Program

Program je zatiaľ predbežný a upravuje sa. Program SlavConu 2017
História
Science-fiction
Fantasy
Workshopy
Hry
Underground
Literárna línia
Víkend na Rokforte
Prednáška
Diskusia
Workshop
Hra
Vystúpenie
Súťaž
I
Červená sála
Oranžová sála
Modrá sála
Zasadačka
Dielňa
Telocvičňa
Exteriér
Klubovňa
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
Otvorenie SlavConu a Víkendu na Rokfote
I
Oficiálne otvorenie SlavConu 2017 a nového školského roku!
Sprievodný program, Víkend na Rokforte
Offtopic - Atómový kryt
I
V offtopicu tento raz vyskúšame novú vec - hru atómový kryt. Spolu s vami vylosujeme dvadsať charakteristík rôznych osôb, no v kryte je okrem nás už iba desať miest. Tým pádom nás čakajú zaujímavé rozhodnutia a hypotetické diskusie. Samozrejme, všetko nevážne a odbočky od témy sú zaručené.
Underground
Konzultácie s klobúkom
I
Z praktických dôvodov vás opäť čaká zjednodušené triedenie. Ak ste žiakom šiesteho až druhého ročníka, len sa zastavte po fakultné označenie. Ak ste nováčik a ešte nemáte počas Víkendu na Rokforte svoj domov, príďte ku nám a Triediaci klobúk sa s vami poradí a rovno vás zatriedi do tej správnej fakulty. Ostatné detaily o priebehu medzifakultného súťaženia sa dozviete na otvorení SlavConu 2017 (ak triedenie zmeškáte, nezúfajte - prefekti budú mať počas celého víkendu označenia pri sebe).
Víkend na Rokforte
Čo je čo u Tolkiena - artefakty
P
Máš rád Tolkienove diela, no zároveň máš mišung v artefaktoch, ktoré sa vyskytli v jeho dielach? Nevieš odlíšiť Orcrist a Angrist? Alebo sa chceš proste dozvedieť niečo viac o jednotlivých artefaktoch? Potom neváhaj a príď na prednášku.
Fantasy
Katastrofálna fyzika katastrofických filmov
P
Smelé úteky v autách pred výbuchom sopky? Vŕtanie do asteroidu? Nukleárny výbuch v strede Zeme? Všetci vieme, že takéto dobrodružstvá uvidíme len na filmovom plátne. Ako realistické ale sú? Dozviete sa na tejto prednáške! (nápoveda: nie veľmi realistické)
Sci-fi
Bisexualita v TV seriáloch
P
Zobrazenie LGBT postáv patrí medzi horúce témy kultúrno-spoločenského diskurzu a s každým rôčkom je to trošku lepšie. Bisexuálne postavy ale dostávajú pekne zabrať. Poďte sa pozrieť na možné korene neproporčného a negativizujúceho zobrazenia bisexuálov. Prednáška obsahuje výsledky štúdie o bisexualite vo fandome.
Underground
Kulhánek, Kopřiva a Kotleta
P, D
Kulhánek, Kopřiva, Kotleta - títo traja páni vedia, ako písať knihy ! Technozombie, hon za záchranou sveta, rôzne erotické radovánky ako bonus a zbrane...a telá..mŕtve telá...mnoho tiel. Ale hlavne humor čiernejší než hlaveň samopalu hlavných hrdinov...
Literárna línia, Sci-fi
AfroDance
W
Workshop afrického tanca vám rozprúdi krv v žilách. Pokúsime sa vžiť do energie a hĺbky tohto tanca, pri ktorom sa treba sústrediť na vlastné pocity. Skúste si tento jedinečný štýl, ktorý si len tak hocikde nevyskúšate. Uvidíte, bude to zábava :)
Workshopy
Malé veľké národy Zemeplochy
P, S
Učaroval vám magický svet Terryho Pratchetta, avšak myslíte si, že sa v ňom stratíte? V tejto prednáške si povieme, kto je kto, a ako prebieha trolí striptíz.
Fantasy
Semitské kultúry starovekého Orientu
P
Tajomné kultúry dávnej Akkadskej ríše, Asýrie a Babylonu,Fenície a Kartága, Kanaanu a Izraela, prastarých kráľovstiev na juhu Arábie a na severe Etiópie, ich náboženské predstavy, stavby, písma, jazyky a ich vplyvy na kultúru dávnej i dnešnej Európy.
História
Tvory z hviezd
P, D
Mýtické tvory z rôznych kultúr, ktoré sú spájané s hviezdami. Klasický Pegas a kentaurus, i menej známy Azúrový drak a ďalšie. Ich príbehy v mytológii, adaptácie v populárnej kultúre.
Fantasy, História
Šamanky, víly, strigy
P
Pohádky: Baba Jaga. Legendy a pověsti: Swyza. Fantastika: zaklínačka! V příbězích se objevují ženy, či bytosti na pomezí lidského a nadpřirozeného světa, které ovládají kouzla. Jsou více méně spojeny s přírodou, s lesy obzvlášť. Škodí, nebo pomáhají? Co je spojuje, a čím se liší? Kouzelné recepty jako bonus!
Fantasy
Úvod do LARPov pre nováčikov
P, D
Chceš vedieť, čo je to LARP a ako to na ňom vyzerá? Aké rôzne LARPy existujú a aké sa organizujú na Slovensku? Príď na našu prednášku a dozvieš sa aj ako to vyzerá na najväčšom LARPe na Slovensku - na Kráľovstve Vína.
Fantasy, Hry
Jeep Predošlí Hostia
H
Duchovia minulosti ovplyvňujú budúcnosť a koniec, ktorý je úplne v rukách hráčov. Kto odíde živý? Príbeh, ktorý ťa posadne a nepustí.
Hry
E. R. Burroughs
P
Posledných 100 rokov fantasy, sci-fi a dobrodružných románov by vyzeralo veľmi inak, ak by tento americký autor nezačal písať vlastné príbehy po tom, čo si prečítal vtedajšiu produkciu a povedal si, že on to zvládne lepšie. Toto a omnoho viac sa dozviete, ak prídete na túto prednášku.
Literárna línia
Ekotópia - príbeh jednej malej knihy
P
Ekotópia. Kniha, ktorú by mal milovať každý ekológ, keby čítal sci-fi. Prudko spoileroidná prednáška o tom, prečo je Kalifornia dôležitá pre celý svet a prečo je aj táto utópia nakoniec iba sci-fi.
História, Sci-fi
Neobvyklé chladné zbrane
P, W
Ľudia sa od stvorenia sveta zlepšovali a vymýšľali nové veci a postupy. Ale málokde zaznamenali taký úspech, ako v hľadaní nových spôsobov, ako si rozbiť hlavu a zabiť oponenta. Väčšinou si predstavíme rôzne sečné alebo bodné zbrane. Avšak ešte tu sú aj zbrane drevcové či drviace a ich netypickým a inovatívnym druhom sa budeme venovať.
História, Workshopy
Paralelné svety v dielach H.P. Lovecrafta
P
Čo majú spoločné kvantová fyzika, biblia a šatník? Sú zákony fyziky naozaj všade rovnaké a záleží vôbec na našich rozhodnutiach? Odpovede na tieto otázky sa ukrývajú aj v niektorých dielach H.P. Lovecrafta. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete sa prísť pozrieť na jednu z mnohých alternatív tejto prednášky.
Fantasy, Literárna línia
Koncert Five Leaf Clover
V
Jsme Clover a přinášíme vám radost a štěstí. Nechte se vtáhnout zážitkem z energicky našlapané hudby. Jsme Five Leaf Clover. Hrajeme vlastní písně a ostrovní tradicionály v rockovější úpravě pro vás a radost z muziky.
Sprievodný program
Kvantové víly
P
Rozprávanie o vzniku zbierky poviedok Kvantové víly.
Literárna línia, Sci-fi
Smrť nosí zelenú
P
Tiché a nečinné...Zahalené do zelena... Rastliny. Sú naozaj také bezbranné a nevinné? Možno nás len ticho sledujú a čakajú na svoju príležitosť... Zaútočiť. Mnoho kníh, filmov a seriálov zobrazuje práve rastliny ako niečo nebezpečné a hlavne smrteľné. Je však na tom niečo pravdy? Môžu náš rastliny skutočne ohrozovať? V prednáške si predstavíme, čo z toho je číra "fiction" a čo by sa teoreticky mohlo stať.
Underground
Gamecraft - učíme vytvárať PC hry
P
Prednáška o tom, čo robíme vo firme, ale hlavne o tom, ako sa môžete učiť tvoriť hry a dostať sa do prostredia tvorcov hier. A ktovie, možno by si sa k učeniu hier mohol pridať aj ty? http://hemisfera.sk/gamecraft
Hry
Kreatívne hry do vrecka - Nero Games
P, D
Čo všetko sa skrýva za vytváraním spoločenskej hry? Zoznám sa so slovenským autorom spoločenských hier, a vyskúšaj niečo nové. Originálne a dynamické hry od Nero Games budú dostupné na vyskúšanie počas celého festivalu.
Hry
Kvíz: co je fyzika a co sci-fi
S
Kvíz o tom, kterak vynálezy které byli ještě před pár roky jen ve scifi knížkách a filmech pronikají do našich životů. Aneb poznáte co je ještě pravda a čím se vás snažím napálit?
Sci-fi
Voices of Fire
P
Čo má metalová a capella skupina spoločné s fantay? No predsa fantasy knižku Voices of Fire od nemeckého autora Christopha Hardenbuscha, ktorú dobrevádza hudobný album s rovnakým menom.
Fantasy
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30