Program

Program je zatiaľ predbežný a upravuje sa. Program SlavConu 2015
História
Science-fiction
Fantasy
Workshopy
Hry
Underground
Literárna línia
Víkend na Rokforte
Prednáška
Diskusia
Workshop
Hra
Vystúpenie
Súťaž
I
Veľká Sála
C16
C17
Klubovňa
Chodby
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
Vikingské ságy
P
V prednáške si predstavíme drsné, ale farbisté rozprávania vytvorené dávnymi Vikingami a oboznámime sa s ich fascinujúcimi hrdinami.
História
Úvod do Aborigénskej astronómie
P
V Austrálii žilo okolo 400 rôznych Aborigénskych kultúr. Každá z nich mala vlastný jazyk, príbehy a presvedčenie, aj keď väčšina z nich bola sústredená okolo myšlienky, že svet bol vytvorený počas "snívania" duší predkov, ktorých prítomnosť sa stále dá vidieť na zemi aj na oblohe. Tieto duše naučili ľudstvo ako žiť a zanechali vo svojich piesňach a príbehoch "používateľskú príučku života". Veľa z týchto príbehov sa odráža na nočnej oblohe.
História
Bertrand du Guesclin "Čierny pes Brocéliande"
P
Príbeh jedného z najslávnejších rytierov aký kedy žili. Jeho neuveriteľný vzostup a úspechy. Pojem rytier je dnes veľmi pokrivený a táto prednáška si dáva za cieľ demonštrovať ako to z rytiermi bola naozaj.
História
Úvod do Honorverse
P
Predstavím vám Honor Herringtonovú - hlavnú hrdinku sci-fi knižnej série napísanej Davidom Weberom. Uvediem vás do jej vesmíru a ukážem prečo sa oplatí ich čítať. Na záver si povieme o fanúšikovských organizáciách.
Sci-fi
Beštiár - fantastické stvorenia
P
Beštiár ako stredoveká encyklopédia skutočných i fantastických tvorov. Je dávno zabudnutá alebo večne živá? Ukážky toho najbizarnejšieho z Európy i zo sveta.
Fantasy
Realní hrdinové sci-fi
P
Kde vzít plášť neviditelnosti a jak funguje? Jak je to s umělou inteligencí a zda nás čeká Terminátor a nebo Orwellovo 1984? Energetické štíty, světelné meče, laserové zbraně - co je realita a co fikce. Virtuální realita a holoprojekce, komunikátory a překladače a stavba Enterprise a cesty ke hvězdám. Knížky a filmy jsou plné techniky a tajemných technologií. Ale jak je to v realitě? Co z toho už umíme? Co se teprve učíme? A kdo jsou naši hrdinové sci-fi.
Sci-fi
Hrdinové v nás
P, W
Každý z nás občas sní. V každém z nás je ukryt hrdina. Tak proč ho jednou neukázat i ostatním? Proč ho schovávat uvnitř? Přijďte ukázat co je ve vás. Pojďte si zkusit co je to rolové hraní (LARP) a že to zvládne úplně každý. Že nevíte o co jde a že se bojíte? Nevadí. Vemte svého vnitřního hrdiny a přijďte.
Fantasy, Hry
Top SF ženy
P
Astronautky, matky ľudstva, prípadne pofidérne modly - ženské hrdinky to na striebornom plátne a televíznych obrazovkách nikdy nemali ľahké. Poďme sa pozrieť na tie najznámejšie od Metropolis po Gravity.
Sci-fi
Robím Hru
P
Pohľad na tvorbu stoloviek a kartoviek od autora NERO GAMES. Kúsok reči o tom, ako a prečo a čo robím + aktuálne hry + prototypy
Hry
Cukríkový offtopic
P, I
Najepickejší offtopic z éry offtopicov na SlavCone! Organizátori dali hlavy dokopy s portálom SpaceUnicorn.sk a pripravili si pre vás dve hodiny nezabudnuteľných kúskov zábavy. Okrem cukríkovej súťaže vás čakajú rôzne challenges a po úspechu vlaňajšieho offtopicu aj odpovede na ďalšie otázky života, vesmíru a všetkého. Toto si naozaj nemôžete nechať ujsť! Link na kladenie otázok: http://ask.fm/OfftopicSlavCon
Underground
Warhammer 40000
P
Hrdinovia - to nie sú len žiarivé brnenia, slávnostné uniformy a geniálni maršáli. Sú to hrdinovia, ktorí nemajú dokonca i meno, ale vďaka nim stojí Impérium stále na nohách !
Sci-fi
Prečo (ne)čítať Homestuck
P
Homestuck – to je názov toho najviac meta webkomiksu, aký sa kedy pokúsite prečítať. Je to najneobyčajneší pohľad do temných zákutí internetu. Je to Genesis, Exodus, Ulysses – rozprávaný v popkultúrnych referenciách a animovaných gifoch. Príbeh zamotanejší než Lost a dlhší než Naruto aj so všetkými spinoffmi. Jeho fandom je šialenou zmesou teenagerských shipperov, serióznych literárnych fajnšmekrov, internetových trollov a umelcov. Médium akým je podaný nemá obdoby a robí si srandu zo všetkého, vrátane vás a seba samého. Budete ho milovať alebo nenávidieť, možno oboje súčasne, ale rozhodne vás nenechá chladným.
Underground
Richard. K. Morgan
P, D
Prehľad série o Takeshi Kovacsom. Pohlad na reálie svetov, na život ale i morálne dilemy.
Sci-fi
Konzultácie s Triediacim klobúkom
I
Tento rok sme z praktických dôvodov triedenie zjednodušili. Ak ste žiakom štvrtého, tretieho alebo druhého ročníka, len zastavte po preukaz a fakultné označenie. Ak ste nováčik a ešte nemáte počas Víkednu na Rokforte svoj domov, príďte ku nám a Triediaci klobúk sa s vami poradí a rovno vás zatriedi do tej správnej fakulty. Ostatné detaily o priebehu medzifakultného súťaženia sa dozviete na otvorení festivalu v hlavnej sále o 20:00. (ak triedenie zmeškáte, nezúfajte - prefekti budú mať počas celého víkendu preukazy aj označenia pri sebe)
Víkend na Rokforte
Stand-up Comedy
V, I
Hodinové stand-up comedy pásmo s hudobným doprovodom o tom aké je to byť single, vlastniť meč, rozumieť počítačom viac ako ženám a vôbec o tom aké je to byť správnym Con-Manom.
Sprievodný program
Zelený drak, karmínový lev
P
Rudolfinská éra představuje legendu: experimenty alchymistů, dramatické souboje, intriky tajných služeb. Jejími hrdiny jsou Edward Kelley, John Dee, Michal Sendivoj, rabbi Jehuda ben Löw – a sám císař Rudolf II. Známe o nich pravdu? Jak se odvíjely jejich osudy ve zlomové době, kdy se nezvratně schylovalo k „nulté“ světové válce a věda se obracela od přírodní magie k matematickým metodám? – Na závěr pokřtíme historickou fantasy Lucie Lukačovičové, zasvěcenou rudolfinským alchymistům.
Fantasy, História
Merlin od Maloryho k BBC
P
Kto vlastne bol legendárny kráľ Artuš, prečo mu Merlin pomáhal a ktorý z nich bol väčší somár? Bola Morgana zlá, alebo bola iba obeťou popkultúrnej demagógie? Príbehy artušovských legiend už rozprávali historici, spisovatelia aj filmári, príďte si teraz vypočuť tú pravdivú verziu - moju!! :)
Fantasy, História
LARP Babylon 5
H
Vorlonský veľvyslanec Kosh je mŕtvy. Zavraždený neznámou zbraňou a neznámym útočníkom. Komandér Sinclair a šéf ochranky Zack Allen sa okamžite púšťajú do vyšetrovania. Zatiaľ bolo zatknutých šesť osôb, ale na objasnenie vraždy majú iba zopár hodín. Ku stanici sa už blíži vorlonský vojnový križník - s úmyslom spečatiť osud Babylonu 5.
Hry, Sprievodný program
SlavCon City
H, S
"Hrdinovia a zloduchovia všetkých krajín -spojte sa! Dosť bolo vašich malicherných potýčiek, ktoré už od počiatkov boja dobra a zla vyčerpávajú tento svet. Je najvyšší čas rozhodnúť, či planéta Zem bude pod ochranou superhrdinov, alebo padne do otroctva zloduchov. Ako miesto tohto finálneho súboja bolo vybrané mestečko v neutrálnej zóne - Slavcon City..." SlavCon City je dvojdňová conová hra o sympatie, moc a víťazstvo dobra alebo zla. Odhaľ svoju pravú identitu, vytiahni kostým zo šatníka a príď na tohtoročný SlavCon spolu s ostatnými nájsť odpoveď na otázku: Kto je lepší - superhrdina alebo jeho nemesis? Pravidlá hry nájdete na http://tiny.cc/slavconcity, registrácia na http://tiny.cc/sccreg
Hry, Sprievodný program
Hrdinovia bez bolesti
P
Au! Sss... sykne hrdina, opráši sa a ide ďalej. Práve schytal guľku alebo ranu mečom, ale to je pre hrdinu len taká drobnosť. Aspoň tak to vyzerá v knihách či na plátnach kín. Je to aspoň trocha reálne či je to celkom pritiahnuté za vlasy?
Fantasy
Otvorenie SlavConu a Víkendu na Rokfote
I
Oficiálne otvorenie SlavConu 2015 a nového školského roku!
Sprievodný program, Víkend na Rokforte
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30