Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Sci-fi

Sci-fi - Prednáška
Poďte si aj vy vypočuť prednášku o ére, kedy kraľovali bohovia zlatého veku sci-fi. Ére, ktorá utvárala súčasnú podobu svetovej fantastiky. Povieme si nielen o tých slávnych menách ako Asimov, Heinlein či Clarke, ale aj tých na Slovensku menej známych ako Kuttner, Leiber, Sturgeon, Simak a ďalších. (scifi.sk)
veľká učebňa (-1.58) - 16:00, piatok
Sci-fi - Diskusia
Aj vás zaujíma čo by bolo keby nastal koniec svet, čo by spravili ostatný a ako by sa zachovali? Príďte sa spolu porozprávať a možno zistíte s kým by ste chceli stráviť posledné chvíle a komu sa vyhnúť.Spoločne sa pripravíme na Apokalypsu a keď to príde budete vsuchu, alebo bez radiácie, alebo v teple, alebo....
1.40 - 18:00, piatok
Sci-fi - Prednáška
Film Ready Player One je opravdu vizuální podívanou, která obsahuje stovky geekovských easter eggů. Jak moc je ale věrný knižní předloze? Co všechno muselo být změněno, aby filmový příběh fungoval?
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 12:00, sobota
Sci-fi - Prednáška
Kto to je, ten pán Jodorowsky? A čo je to Duna? Prečo nenatočil film? Prečo ho mal natočiť? Čo tam malo byť ? Kto tam mal hrať? Ako to nakoniec celé dopadlo? Samé otázky, ktoré ale zodpovieme na mojej prednáške, kde sa dozviete veľa zaujímavého, všetci ste vítaní!
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 13:00, sobota
Sci-fi - Prednáška
Doctor Who se stal kulturním fenoménem a proto se není co divit, že různé narážky na něj se objevily v mnoha filmech, či seriálech.
veľká učebňa (-1.58) - 15:00, sobota
Sci-fi - Prednáška
Čo majú spoločné Abe Sapien, Silver Surfer, Amphibian Man, The Faun či The Pale Man? Meno herca vám možno nič nehovorí avšak jeho role príšer áno. Predstavíme si Douga, jeho role až po súčasnosť a povieme si o procese maskovania - o tom aké to je byť hercom bez vlastnej tváre.
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 11:00, nedeľa

História, Sci-fi

História, Sci-fi - Prednáška
Co by se stalo, kdyby…? To je otázka, kterou si často klademe, když si vybíráme mezi A a B. Co by se stalo, kdyby Napoleon vyhrál? Kdyby Rusové přistáli na Měsíci jako první? Kdyby historie, jakou ji známe, nebyla pravdivá? Možné teorie, jak by tím byl náš svět ovlivněn, můžeme najít v řadě knih a filmů. Stejně jako ty, co se na základě našich rozhodnutí stane, až ….
1.38 - 21:00, piatok

Sci-fi, Future Earth

Sci-fi, Future Earth - Prednáška
Ľudská inteligencia bola vždy predmetom sci-fi ale aj reálneho života. Prednáška ukáže jednotlivé reálne či zamýšľané cesty k zvýšeniu IQ a ich vedľajšie účinky. Od géniov po savantov a späť. Zn. IQ test nie je nutný :)
veľká učebňa (-1.58) - 10:00, sobota

Fantasy a horor, Sci-fi

Fantasy a horor, Sci-fi - Hra
Vo filmovom kvíze budeš môcť súťažiť v maximálne štvorčlenných tímoch a ukázať, či si pravý filmový znalec hororov, sci-fi a fantasy. Je pripravených 100 otázok na rôzne témy. Budú tri kolá. Každé bude špecificky zamerané na jeden z uvedených žánrov. Otázky sa budú týkať celého spektra filmovej tvorby: od súčasných trhákov až po klasiky kinematografie. Ak sa obávaš toho, že nemáš dostatok vedomostí, nezúfaj. Ide hlavne o zábavu a možno sa aj niečo nové dozvieš.
malá učebňa B (zadná časť) (-1.57) - 13:00, sobota
Fantasy a horor, Sci-fi - Prednáška
Sú z plastu a dostať ich kúpiť v každom hračkárstve. Pre dnešné deti ide v drvivej väčšine prípadov o prvý kontakt s ríšou zvierat. Nanešťastie aj veľmi zavádzajúci. V prednáške si vezmem pod drobnohľad tie "najlepšie" čínske výlisky a ukážem vám, ako skutočné živočíchy NEVYZERAJÚ.
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 15:00, sobota
Fantasy a horor, Sci-fi - Prednáška
Když se řekne "poutník v čase" nebo "stroj času", každý trochu obeznámený čtenář fantastiky si okamžitě vybaví jméno Herbert George Wells. Avšak H. G. Wells, ač nejslavnější, nebyl zdaleka první, kdo se vydal na pouť časem - a dle mého skromného soudu ani tím, kdo při ní dosáhl nejpozoruhodnějších výsledků...
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 16:00, sobota

Hry, Sci-fi

Hry, Sci-fi - Hra
Máte niekde na povale krabicu plnú Hot Wheels autíčok? Cítite nostalgiu vždy pri spomienke na hodiny strávené hraním sa so svojimi „angličákmi“? S Gaslands môžete znova zažiť napätie z rýchlej prestrelky so svojimi kamarátmi vo vzrušujúcej naháňačke ako z Mad Maxa! A stačia k tomu len vaše staré hračky a trocha kreativity.
Exteriér - 14:00, sobota

Literárna línia, Sci-fi

Literárna línia, Sci-fi - Prednáška
Krst sci-fi románu Druhá planéta spojený s prednáškou o záhadách Venuše. Aké tajomstvá skutočne ukrýva druhá planéta našej sústavy? Ich unikátne vysvetlenia nájdete v štvrtej sci-fi knihe úspešnej autorky! Krst pozostáva z dvoch častí. Prvou je prednáška o Venuši, ktorá bude pokračovať predstavením knihy, rozhovorom o nej a besedou s čitateľmi.
malá učebňa B (zadná časť) (-1.57) - 16:00, sobota
Literárna línia, Sci-fi - Prednáška
Útočia na nás zo všetkých strán: medicínske hoaxy a konšpiračné teórie. Ako ich však máme v tej spleti informácií rozoznať? Prečo vôbec ľudia nekriticky veria absurdným a podvodným tvrdeniam? Bojuje Lovec šarlatánov proti medicínskym nezmyslom aj vo svojich knihách? Dozviete sa v prednáške spojenej s besedou o sci-fi detektívke V tieni Zeme.
veľká učebňa (-1.58) - 17:00, sobota
Literárna línia, Sci-fi - Prednáška
Čo si myslíte, že je najstarší príbeh o cestovaní časom? Viete, aké máte možnosti v časovej slučke a čo je to Paradox starého otca? A sú vôbec cesty časom možné? Pridajte sa k nám a príďte to zistiť! (scifi.sk)
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 22:00, sobota
Literárna línia, Sci-fi - Prednáška
Tentokrát sa knižný klub, ktorý poznáte z festivalu Kozmodróm, presunul na festival Slavcon. Kniha Ja, robot od známeho Isaaca Asimova - tvorcu a otca robotickej etiky, je zbierkou jedných z najlepších poviedok na túto tému. Poďme sa spolu pozrieť na tri zákony robotiky a zamyslieť sa ako veľmi sú aktuálne.
1.40 - 12:00, nedeľa