne len z umelohmotných rúrok, rúr, hadíc, plastikových fliaš a starého vysávača (napr. ZKTDZV čiže Zúrivý karpatský trojhlavý drak z Vrbového, šesťmetrový Ropovod družba, Gajdy modzgocucky a i.)

Leonard Medek

Patrí k najpopulárnejším českým fantasy spisovateľom. Je autorom románov Archimagos a Runeround, za ktorý v roku 1996 získal cenu “O nejlepší fantasy”. S Františkou Vrbenskou napísal veľmi úspešný Stín modrého býka a k pokračovateľom Roberta E. Howarda sa pripojil štyrmi kvalitnými knihami o Barbarovi Connanovi. Jeho najnovším počinom je štvrtá knižka z obľúbenej série o Dobrodruhovi, ktorá čitateľa prenesie do la belle epoque začiatku 20. storočia. Je trojnásobným držiteľom Ceny Akademie SFFH.

Michal Ivan

senior concept artist v štúdiu SIXMOREVODKA, autor obálok kník Juraja Červenáka

Braňo Jobus

Braňuško je slovenský spevák, hudobník, spisovateľ a zakladateľ hudobného festivalu Vrbovské vetry.

Postapo tábor

Máš rád postapo? Filmy, knihy či hry ako Metro, Stalker či Mad Max ti nie sú neznáme? Tak príď do nášho tábora a uvidíš, ako by mohol vyzerať život kočovného kmeňa po apokalypse. Zahraj si jugger, vyskúšaj svoje schopnosti záchrany života a zmeraj sily s ostatnými v aréne. K tomu ti budú hrať naši umelci, ku ktorým sa môžeš pokojne pridať. A možno okúsiš aj niečo z našej kuchárskej knihy?!

Alexandra Pavelková

Autorka sci-fi a fantasy, propagátorka fantastiky na Slovensku. Dosiaľ publikovala dvanásť kníh, z ktorých polovica vyšla aj v prekladoch – v češtine a poľštine. Je autorkou prvého slovenského románu v žánri fantasy a spoluautorkou prvej slovenskej románovej trilógie v tomto žánri. Je nositeľkou zrejme všetkých ocenení, ktoré môže autor nielen fantastiky na Slovensku a v Čechách získať. Okrem kníh publikovala množstvo poviedok v slovenských a českých antológiách, niektoré antológie editovala. Roky ako publicistka prispievala do časopisov Fantázia a Pevnost a do rôznych deníkov. Píše filmové a knižné recenzie, články o literatúre a fantastike. Je gestorkou literárnej súťaže Ohnivé pero a výtvarnej súťaže Svet na tvoj obraz. Je blogerkou a šéfredaktorkou portálu Fandom.sk. Venuje sa literárnym workshopom, podpore a propagácii začínajúcich autorov.

Mark E. Pocha

Charles Manson slovenskej literatúry, nositeľ medzinárodnej literárnej ceny Encouragement Award. Autor škandalóznej Krajiny kanibalov, hrôzostrašných poviedok, editor hororových antológií a celkovo pochybná existencia. Na Slavcone krstí svoj druhý román, sci-fi horor Kontakt. Viac na markepocha.webnode.sk a facebook.com/zahubaznebies.

Lívia Hlavačková

Po rokoch na patológii sa odišla živiť skúšaním nových liekov a tak od nej čakajte najmä rôzne medicínsky ladené prednášky. A okrem iného aj píše fantasy.

Comedy Dungeon

Comedy Dungeon je stand-up šou o geekovských a nerdivých záležitostiach.

Martin "Roger" Králik

Spoluzakladateľ časopisov Fantázia a Kométa, podcastu Rádio Fantastika a elektronického časopisu Jupiter, ktorému je teraz šéfredaktorom. Pri Slavcone od jeho zrodu.

Zuzka "namu" Jakúbková

Už 10 rokov prednášam na conoch o zobrazovaní menšín (etnických, LGBT, hendikepovaných, detí a žien) v médiách. Venujem sa podpore a rozvíjaniu LGBT subkultúry v rámci geekovskej komunity. Prekladám zaujímavé televízne seriály pre dabing a obskúrne science-fiction poviedky pre tých troch ľudí, čo čítajú Roger Books. Momentálne developujem geekovsky orientovaný sex-education stand-up.

Michal "Mealtiner" Truhlář

Jsem larpař. Hráč i organizátor. S larpy jsem začal v 18 hod 30 min SELČ někdy kolem roku 2002. Za tu dobu jsem se divnou cestou dohrabal až k účasti na SlavCon jako přednášející.

Larp patří mezi mé největší koníčky. Jako hráč jsem přišel jednou k organizátorovy s větou "Mám volné ruce, chceš s něčím pomoci?" A tak jako v té pohádce o převozníkovy, i mě zůstalo ono pádlo v ruce.

Stojím za založení Moravian LARP, o.s., pořádám larpy Pán Prstenů - Bitva o Středozem, Posel boží, Svobodný přístav, Úsvit jara, a ještě by se něco našlo. Jsem roztržitej a zapomětlivej. Jsem workoholik a divný patron. Jsem Mealtiner.

Michal "Fealiath" Gendiar

Prekladateľ, zakladateľ portálu Slovenská Tolkien wikia, žonglér-samouk, fanúšik Batmana a amatérsky autor poézie a prózy. Tolkienovi sa venuje už viac ako dekádu, v priebehu posledných rokov intenzívne aj z hľadiska literárno-vedného. Zatiaľ najväčší úspech zožal s prednáškami Inšpiračné zdroje J.R.R. Tolkiena, Krídla balrogov a cyklom prednášok Kto je kto (u Tolkiena).
Na SlavCone sa najnovšie stará o fantasy časť fantasy & hororovej línie.

Vydavateľstvo Artis Omnis

Artis Omnis je žilinské vydavateľstvo, ktoré už desiaty rok vydáva slovenskú tvorbu v oddychových i náročnejších žánroch: trilery, fantasy, sci-fi, horor, ženské romány, poézia, populárno-náučné publikácie, knihy pre deti. Je známe medzi fanúšikmi menšinových žánrov – prináša a objavuje kultových domácich autorov. Venuje sa histórii mesta, v ktorom pôsobí, a pomáha autorom i témam z okolia.

Peter "Zahartof" Kolesík

Už to bude 12 rokov čo prednášam. Sci-fi je pre mňa top, ale ani fantasy nepohrdnem. Mojou srdcovkou sú hlavne českí a slovenskí autori, ako historik sa venujem i histórii animovanej kinematografie, hlavne tej ázijskej s pohľadom na Japonsko. Ak chceš vedieť viac, odchyť si ma na akomkoľvek cone, kde prednášam a hodíme reč! Už teraz sa teším!

Rastislav "Megrez" Sopóci

Fanúšik sci-fi a histórie, neustále porovnávajúci minulosť a budúcnosť. Pravidelný návštevník Conov na Slovensku.

Stránky