Spúšťame akciu “Zachráň SlavCon!”

Milí priatelia, máme pre vás dôležitú správu. SlavCon 2018 sa už pravdepodobne neuskutoční - aspoň nie bez vašej pomoci.

sadderp.jpgBohužiaľ už ako organizačný tím zďaleka nemáme toľko času, koľko by sme si na prípravu festivalu priali a koľko si ho zaslúži. Mnohí z nás so SlavConom vyrástli, venovali sme mu hodiny popri strednej či vysokej škole, no popri práci, povinnostiach či s rodinami je to z roka na rok ťažšie. Jedenásty ročník sme pripravili z posledných síl a budúci rok opäť prídeme o časť organizačného tímu či času u tých, čo ostávajú.

SlavCon 2017 sme si však všetci naozaj užili naplno a nakopol nás k tomu, aby sme pokračovali - nielen v nádejnej spolupráci s Mestskou časťou Bratislava-Dúbravka, vďaka ktorej sme konečne v priestoroch, ktoré sa na festival hodia a v ktorých sme mohli predstaviť mnoho nového programu, najmä v exteriéri. Festivalu sa v posledných rokoch darí a aj tento rok prišlo takmer 800 ľudí. Aj vy, návštevníci, hostia či partneri akcie, ste prišli s kopou super nápadov, ako sa to dá do budúcich ročníkov ešte inak a lepšie.

Preto spúšťame akciu “Zachráň SlavCon”. Všetko, čo potrebujeme, aby sa budúci ročník stal, je viac ľudí a viac energie. Nových organizátorov, ktorí by nás postupne nahradili a vniesli by do prípravy festivalu aj mnoho nových nápadov a vylepšení. Znie to zložito? Veľa sme sa už za tie roky naučili a vieme poradiť, pomôcť, viesť. Chcete konkrétne príklady, čo taká organizácia festivalu obnáša? Vieme ponúknuť veľa rôznych možností, hľadáme ľudí, ktorí by chceli napríklad:

  • Pomôcť koordinovať program a komunikovať s našimi prednášajúcimi

  • Na mieste pomôcť skoordinovať našich dobrovoľníkov, aby boli oni aj návštevníci spokojní

  • Spravovať web a CMS, spoznať čary google analytics, facebooku či iných sociálnych sietí

  • Naučíť sa pracovať v teame, alebo viesť team :)

  • Písať články a komunikovať s médiami

  • Natočiť, zostrihať, zrežírovať video, či fotiť alebo editovať obrázky

  • Venovať sa niečomu inému, čo vás baví a myslíte si, že by to ocenili návštevníci SlavConu.

Netreba sa ničoho báť, nebudete na to sami, vždy nájdete niekoho ďalšieho z tímu, kto vám vie poradiť. Netreba byť ani z Bratislavy. Zároveň máte možnosť si vyskúšať organizovať veľkú akciu bez časového stresu. V zákulisí festivalu si užijete kopec srandy a večná sláva organizátora SlavConu patrí k tomu. Ale ponúkame aj niečo do reálneho života: nadobudnuté cenne skúsenosti zohľadníte aj v životopise a vo svojej praxi! Aj my sme postupne zistili, ako nám bol SlavCon prospešný. :)

No a čo teraz? Chcete pomôcť, a viete ako? Super, ozvite sa nám! Neviete ako, ale aj tak chcete? Ozvite sa aj tak, zaučíme vás - začínali sme ako stredoškoláci, ktorí nevedeli čo a ako a aj tak sme to zvládli. Ďalšie generácie organizátorov to budú mať oveľa lahšie - tak píšte na slavcon [zavináč] slavcon.sk, alebo správu na www.facebook.com/festivalslavcon, alebo niekomu z organizačného tímu.

Poďme spraviť ďalšie SlavCony ešte lepšie - pre slovenskú fantastiku, pre nás a pre vás. Lebo inak sa všetci budeme búduci apríl nudiť doma.