Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Larpion

Larpion - Hra
Predstav si pohodový nedeľný večer s rodinou. Pri poháriku vína a koláčoch spomínate na spoločné zážitky, keď idylu preruší náhly výpadok elektriny. Nevadí, sviečky ešte spríjemnia atmosféru. Ale keď si vypýtaš zápalky od syna, tak sa na teba pozerá, ako keby nevedeľ, kto si... LARPová hra, ktorá skúma tému samoty a postupnú stratu blízkych. Ide najmä o atmosférický zážitok, kde je dôraz na vnútornú hru namiesto dramatického vonkajšieho prejavu. Postavy sa vytvoria priamo na hre a kostýmy nie sú potrebné.
knižnica (-1.43) - 18:00, piatok
Larpion - Hra
Svet myší je veľký a plný nebezpečenstva. Napriek tomu sa v ňom nájde priateľstvo, hrdinské činy a... roztomilosť. Malá, stručná a jednoduchá hra pre tých, ktorým nie je osud myší ľahostajný, s prvkami improvizácie, kretivity a humoru.
knižnica (-1.43) - 11:00, sobota
Larpion - Diskusia
Prečo vôbec niekto organizuje LARPy? Prečo majú organizátori kruhy pod očami a nechcú si o tvojej postave písať na messengri? A hlavne, máš v sebe svoje organizátorské ja? Tieto a aj ďalšie otázky zodpovieme na cone.
knižnica (-1.43) - 14:00, sobota
Larpion - Hra
Larp z prostredia Hollywoodu. Nepotrebuješ nič vedieť, nemusíš zháňať kostým, stačí prísť. Ideálny pre nováčikov, ale zabavia sa aj skúsení larpisti. Intrigy, závisť, podrazy, tie najsladšie úsmevy a dýky v chrbtoch. Veľa drog, sexu a rock&rollu :)
knižnica (-1.43) - 18:00, sobota
Larpion - Prednáška
Bojíte sa, že vás príprava na LARP bude stáť veľa a ani to nestihnete? To nemusí byť vôbec pravda. Pripraviť sa na LARP nie je vôbec zložité, ani časovo či finančne náročné. Ako si teda lacno a rýchlo zostrojiť kostým, zbraň a doplnky tak, aby aj dobre vyzerali? To všetko bude prezradené práve tu.
1.38 - 20:00, sobota
Larpion - Hra
Skupina vyšetrovateľov ide vyzdvihnúť vzorku novej formulky no na mieste ich čaká nemilé prekvapenie. Podarí sa im včas zneškodniť bombu a zistiť, ktorá skúmavka obsahuje vzácnu chemikáliu? Hráči budú popri riešení hlavolamu, zanechaného výskumníkom, postupne odhaľovať záhadu, čo sa vlastne stalo a kto za to môže.
knižnica (-1.43) - 11:00, nedeľa

Hry, Larpion

Hry, Larpion - Prednáška
Ono je tedy kumšť uspořádat i dobrou párty. Ale pokud někdo z vás má cukání, že by si chtěl zahrát či se zúčastnit nějaké hodně super cool akce, ale bohužel se taková nekoná. Tak nazbude nic jiného než si ji uspořádat sám. Ve finále to není nic těžkého. A navíc nám dnešní doba dává úplně jiné možnosti než na přelomu tisíciletí. Povím vám jak na to. Na co si dát pozor. Co lze použít a úspěšně využít. Hlavně kde na to všechno vzít dobrou náladu a nezbláznit se z toho.
malá učebňa B (zadná časť) (-1.57) - 12:00, sobota
Hry, Larpion - Prednáška
V čem se liší malé a velké akce (300+ účastníků). Co je potřeba řešit navíc a co není. Na čem lze ušetřit (finance, lidské síly, energii) a do čeho je potřeba investovat víc. Jak podobný projekt řídit - rozdávání úkolů. A obecně vše o organizování velkých akcí. Vše na základě reálných zkušeností a problémů získaných v posledních 15 letech organizování.
veľká aula (-1.61) - 12:00, nedeľa

Workshopy, Larpion

Workshopy, Larpion - Workshop
Roleplay workshop je miesto, kde sa kretivite medze nekladú, postavy a nápady sú vítané, improvizácia je výhodou a hlavným cieľom je zábava pre všetkých účastníkov. Pantomíma, scénky a trošku teórie na úvod.
knižnica (-1.43) - 16:00, sobota