Program

Program je zatiaľ predbežný a upravuje sa. Program SlavConu 2014
História
Science-fiction
Fantasy
Workshopy
Hry
Underground
Literárna línia
Víkend na Rokforte
Prednáška
Diskusia
Workshop
Hra
Vystúpenie
Súťaž
I
A1
B1
B2
C1
C2
C3
C4
Lúka
Rokfort
Chodby
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
Konzultácie s triediacim klobúkom
I
Ako každý rok, aj tento raz sa triediaci klobúk v muklovskom svete musí tváriť nečarodejnícky. Preto si príďte do Siene slávy vyplniť test, ktorý ho u nás nahrádza. Na mieste vám poradia starší spolužiaci, s ktorými sa budete môcť spriateliť ešte pred tým, než sa dozviete, v ktorej fakulte budete mať miesto. Výsledky sa dozviete na Triediacom ceremoniáli, ktorý sa bude konať v piatok večer.
Víkend na Rokforte
Offtopic: Otázky života
P, D
Úspešne pokračujeme v tradícii Offtopicov. Tento raz na obraz populárneho podcastu "Runaway thoughts". Predmetom prednášky budú rôzne otázky, ktoré budú riešiť Elendilka a Spooky spolu s elaborovanými hosťami. Zaujímalo vás niekedy, čo by sa stalo keby prišli mimozemšťania? Chceli by ste vedieť, či by sme zostali vo vzťahu s niekým, kto má ruky ako nindža korytnačka? Alebo ste zvedaví, či by ste sa podľa nás stali zombíkmi, keby ste si z nich upiekli večeru? Rozhodne si to nenechajte ujsť!
Underground
Kríž a meč, vojenské výpravy v znamení kresťanskej viery
P
Kresťanstvo je učením o láske k blížnemu, o milosrdenstve a súcite. Stredoveká realita bola odlišná, v stredoveku sa prelialo veľa krvi v mene Krista. Napriek ohromnému násiliu je to téma bohatá aj fascinujúca. Križiaci verili v oprávnenosť zabíjania v mene viery. Dokonca dobrovoľne položili svoje životy.Velitelia týchto výprav mali aj iné pohnútky, svetské, vzdialené náboženskému zápalu. Križiacke výpravy neboli len v Palestíne, ale aj v Španielsku, v Pobaltí a inde.
História
Adventure Time
P, D
Cieľom prednášky bude zoznámiť jej poslucháčov zo seriálom Adventure Time a taktiež z rôznymi filozofickými a spoločenskými témami ktorý tento seriál ponúka. Len máloktoré dobrodružstvo vás tak veľa naučí.
Fantasy, Underground
Rody a dynastie vo svete sci-fi a fantasy
P
Rody a dynastie vo svete sci-fi a fantasy - prednáška o rodoch, ktoré povstali z hmly minulosti a takisto aj o tom, ako rýchlo iné rody či dynastie padli a nezostalo nič, len prach... a spomienky... a legendy.
Fantasy, Sci-fi
Warhammer 40K: Chaos Champions
P
Chaos ťa volá. Príď a dozvi sa, ó smrteľník, cenu zrady. Si pripravený na históriu heretikov ? Po prednáške bude nasledovať exterminatus...
Sci-fi
Zaklínač - Mutant pre boj zrodený
P
Doby kedy sa proti zlu postavil hrdina v žiariacej zbroji sú už dávno minulosťou. Dnes doba potrebuje jeho... mutanta, vyvrheľa a zabijaka... Geralta z Rivie. Odkiaľ vlastne pochádza a čím všetkým si musel prejsť, sa dozviete iba keď prídete na prednášku. Pre odvážnych budú k dispozícií aj rôzne elixíry.
Fantasy
Nero Games - originálne kartové hry
P
Predstaví sa indie autorská dielňa kartových hier pôvodom zo Slovenska. Nero vymýšľa, dizajnuje, testuje a prezentuje vlastné hry. Jednoduché pravidlá, rôzne herné systémy, kopec srandy. Nero Games sú určené každému, kto si rád rozdá partičku namixovanú z taktiky, príbehu a prekvapení. Hry budú k dispozícii na voľné hranie počas celého festivalu. fb.com/nerogames.sk
Hry
Pohlavne prenosné infekcie
P
Pohlavne prenosné ochorenia najčastejšie sa vyskytujúce v našich končinách, ich príznaky, priebeh, návod ako im predísť, ďalšie mňamíky a hlavne budú pictures! Nebojte, nebude to nechutné... celý čas.
Underground
Slovenská fantastika
P
Informácie o najnovších slovenských románoch, zbierkach poviedok a e-knihách, ktoré vyšli v rokoch 2012 a 2013. Súčasťou bloku budú aj ukážky z kníh a prípadná diskusia o nich.
Literárna línia
Éter - sci-fi, fantasy alebo realita?
P, D
Warp alebo cestovanie v čase sú možno na dosah ruky a mágiu by sme možno mohli popísať matematickými rovnicami, ale niečo nám k tomu chýba: éter. Čaká vás heretická vedecká prednáška s diskusiou (aj) pre laikov o niečom, čo by ste radšej nemali vedieť...
Sci-fi
Staroslavná svastika
P
Patrí medzi najstaršie a najmystickejšie symboly ľudstva. Od starovekých hrobiek cez byzantské chrámy až po fľaše coca-coly a zástavy nacistov - aké boli jej podoby, významy a užitie v priebehu storočí? A stretneme sa s ňou aj vo fantasy?
História
Bitva u Povodí
P
V máji 2014 chystá Moravian LARP bitvu u Povodí. Akcia je určená aj pre začiatočníkov. V prednáške vysvetlím pravidlá, premietnem nejaké videá a spropagujem ďalšie akcie pripravované na najbližšie mesiace.
Hry
Triediaci ceremoniál
I
Prváci, nebojte sa! Tirediaci klobúk nahliadol do vašej duše a počas tohto ceremoniálu sa dostanete do svojej novej fakultnej rodiny. Prefekti vám vysvetlia, ako môžete získať body a ako to na našom Rokforte funguje.
Víkend na Rokforte
Promítání larpových trailerů
P, I
Promítání vtipných i vážných video pozvánek, trailerů a videí z larpů. Přijďte si posedět a odpočinout a podívat se na to, jak to na takovém larpu může vypadat.
Hry
Gone Home
P
Dlhé roky som hrám odolávala, lebo som žila v stereotypnom presvedčení, že je to médium určené cieľovej skupine, do ktorej nepatrím. Môj názor zmenila jednoaktovka Gone Home. Poďte ma počúvať, aké sú vedecké dôvody, prečo som z nej nadšená. #science
Hry
Batman a jeho 75ka
P
Batman v máji oslávi uctihodných 75 rokov. Aká bola jeho cesta kým sa stal temným hrdinom? Koľko mal Robinov? Koľko hercov hralo Batman.Vsetky jeho úspechy a pády, od Detective Comics #27 až po to ako Batman zmenil komiksový žáner. Od Adama Westa až k Affleckovi
Underground
PC hry inšpirované svetom Pána prsteňov a Hobita
P
Máte aj vy svoju obľúbenú? Chcete sa dozvedieť čím jednotlivé tituly prekvapili, čím naopak nepotešili a k tomu ešte nejakú tú zaujímavosť? Príďte a dozviete sa.
Hry
Keltská civilizácia v Írsku
P
Fascinujúci život Keltov v starom Írsku a popis starej írskej civilizácie s jej spoločenským usporiadaním, zákonmi, obradmi a každodenným životom v chladnej, divokej a neprístupnej krajine.
História
Hrdinovia keltských legiend
P
Najkrajšie legendy pochádzajúce zo sveta Keltov – z Írska, Škótska, Walesu a Bretónska a farbistá plejáda hrdinov, ktorí v nich našli svoje miesto.
Literárna línia
Z histórie mágie v staroveku.
P, D
Budem sa snažiť držať oficiálnych historických prameňov. Áno, to znie trochu nudne... Ale nebojte! Bude to o mágii. A budem sa iba "snažiť" držať oficiálnej histórie.
História
Youtube elita
P
Vlogujú, cestujú po svete, spovedajú celebrity na červenom koberci a sú prakticky hviezdami. Reč je o hŕstke youtuberov, ktorá sa dostala na vrchol iba vďaka tomu, že ľudí baví pozerať sa na ich krásne tváre a počúvať ich hlas. Chcete sa dozvedieť kto všetko tam patrí, čo sa momentálne deje v ich svete alebo iba fangirlovať okolo ich dokonalosti? Príďte, dvere sú otvorené!
Underground
Sexy stránka asijského gore
P, D
Gore filmy nejsou jen krev, utržené končetiny a létající vnitřnosti. Mnohdy, a v asijském případě často, to jsou i velmi krásné herečky. Odkud se berou, jak se k filmu dostaly, jak vypadají, nejsou-li zamazány litry krve... a jsou to vůbec herečky? Bohatá a zajisté poutavá obrazová projekce doplněná několika základními informacemi.
Underground
WTF Man of Steel
P
Po minuloročnom Star Treku si Šaňo tentokrát zobral na mušku ďalšiu známu frenčízu Hollywoodu. Za obeť podrobnému preskúmaniu fyzikálnych a vedeckých základov padne tento rok Muž z ocele.
Sci-fi
Moderné fantasy a kritické myslenie
P, D
Takzvaná „alternatíva“ sa dostala z okraja názorového spektra a čoraz viac vystrkuje rožky. Predaje konšpiračných časopisov a kníh za poslednú dobu rapídne stúpli. Goebbels sa musí z pekla usmievať. Nastal čas vytasiť najťažšie kalibre fantasy žánru a namieriť ich proti ľudskej nevedomosti, strachu či predsudkom. George R.R. Martin, Steven Erikson, Andrzej Sapkowski ci Mark Lawrence vám svojimi myšlienkami ukážu, ako si vybudovať kritické myslenie na slušnej úrovni.
Fantasy
Škola historických tancov
W
Príďte sa zabaviť a trochu si poskákať na tanečný workshop. Učiť sa budú jednoduché tance z obdobia gotiky alebo renesancie. Tanečné skúsenosti nie sú vôbec potrebné, stačí chuť, dobrá nálada a čo najviac kamarátov so sebou. Lebo čím je viac ľudí, tým lepšia zábava! :)
Workshopy
Workshop gallifreyčiny
P, W
Chceš vedieť písať ako pravý Timelord? Plánuješ výlet na Gallifrey a bojíš sa, že neprečítaš ani názvy ulíc? Alebo chceš iba vylepšiť svoj fan art cool kruhovými obrazcami so skrytým posolstvom? Tak neváhaj a navštív workshop cirkulárnej gallifreyčiny!
Sci-fi
Zorganizuj to!
P
Harry Potter. Battlestar Galatika. Pán prstenu. Shakespeare. Medvidek Pú. Star Trek. Ptáš se, co mají všechny tyto věci společného? Všechno to byly larpy. Larp lze připravit na jakékoliv téma. Cokoliv tě napadne. Navíc je organizování jednoduché. Zvládneš to i ty. Tak co? Máš nějaký nápad? Něco tě svrbí? Tak to prostě zorganizuj!
Hry
Kolektívne písanie
P, D
Stať sa pánom vlastného diela má väčšina autorov, začínajúcich i skúsenejších, zvládnuté. Človek sa nemusí s nikým hádať a vytvorí všetko podľa svojich predstáv. Ako sa ale dá napísať dielo dvomi, či viacerými autormi?
Literárna línia
Hobit: Tolkien vs. film
P
Ako je na tom filmový Hobit oproti svojej knižnej predlohe? Drží sa Peter Jackson knihy ako kliešť, alebo presne naopak? Spoilery zaručené... :)
Fantasy
Stromy v mytológii
P
Stromy sú najväčšími i najstaršími organizmami na našej planéte, môžu dosahovať vek až niekoľko tisíc rokov a naozaj úctyhodné rozmery. Korene ich uctievania siahajú hlboko do histórie ľudstva a vetvia sa do mnohých podôb a kultúr. Strom je mocným symbolom v podvedomí ľudstva - os, okolo ktorej je usporiadaný svet, sídlo bohov, darca poznania, strom života. V tejto prednáške sa dozviete o úlohe stromu v mytológii európskych národov, i čo-to o dlhovekosti stromov z vedeckého pohľadu.
História
Starí majstri: Kroniky Athanoru I.
P, D
Prezentácia LARPu Starí Majstri. Čo od neho čakať, čo čakať od orgov, čo naň vziať a čo určite nenosiť. Všetci mágovia , bojovníci a "obchodníci" sú vrelo vítaní.
Hry
Audioknihy - na počátku bylo slovo
P
První vydavatelství věnované české a slovenské sci-fi a fantasy! A témata jako: Audioknihy jako fenomén, kdo je vůbec poslouchá a proč je poslouchá? Proč roste jejich prodej o 100% ročně? Je mluvené slovo vážným konkurentem psaného slova?
Literárna línia
Schatmansdorfské krátke LARPy
H
O.z. Schatmansdorf sa rozhodlo prehĺbiť svoje pôsobenie v oblasti LARPu. Preto okrem pravidelných hier zo sveta Kráľovstva vína, "varíme" v našej LARPovej kuchyni aj niečo menšie. Schatmansdof vám teda prináša niekoľko menších hier komorného štýlu na vyskúšanie.
Hry
Od politológie až po gamedesign
P
krátka a skôr humorne ako fakticky založená prednáška o tom, kam sa môže človek dostať ak sa jednoducho rád hrá hry
Hry
Beseda s Jozefom Žarnayom
D
Beseda s velikánom sloveskej fantastiky Jozefom Žarnayom, ktorú povedie Martin "Roger" Králik. Tiež ste ako deti hltali Tajomstvo dračej steny a Prekliatu planétu? Chcete vedieť, ako sa vydávala science fiction a fantastika v 60-tych, 70-tych a 80-tych rokoch? A možno vám prezradí aj, čo plánuje do budúcnosti.
Literárna línia
Orfeova pieseň
I
Mladík menom Dávid sa rozhodne zbaviť svojich nočných môr, a tak napíše v rámci terapie, ktorú podstupuje divadelnú hru, prostredníctvom ktorej chce prekonať svoj ,,strach z pádu". Stredometrážny študentský projekt inšpirovaný komixovým vesmírom Neila Gaimana a jeho vládcom snov, Sandmanom.
Sprievodný program
Otvorenie SlavConu 2014
V
Privítanie návštevníkov festivalu jeho organizátormi. Predstavíme vám, čo všetko na festivale nájdete a čo by ste nemali zmeškať, pripomenieme pravidlá a poďakujeme všetkým, ktorí sa zaslúžili o jedinečný víkend plný drakov, vlakov a iných potvôr. Pardon, chceli sme povedať, bájnych tvorov. Trochu sa nám tento rok tá téma festivalu pletie:) Súčasťou otvorenia SlavConu 2014 bude aj tanečné vystúpenie a milé prekvapenie - divadelné vystúpenie "Kotkodák", ktoré vás naladí tým správnym šialeným spôsobom.
Sprievodný program
Otvorenie tábora Schatmansdorf
I
Spustenie celodenných atrakcií, lukostreľba, hod sekerkou, stredoveká kuchyňa, fotky v kostýme, ukážka stredovekého tábora, stredoveká sokoliareň, larpové bitky, komorné larpy.
Sprievodný program
Výroba šípov
W
V rámci tohto workshopu uvidíte, ako sa vyrába šíp, workshop vedie Lukáš Reviľak.
Sprievodný program, Workshopy
Výstava larpových a historických obrazov
P
Výstava našej dvornej maliarky Kláry Homzovej, ukáže Vám svoju prácu a porozpráva niečo o maľovaní.
Sprievodný program
Drevosústruhár
V, W
V rámci tohto workshopu Vám náš šarmantný remeselník Vladimír Schwarz predvedie svoje umenie s drevom. Videoukážka: https://docs.google.com/file/d/0Bxwd_7t7LpCiQWtFZVVYUUJqaFk/edit
Sprievodný program
Sviečkar
V, W
Výroba pravých včelích sviečok v podaní nášho remeselníka Jakuba Havlíčka.
Sprievodný program
O letnom LARPe Kráľovstvo Vína
D
Špeciálne v tomto čase si budete môcť v našom tábore zakúpiť vstup na letný LARP za zvýhodnenú cenu 25 eur, prípadne si budete môcť nakúpiť do zálohy herné mince. Zároveň sa budete môcť porozprávať o príbehu s našimi majstrami, prípadne si vyplniť kompletnú registráciu.
Sprievodný program
Stredoveká degustácia (18+)
I
Počtom obmedzený sprievodný program, v stredovekom štýle spravená degustácia vín za príplatok k cene lístku. Za 5 eur ochutnáte v dobovej atmosfére 10 druhov kvalitných vín s odborným výkladom. Rezervovať miesto na degustácií si môžete v priebehu celého dňa, kým sa neobsadia všetky miesta.
Sprievodný program
Letný LARP Kráľovstvo Vína
P
Predstavenie letného larpu Kráľovstvo vína, ktorý pre vás pripravuje OZ Schatmansdorf. O 20:00 pokračuje prezentácia larpu v ich tábore na lúke a možnosť zakúpiť si vstup na letný LARP za zvýhodnenú cenu 25 eur, prípadne si budete môcť nakúpiť do zálohy herné mince. Zároveň sa budete môcť porozprávať o príbehu s našimi majstrami, prípadne si vyplniť kompletnú registráciu.
Hry, Sprievodný program
Fakultné tímové hry
H, I
Nie je nič lepšie, ako spoznať svojich spolužiakov pri akčných hrách, ktoré sa ponesú v tímovom duchu. Bez ohľadu na to, či sa pýšite zlenou, červenou, modrou alebo žltou farbou, príďte medzi nás!
Víkend na Rokforte
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30