Literárna súťaž 2014

Vážení nádejní spisovatelia, skúsení autori a kreatívne duše,

organizátori festivalu SlavCon spúšťajú už štvrtý ročník populárnej literárnej súťaže Sieň ohňa. Témou sú Draci, vlci a bájne tvory - akákoľvek voľná interpretácia tejto témy, ktorá sa bude prepletať celým festivalom.

 

Forma spracovania je na vás, no rozsah diel nemôže presiahnuť 45 000 znakov. Organizátori akceptujú príspevky v slovenčine, češtine a v angličtine. Súťažné práce bude posudzovať porota zložená z ostrieľaných čitateľov zo Spoločenstva Tolkiena, SciFi Guide a niekoľkých tajných persón, ktoré publikovali svoje diela aj v tlačenej podobe.

 

Diela môžete posielať v elektronickej podobe do 31. marca na sienohnaattolkien [dot] sk Do e-mailu s príspevkom, prosím, priložte aj vaše kontaktné údaje v podobe mena a adresy. Okrem slávy a vecných cien, môžete výhrou v súťaži získať aj uverejnenie poviedky na portáli Tolkien.sk, prípadne na iných literárnych portáloch, či časopisoch (podľa dohody s autorom).

 

Prihlásené diela musia byť originálnym výtvorom autora, ktorý dosiaľ neboli nikde publikované. V prípade viacerých autorov musia byt všetci autori uvedení v sprievodných informáciach a všetci musia súhlasiť so zapojením diela do tejto súťaže. Organizátori si vyhradzujú právo nezaradiť prihlásené dielo do súťaže v prípade podozrenia z porušovania pravidiel.