Program

Program je zatiaľ predbežný a upravuje sa. Program SlavConu 2017
História
Science-fiction
Fantasy
Workshopy
Hry
Underground
Literárna línia
Víkend na Rokforte
Prednáška
Diskusia
Workshop
Hra
Vystúpenie
Súťaž
I
Červená sála
Oranžová sála
Modrá sála
Zasadačka
Dielňa
Telocvičňa
Exteriér
Klubovňa
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
Strategické zvláštnosti a osudy vybraných lodí Kriegsmarine
P
Nemecká Kriegsmarine mala v druhej svetovej vojne pred sebou ťažkú úlohu. Menej početné loďstvo malo držať v šachu Spojencov ale vďaka vynaliezavosti nemeckých inžinierov sa im to darilo celkom úspešne. Na niekoľkých lodiach si ukážeme, aké strategické prvky boli úspešne použité a ako neskôr vplývali na formovanie lodstiev až do súčasností.
História
Záver VNR
I
Ako to tento rok dopadlo? Podarilo sa fakultný pohár vyhrať Chrabromilu, Bystrohlavu, Bifľomoru alebo Slizolinu? Každý bod sa počíta!
Víkend na Rokforte
Metro 2033 - Peklo v duši
P, D
Trilógia Metro od ruského autora D. Glukhovského sa stala už kultom... Čo je to za svet? Aké ma pravidlá? Kto tam žije a ako? Nahliadnite spolu so mnou do reálií post-apokalyptického Ruska, všetci ste vítaní!
Hry, Sci-fi
Fantastické inšpiratórium
D, W
...alebo poďme sa baviť o fantastike. Pôjde o facilitovanú diskusiu o fantastike (sci-fi, fantasy, horror alebo čo vás len napadne). Témou ročnika bude "Veci na pozadí". Od návštevníkov sa očakáva účasť na diskusii. Príďte a možno sa dozviete niečo o sebe. Príchody dlho po začiatku sú velmi nevhodné. Diskusiu nie je možné len pozorovať.
Fantasy, Workshopy
Hudobné absurdity vol. 2
P
Absurdné internety po audiovizuálnej stránke sa vracajú! Neuveríte, pokiaľ neprídete, a na vlastné oči a uši sa nepresvedčíte o existencii ďalších najväčších hudobných bizarností.
Underground
Špekulácie v Stredozemi 3
D
Živá diskusia o záhadách v Stredozemi opäť na SlavCone! Príďte si v priateľskej atmosfére podebatovať o všetkom, čo Vás zaujíma v Tolkienovom svete. A tentokrát to bude trochu osobnejšie. Teší sa na Vás PP.com tím.
Fantasy
Islam, jeho svetlá a tiene
P
Čo je islam, akým spôsobom vznikol, jeho vierouka a praktizovanie, niektoré slávne osobnosti islamu a islamská mystika, problémy dnešného islamského sveta, pozitívne a tienisté stránky tohto náboženstva z hľadiska Európanov.
História
Rytieri, figliari a hrdinovia sladkého Francúzska
P
Hrdinovia eposov chansons du geste, slávni rytieri storočnej vojny, veselí tricksteri a lupiči-gentlemani a ďalší slávni literárni hrdinovia, ktorí majú svoj domov vo Francúzsku.
Literárna línia
Umelá inteligencia 101
P, D
Hrozí nám "roboapoklaypsa"? Aký je súčasný vývoj umelej inteligencie a čo všetko dokáže? Budeme sa na to pozerať z technickej stránky, ale aj z pohľadu sci-fi a konšpiračných teórií. Tak si nasaďte alobalové čiapky a zavítajte na prednášku!
Sci-fi
Workshop výroby kostýmov
W
Aj by si chcel prísť na LARP, ale nevieš, ako na kostým? Tu si môžeš vyskúšať, ako sa dá jednoducho a lacno vyrobiť kostým, za ktorý sa netreba hanbiť.
Hry, Workshopy
Textové RPG na Slovensku
P
Všetci poznáme RPG hry, ale mali ste česť aj s ich menej známou odnožou v textovej forme? Ak nie, tak ju príďte spoznať. Ak áno, príďte zistiť, akým typom hráča ste a ktoré témy hier sme zaručene všetci okúsili.
Hry
Acroyoga jam
W
Acroyoga je akrobatická joga, pri ktorej jeden človek leží na zemi a druhý na ňom "lieta". Pri acroyoge cvičíme rovnováhu tela a duše, posilňujeme svalstvo, budujeme dôveru. Naučíme Vás základné pózy, skúsime rôzne skupinové cvičenia a to najdôležitejšie - môžete sa tešiť na lietanie a kopec zábavy!
Workshopy
Raňajky so scifistami, animovaná edícia
P
Raňajky na SlavCone už zopár rokov nesmú chýbať a tentokrát sa na zúbok pozrú hlavne tradičným animákom. Prídite sa zasmiať, nabrať energiu do nového dňa a uchmatnúť si koláčik, zakiaľ ešte je.
Sci-fi
Argentína a Čile (blonďavo a spontánne)
P
Podelím sa s vami o zážitky z druhého konca sveta a porozprávam vám o tom, ako som celkom spontánne precestovala viac ako 14 000 kilometrov za 3 mesiace. Príďte sa inšpirovať a vydajte sa so mnou až na koniec sveta :)
Underground
ČSSSF - Československý Socialistický Sci-Fi Film
P
Studená vojna vrcholí a svet rozdeluje železná opona. Na imperialistickom západe sa v žánri Sci-Fi natáčajú Terminátori, Votrelci a Predátori. Československo medzitým zabávajú robotické babičky, ktoré treba dobíjať presne, cesty v čase a problematika transplantácie mozgu. Táto prednáška ponúka výlet do (prevažne) komického sveta Sci-Fi filmu made in ČSSR.
Sci-fi
Videohry pre deti
P, D
Projekt Vĺčatá.sk už 2 roky mapuje videohry vhodné pre deti. Snažíme sa poskytovať servis všetkým rodičom, ktorým je svet videohier cudzí, alebo nemajú čas sa mu podrobne venovať. Okrem recenzií vydávame aj odborné články a rozhovory. Prednáška bude o tom, ako vyberáme hry a prečo si myslíme, že patria do rúk deťom, takisto aj o ich možnom využití vo vzdelávaní.
Hry
Marvel News
P
Hydra je na vzostupe. Captain America preberá moc. Dá sa to ešte zastaviť? Hrdinovia sa musia spojiť. Čo sa aktuálne deje vo svete Marvel Comics, aké novinky sa pre nás chystajú, čo si určite prečítať a čomu sa radšej vyhnúť.
Underground
Zobrazenie náboženstiev v Simpsonovcoch
P
To, že Simpsonovci majú v sebe zakomponované rôzne narážky na náboženstvá vieme všetci. Počas prednášky sa však bližšie pozrieme, v ktorých a koľkých dieloch sa rieši náboženská tématika. Budem sa venovať tomu, či si robia autori naozaj zo všetkého iba srandu alebo sú tu náboženstvá zobrazované aj dôveryhodne.
Underground
Freedom In Motion
W
Sedavé zamestnanie alebo špecializácia na jednostranné zaťaženie tela nás pomaly ničia. Preto prichádza pohybová akadémia No Will No Skill Academy a prináša všestranný pohyb, ktorý je pre ľudí taký prirodzený a potrebný. Na workshope budeme zábavnou formou objavovať radosť z pohybu a zabudnuté pohybové vzorce. Pohybové hry nám pomôžu s budovaním základov mobility, sily, koordinácie, odolnosti aj kondície. Priprav sa na lokomócie, zvieracie pohyby a hry v súlade s myšlienkou všestranného pohybu.
Workshopy
Skutočné fantastické udalosti
P
Fantastické udalosti sa nedejú len v knihách a na obrazovke. Aj skutočný svet mal za posledných sto rokov viac než dosť fantastických udalosti. Duchovia, upíri či zázraky, to všetko tu bolo...
História
Kliatby a prekliatia
P
Na tejto hodine sa naučíte niečo o kliatbach a prekliatiach. Ako ich poznajú muklovia, čo sa s nimi dá robiť, ak ste na niečo podobné narazili a bude príležitosť vyskúšať si nové vedomosti aj na praktickom príklade.
Víkend na Rokforte
Alica v krajine zázrakov
P
Vyberieme sa s Alicou na výlet do krajiny zázrakov. Kniha Lewisa Carrolla, ktorá vyšla v roku 1865, urobila revolúciu v detskej literatúre. Priblížime si jej početné adaptácie a vplyv na popkultúru.
Underground
Československý fandom Honor Harringtonové
P
První Honorverse přednášky na conech začaly v roce 2006. Dnes máme přes sto členů v obou státech, povědomí o světě Honor Harringtonové narůstá a eskadra žije dál a vesele se vyvíjí. Přijďte se podívat na přednášku o tom, co že nás to vlastně všechny svedlo dohromady. Třeba vás to zaujme též a rozšíříte řady naší eskadry?
Literárna línia, Sci-fi
Máš MOR!?
P
Stručná historie tažení černé smrti středověkou Evropou. Kde se vzala, jak se šířila a co způsobila děsivá epidemie? Jaké dopady měla na život lidí a na jejich myšlení? A jak se to všechno projevilo ve výtvarném umění? Přednáška o smrtelném nebezpečí s nutnou dávkou nadhledu.
História
Diskusia s organizačným tímom SlavConu
D
Máte na organizátorov SlavConu nejaké otázky? Zaujíma vás, čo sa deje za oponou? Aká bude budúcnosť SlavConu? Tu sa všetko dozviete.
Sprievodný program
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30