Víkend na Rokforte

Víkend na Rokforte 2013

Počas dlhých zimných večerov určite radi spomínate na to, ako vám vietor vial vo vlasoch, keď ste pri Iuvente lietali na metlách v metlobalových zápasoch. Takisto vám už asi chýbajú spolužiaci čarodejníci a sme si istí, že chystáte novú stratégiu na to, aby vaša fakulta tento rok vyhrala školský pohár. Víkend na Rokforte, najnovšia programová línia SlavConu, sa opäť objaví na pripravovanom ročníku 2013 a prinášame prvé informácie. Tento raz budeme v apríli totiž cestovať nie len na Rokfort, ale aj v čase. Vydáme sa na cestu plnú dobrodružstiev do Záškodníckej éry.

Pre prípad, že sa vám pletie potterácka terminológia, by sme si mali v prvom rade objasniť, čo to Záškodnícka éra je. Určite si spomínate, že Harryho otec, James Potter, a jeho priatelia boli svojho času na Rokforte žijúcimi legendami lapajstiev. Prestížnu čarodejnícku školu navštevovali v sedemdesiatych rokoch, takže sa prenesieme do úžasného obdobia plného farieb.

Táto doba sa okrem žartíkov z repertoára Záškodníkov vyznačovala aj veľkým pôsobením temných síl za múrmi školy. O tom, že prenikali aj medzi študentov, sa z vlastnej skúsenosti dozviete v apríli. Tento rok totiž budete musieť odolávať poskokom Temného pána, ktorí sa vás budú snažiť získať na svoju stranu.

Spolu s domácimi škriatkami už vyhrievame hrad pre vás, dychtivých študentov, a usilovne sa pripravujeme na nový školský rok. Celé to začne triediacou ceremóniou, aby sa nováčikovia mohli pripojiť k svojim starším spolužiakom (ktorí môžu triedenie podstúpiť opäť, alebo zotrvať vo svojej fakulte z vlaňajšieho ročníka). Medzifakultné majstrovstvá totiž nemajú voľno ani počas týchto temných čias.

Počas festivalového víkendu sa žiaci budú môcť opäť zúčastniť zaujímavých vyučovacích hodinín (podľa klebiet v zborovni môžeme naznačiť, že v praktickom cvičení obrany proti čiernej mágii si študenti budú môcť vyskúšať, aké to je ocitnúť sa v naozajstnom dueli), alebo sa stať súčasťou fakultného metlobalového družstva. Okrem toho sa budú udeľovať špeciálne body za dobové doplnky k uniformám, odevy alebo podarené žartíky. Body však nebudú jediné, na čom bude v tomto ročníku záležať. Koľkí podľahli temnej strane a koľkí čaru Záškodníkov, sa dozvieme na záver.

Aby to nebolo príliš jednoduché, neprezradíme všetko hneď naraz. Budete musieť pozorne sledovať informácie o festivale SlavCon, aby vám nič neuniklo. V apríli vás všetkých čakáme na Víkende na Rokforte, bude to stáť za to!