Kostýmová súťaž 2014

Aj tento rok mnohí z vás zavítali na SlavCon v kostýmoch. Tešíme sa, že ste takto náš festival spestrili a skrášlili. Najlepšie kostýmy sme už tradične vyhlásili a odmenili v rámci sobotňajšieho večerného programu. Po prvýkrát sme ako ceny udelili aj zlaté sošky vlka v čepci starkej Červenej Čiapočky, pracovne nazývané "Vlkary" (ako Oscary, len trošku iné).

Porotcovia z radov organizátorov si počas soboty všímali kostýmovaných účastníkov. Kritériá neboli exaktné, všímali sme si však nápad, realizáciu, vypracovanie i celkový "umelecký" dojem. Pri vyberaní spomedzi porovnateľne dobrých kostýmov sme uprednostňovali tie, ktoré boli vlastnoručne vytvorené, alebo aspoň dotvorené. Kostýmy sa posudzovali v troch kategóriách - najlepší mužský kostým, najlepší ženský kostým, najlepšia kostýmovaná skupina. Aj návštevníci hlasovali prostredníctvom hlasovacích lístkov v jednotnej kategórii - najlepší kostým - hlas ľudu.

Víťazstvá v jednotlivých kategóriách si v roku 2014 odniesli:

Jiří za kostým Scavena (najlepší mužský kostým)

Hexx za kostým Bellatrix Lestrange (najlepší ženský kostým)

Isilote, Morishort a Alcielle za steampunkových pirátov (najlepšia kostýmovaná skupina)

a Steampunková Meg získala hlas ľudu za najlepší kostým.

 

Víťazom srdečne blahoželáme a ostatným kostýmovaným účastníkom ešte raz ďakujeme (radi by sme špeciálne pochválili kostým Sansy Stark, ktorý bol naozaj krásny).

Tešíme sa na vás opäť na budúci rok!