Víkend na Rokforte

Víkend na Rokforte 2014

Tretí ročník programovej sekcie Víkend na Rokforte je úspešne za nami. A nebol to len taký obyčajný ročník. Okrem zaujímavých prednášok a interaktívnych hier medzi nás zavítala aj slovenská Hermiona, Tatiana Pauhofová. V tomto zhrnutí nájdete všetky najpodstatnejšie informácie.

V piatok sa do Víkendu na Rokforte zapojil rekordný počet návštevníkov. Celkovo sa rozdalo 186 náramkov a preukazov. Najpočetnejšia bola fakulta Slizolin, kam sa zapojilo až 55 hráčov. Len pre zaujímavosť, pripravených 75 triediacich testov pre nových hráčov zmizlo v priebehu prvej hodiny triedenia. Vzhľadom na to, že operatívna organizátorská tlačiareň na mieste festivalu sa pokazila a nemohli sme dotlačiť ďalšie, ostatní sa museli zatriediť alternatívnymi spôsobmi.

V sobotu čakal na hráčov asi najpestrejší a najbohatší program, aký sme kedy pre sekciu pripravili. Študenti si mohli otestovať svoje vedomosti v kvíze výrokov, ktorý naozaj nebol jednoduchý. Potom sa pokračovalo na medzifakultné fotografovanie. Úžasné fotky nie len fakúlt, ale aj celej školy, môžete nájsť na fanpage dvorného fotografa sekcie, Cubea. Nasledoval SOPLOŠ Scavenger hunt, ktorý vás zabával až do workshopu výtoby prútikov. Z dôvodu limitovaných pomôcok na výrobu týchto prútikov sa ho mohlo aktívne zúčastniť len 25 ľudí, ale výtvory naozaj stáli za to.

Samozrejme, potom nás čakal highlight programu, diskusia s Táničkou Pauhofovou, predstaviteľkou slovenského hlasu Hermiony. Bola fantastická a SlavCon si naplno užila. Ak ste rozhovor zmeškali, sprostredkovali vám ho na priori-incantatem.sk Nasledovala partia čarodejníckeho šachu, ktorý sa pre zlé počasie musel konať vo vnútri Iuventy, čo poznačilo jeho atmosféru. V stiesnených podmienkach však všetky figúrky bojovali aj tak o životy statočne! Pred veľkou prestávkou sa mohli študenti zúčastniť na prednáške o magických tvoroch v podobe Bestiářa Petry Neomillnerovej. A samozrejme, sobotu zaklincoval trest v Zakázanom lese, ktorý sa aj napriek nepriazniveému počasiu uskutočnil bez výraznejších zranení (ak si odmyslíme ten rozbitý noštek).

Našťastie, v nedeľu sa na nás usmialo slniečko a to znamenalo, že medzifakultné metlobalové majstrovstvá mohli prebehnúť úplne hladko. V nervydrásajúcich zápasoch si bronz vybojoval Slizolin, striebro pripadlo Bifľomoru a majstrami sa stali študenti Bystrohlavu. Potom dali prefekti hlavy dokopy, spočítali roztratené bodíky a výsledky boli jasné. Vzhľadom na to, že všetky fakulty boli bodovo počas celého víkendu veľmi tesne popri sebe, víťazstvo v metlobalu určilo aj výhercov medzifakultného pohára. Štvrté miesto si vybojoval Chrabromil s 344 bodmi (paradoxne, celú sobotu o pár bodov viedol). Tretie miesto pripadlo Slizolinu s 351 bodmi. Na druhom mieste sa umiestnil Bifľomor s 377 bodmi a najväčší výbuch fakultnej radosti vypukol v Bystrohlave, kde s počtom bodov 390 ovládli celý Rokfort.

Čo dodať na záver? Možno len pozdrav od pani profesroky Umbridgeovej a jej Inkvizičnej čaty, ktorí si určite mädlia ruky, ako sa im študenti dostanú pod ruky aj nabudúce. Medzitým sa posnažte dobre reprezentovať svoju fakultu aj mimo múrov Rokfortu. A užite si prázdniny v muklovskom svete!