Program

Program je zatiaľ predbežný a upravuje sa. Program SlavConu 2016
História
Science-fiction
Fantasy
Workshopy
Hry
Underground
Literárna línia
Víkend na Rokforte
Prednáška
Diskusia
Workshop
Hra
Vystúpenie
Súťaž
I
Veľká Sála
Disco Sála
C16
C17
C18
Klubovňa
Telocvičňa
Lúka
Chodby
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
Korková zátka
P, D
V kníhkupectve by ste asi čakali slušných a úctivých zákazníkov s kopou času a nadbytkom IQ. Také dokonalé a múdre neviniatka. Zobuďte sa! Apokalypsa prichádza a s ňou šokujúce odhalenia! Korková zátka (nielen) pre samoukov nastavuje zrkadlo ľudskej arogancii a hlúposti. Nenechajte si ujsť možnosť zoznámiť sa so vznikajúcim veľdielom of da universe :)))
Literárna línia
Filozofia v digitálnych hrách.
P
Prednáška predstaví niekoľko filozofických konceptov, ktoré sa môžu objaviť v digitálnych hrách. Ako príklady budú použité hry: Séria Bioshock, Séria Deus Ex a Talos Principle.
Hry, Sci-fi
Po stopách Harryho Pottera
P, D
Veľká milovníčka Harryho Pottera, Vám chce priblížiť ten reálny čarodejnícky svet. Zaujíma Vás, ktoré miesta boli použité ako predlohy do filmového spracovania? Chceli by ste ich navštíviť ale neviete kde ich nájst? Toto všetko a ešte oveľa viac sa Vám budem snažiť priblížiť na mojej prednáške pre verných fanúšikov Harryho Pottera.
Fantasy, Víkend na Rokforte
Horatio Hornblower vs. Honor Harringtonová
P
Čo môžu mať tieto dve literárne postavy spoločné? Jeden bojuje vo vojne s Napoleonom, drahá žije v 2000 rokov vzdialenej budúcnosti. Dozviete sa všetko dôležité o Horatiovi Hornblowerovi a o dielach, v ktorých vystupuje a samozrejme, aký má vzťah k Honor a celkovo k Honorverse.
Sci-fi
Scalemaille, štrikujeme železo
W
Videli ste toho človeka s dračím chvostom? Monžno na festivale, možno v bare... Nech ale vaša odpoveď bola akákoľvek, na tomto workshope vás naučíme vyrábať podobné okrášlujúce predmety. Materiály aj nástroje zabezpečujeme my(nemáme ich ale nekonečne)a bude aj možnosť si vaše výtvory odniesť(za cenu materiálu).
Workshopy
Laeg - koncert a představení nového CD
V
Laegovy písničky na kytaru a akordeon - staré pecky, nové pecky, prostě spousta pecek, a k tomu nové cédéčko!
Sprievodný program
Triediaci klobúk
I
Tento rok sme z praktických dôvodov triedenie zjednodušili, presne ako vlani. Ak ste žiakom piateho až druhého ročníka, len zastavte po preukaz a fakultné označenie. Ak ste nováčik a ešte nemáte počas Víkendu na Rokforte svoj domov, príďte ku nám a Triediaci klobúk sa s vami poradí a rovno vás zatriedi do tej správnej fakulty. Ostatné detaily o priebehu medzifakultného súťaženia sa dozviete na Otvorení SlavConu. (ak triedenie zmeškáte, nezúfajte - prefekti budú mať počas celého víkendu preukazy aj označenia pri sebe)
Víkend na Rokforte
Angelika vs. Game of Thrones
P, D
Porovnanie Angeliky s Game of thrones v kategoriach gore intrigy sex a zaujimavost postáv. (prve dve knihy angeliky vs prvy diel GoT)
Fantasy
História a mytológia pohanského Fínska
P
Cieľom prednášky je pozrieť sa a načrtnúť históriu Fínska, pri jeho kolonizácii ugrofínskymi kmeňmi a ako sa menila v priebehu vekov. Zároveň by sa malo porovnať, ako vplývali strety s inými náboženstvami, napr. Vikingovia. Prednáška je náhľadom aj do organizácie spoločnosti a vzniku niekoľkých kultúrnych eposov, ako napr. Kalevala. Súhrnom by mal byť aj pohanstvo orientované smerom k prírode a fínsky panteón.
História
Tvorba literárních světů
P, W
Dobrý a propracovaný svět je důležitou součástí většiny sci-fi a fantasy. Přijďte se podívat, jaké zákonitosti má tvorba takového světa a můžete si i zkusit jeden takový svět vytvořit přímo na místě.
Literárna línia
LARP Party
H
Po dvoch mesiacoch natáčania filmu Divoké Kočky, nového amerického hitu, ktorý má preraziť na plátnach najväčších Newyorských kín sa producent Jerry Lee rozhodol, že si dá štáb aj herci na týždeň pauzičku. Všetci dostali od pondelka voľno na celých sedem dní. Na stredu však Jerry neočakávane zabezpečil všetkým program. Všetci musia prísť ku nemu domov na veľkú "žúrku" - Párty. Všetci sú zvedaví, čo sa bude diať.
Hry
Indoperzská kultúra
P
Slovo „Árijec“, sprofanované po druhej svetovej vojne, pôvodne označovalo príslušníka starého indického alebo perzského národa - dvoch civilizácií, u ktorých môžeme nájsť korene aj našej vlastnej, európskej kultúry. Na prednáške si rozoberieme hlavné aspekty oboch týchto očarujúcich kultúr a poukážeme na paralely, ktoré ich dodnes spájajú s ostatnými indoeurópskymi národmi.
História
<3 Fantasy
H, S
Poznáte súťaž Milujem Slovensko? Chcete vidieť dva tímy súťažiť proti sebe v zábavných úlohách týkajúcich sa žánru Fantasy? Určite príďte! Úlohy sa budú týkať najmä Pána prsteňov, Harryho Pottera a Piesne ľadu a ohňa, ale aj niektorých ďalších známych diel. Do súťažných tímov bude možné prihlásiť sa vopred vyplnením online-kvízu.
Fantasy
Čarodejnice a Čarodejníctvo vol.3 - Amerika
P, D
Prvá prednáška bola o Slovensku, druhá o Európe, tretia bude o Amerike. Aké boli tam čarodejnice? A čo ich čakalo?
Fantasy, História
Warhammer 40 000 - Spec Ops
P
Čo je 13.légia? Kto sú Noobovia? Alebo Harlequin? A taký Eversor Assasin? A čo tak rasa Kroot? Cadianci? Vojaci Kriegu? Toto a i viac sa dozviete na moje prednáške... Popis sveta W40K z pohľadu rôznych rás... taktika a stratégie rás, ich špeciálne jednotky, popis, účel ale i históriu týchto skupín. Pohľad na fungovanie špec. jednotiek v teréne. Pohľad nielen na hry, ale aj literárne odkazy...
Hry, Sci-fi
Bernard Cornwell
P
Richard Sharpe a Uhtred z Babbenbergu sú vďaka televíznym adaptáciam najznámejší z Cornwellových hrdinov, ale vôbec nie sú jediní. Príďte sa zoznámiť aj s tými ďalšími, z dávnej i nie tak vzdialenej minulosti. Tiež sa dozviete zaujímavosti zo života autora, ktorý patrí k najplodnejsím spisovateľom posledného štvrťstoročia. A vedeli ste, že sa podľa jednej jeho série chystá film? Všetko, čo ste chceli vedieť a viac o kráľovi historickej fikcie.
Literárna línia
(Ako Naozaj) Robím Hru
P, D
Pohľad do zákulisia autorskej dielne Nero Games: Krátky pokec o hrách, nápadoch pri ich vytváraní a princípoch, na ktoré sa občas zabúda. K tomu pekné obrázky a historky z nášho doterajšieho vývoja. Máme 7 originálnych kartových hier zo žánrov fantasy, horror, urban a post-apo - všetky budú k dispozícii na voľné hranie počas celého festivalu. Viac informácií o hrách nájdete na www.nerogames.sk .
Hry
Keď sa mŕtvi báli zlodejov...
P
Lupiči hrobov, zlodeji tiel a ochrana pred nimi. Časy 17. až 19. storočia, keď sa nebožtíci nemohli cítiť v bezpečí ani na cintorínoch. Plus opatrenia príbuzných na ich ochranu.
História, Underground
WTF Star Wars! Midichlo-čo?
P
Základňa Starkiller. Sila, ktorá sa prebúdza. A zase Kesselská trasa za 12 parsekov. Pozrime sa spoločne na to, čo nám priniesli posledné hviezdne vojny z fyzikálneho hľadiska. Je tam všetko košer? Alebo tam nájdeme niečo, čo nám vytlačí krv do nadutých krčných žíl? Spolu si prejdeme niektoré vychytávkové momenty z filmu Sila sa prebúdza a budeme sa pokúšať nájsť k nim plauzibilné riešenia podľa stavu vedy, ako ju dnes poznáme. A verte, že sa nám to určite podarí. Fantázii sa pri tomto medze nekladú.
Sci-fi
Traja mušketieri - od Dumasa po dnes
P
Všetci za jedného, jeden za všetkých! Po sloboda, rovnosť, bratstvo asi najznámejší francúzsky pokrik. Spolu sa pozrieme na zúbok Dumasovým mušketierom a množstvu adaptácií, ktoré v priebehu rokov inšpirovali.
Underground
Offtopic
I
Viete o tom, že existuje video z prvého ever offtopicu? Aké máme spomienky na desať rokov SlavConu? Čo nové sme zažili, aké seriály, filmy a geekoviny sa nám páčia? Prečo sa v Petržalke tak blbo parkuje? Kto je váš najobľúbenejší organizátor? Toto všetko a ešte ďalšie veci mimo témy uvidíte na oldschoolovom offtopicu. A možno budú aj cukríky! (Ak ich prinesiete.)
Underground
Ako (ne)napísať svoj prvý román...
P
Všetci máme doma v šuflíku aspoň pár strán svojho veľkého veľdiela... a ak nie v šuflíku, určite sa nám v hlave rodí bombastická zápletka... už len ju dostať na papier a poslať do vydavateľstva. No keď nahliadnete do zradných vôd internetu, objavíte kopu rád, tipov a trikov ako svoje veľdielo napísať a odprezentovať. No a tu je pár návrhov ako to (ne)urobiť priamo z praxe jedného mladého editora.
Literárna línia
Ako založiť RPG skupinu
P
Prednáška je zameraná na hráčov stolových RPG, ktorí by si radi skúsili úlohu rozprávača (alebo Game mastera), poprípade založili vo svojom okolí skupinu. Prejdeme si pár základných vecí bez ktorých sa to nezaobíde.
Fantasy, Hry
Cukríkový kvíz so širokým záberom
S
Cukríková súťaž ako ju všetci poznáte a milujete, prídte uhádnúť a zvyšiť si tak krvný cukor.
Sci-fi, Underground
Contact Improvisation
W
Dotyk a fyzický kontakt s iným človekom je jeden z najlepších spôsobov, ako učiť svoje vlastné telo. Počas kontaktnej improvizácie dochádza k vlastnému vedomému vývoju prostredníctvom kontaktu s inou osobou. To predstavuje dvojitú zodpovednosť za seba aj druhého človeka. Otvára tu priestor pre slobodu pohybu, ktorá vedie k improvizácii a určitým spôsobom oslobodzuje aj výrazovú formu tanca.
Workshopy
ORIO FLAMENCO
W
Nenechaj si ujsť tanečný workshop, v ktorom sa snúbia základy orientálneho tanca s prvkami španielskeho flamenca. Táto unikátna kombinácia v tebe prebudí dušu tanečníka pod vedením sympatických tréneriek! Prines si so sebou dobrú náladu, pohodlné oblečenie a o ostatné sa postaráme my :)
Workshopy
Zlá čarodejnica, dobrý čarodej?
P
Všetci poznáme príbehy o ľudožrútskej ježibabe, zlej sudičke a závistlivej kráľovnej, čo otrávila nevinnú Snehulienku. Ľudové rozprávky nás učia, že ženy a mágia sú zlá kombinácia, na tejto prednáške sa vrátime ku koreňom, aby sme zistili, čo majú spoločné ježibaby, McGonagallová a bohyne a či Baba Jaga nebola vegetariánka.
Fantasy
T is for trans
P
Danish girl, Transparent, Middlesex... Zdá sa, že si trans komunita konečne vyzliekla neviditeľný plášť a rozhodla sa dobyť Hollywood. Ak chcete vedieť ako sa témy s veľkým T zhostili filmári a spisovatelia zastavte sa :) Nebudú chýbať trailery ani odpoveď na otázku, prečo by ste naozaj nemali vyhadzovať peniaze za lístky na Stonewall.
Underground
The Slavcon Experiment
S
Všetci už poznáme cukríkovky, kde získavaš cukríky za správne odpovede. Treba sa ale posúvať dopredu a preto ťa čaká ďalšia generácia cukríkoviek priamo od Marcela, ktorý robí cukríkovky na conoch už niekoľko rokov. Vstup iba od 18 rokov.
Underground
Ako sa hýbat lepšie, ako sa zlepšovat len s vlastným telom
D, W
Ak sa chceš naučiť niečo viac ohľadom ovládania svojho tela, tak príď :-)
Workshopy
Otvorenie SlavConu a Víkendu na Rokforte
I
Oficiálne otvorenie SlavConu 2016 a nového školského roku!
Sprievodný program, Víkend na Rokforte
Kráľovstvo vína v priebehu vekov
P
Príbehy a príhody najväčšieho LARPu na Slovensku.
Hry
Diskusia na tému, čo je pre vás LARP
D
Majsterský tím Kráľovstva vína si s vami chce podebatiť o tom, čo pre vás znamená Larp všeobecne aj v spojení s Vlčími skalami. Taktiež sa vám pokúsime zodpovedať vašej otázky a radi si vypočujeme vaše pripomienky.
Hry
Hrdinové v nás
W
Každý z nás občas sní. V každém z nás je ukryt hrdina. Tak proč ho jednou neukázat i ostatním? Proč ho schovávat uvnitř? Přijďte ukázat co je ve vás. Pojďte si zkusit co je to rolové hraní (LARP) a že to zvládne úplně každý. Že nevíte o co jde a že se bojíte? Nevadí. Vemte svého vnitřního hrdiny a přijďte.
Hry
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30