Sprievodný program

Sprievodný program je neoddeliteľnou súčasťou SlavConu. Do tabuľky s programom sa však zmestí pomerne ťažko. Najmä, keď sa koná počas celého víkendu. Presne toto je teda miesto, kde sa dočítate, čo vás na SlavCone čaká ešte pred prekročením brán do prednáškových sál.

Už od piatku poobedia si na Lúke za Iuventou budete môcť pozrieť historický stan, otvorenú kuchyňu a lukostreleckú strelnicu, ktoré vám predvedú členovia občianskeho združenia Schatmansdorf Častá. Vyskúšajte si, ako sa strieľa z luku. A ak vám to pôjde, rovno sa kvalifikujte do lukostreleckého turnaja, ktorý sa odohrá v nedeľu. Na víťaza čaká prekvapenie! V sobotu sa k Schatmansdorfu pridá aj tábor Klubu vojenskej histórie Templári z hradu Bagras, ktorý vás prenesie do doby templárskych hradov na Blízkom východe. U nich si budete môcť vyskúšať šermovanie obalenými zbraňami v turnaji v sobotu ráno. Poobede vám ukážu, ako v stredoveku fungovali tie ostré zbrane alebo aké dôležité bolo, aby boli bojovníci dokonalo zohraní a vedeli sa pohybovať vo formácii.

Na chodbách vo vnútri nájdete aj Magic The Gathering, ktorí usporiadajú počas soboty turnaj. Množstvo iných spoločenských hier si budete môcť zahrať v herni od iHRYsko.sk. Conovú atmosféru dotvára aj príjemná, pokojná Čajovňa u veselého slona. Ak nie ste vyznávači čajov, Cafe Nervosa doplnila ponuku priamo na festivale o kofolu, pivo a bagety. A nezabúdajme na stánky! Samozrejme, že ako každý rok u nás budú Maxonovci s tričkami, topánkami, akčnými figúrkami kadečím možným, čo potrebuje každý správny geek. Nebude chýbať ani gotická móda a štýlové doplnky od Temnoty. A už vôbec nie naše Sestry Zlopočestné, ktoré vám ponúknu tričká či odznaky s logom SlavConu a aj niekoľko iných ručne vyrábaných drobností. Okrem nich sa však dočkáte aj Sabbasovho stánku s perfektnými maskami a knižiek nielen od slovenských fantasy a sci-fi autorov od vydavateľstva od Artis Omnis. Jan Cerovský, ktorý bude v sobotu večer aj vystupovať, si rozloží stánok s fujarami a píšťalkami. A herňa Fenix Games do palety prispeje MTG kartičkami a kartovými hrami.

Všetko vyvrcholí v sobotu večer o 19:00. Okrem slávnostných výsledkov literárnej, výtvarnej a kostýmovej súťaže, kvízov a turnajov, ktoré sa na SlavCone odohrajú, uvidíte aj vystúpenia brušnej tanečnice Aini, šermiara Roberta Waschku, kungfistky Anor, tanečníkov zo skupiny Festum Aeternum a netradične si vypočujeme aj fujaristu Jana Cerovského. Nasleduje tombola, do ktorej máme tento rok kopu skvelých cien, najmä pre knihomoľov. Záver večera bude patriť koncertu Vrbovských vŕb, na ktorom sa vytancujete do sýtosti - a ak si hovoríte, že netancujete, to ste ešte nevideli Vŕby na SlavCone. Ako zlatý klinec večera nasleduje fascinujúca ohňová show v podaní dua Let Them Fly.