Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Hry

15:00, piatok
Čo všetko sa skrýva za vytváraním spoločenskej hry? Zoznám sa so slovenským autorom spoločenských hier, a vyskúšaj niečo nové. Originálne a dynamické hry od Nero Games budú dostupné na vyskúšanie počas celého festivalu.
Modrá sála
Prednáška, Diskusia
19:00, piatok
Duchovia minulosti ovplyvňujú budúcnosť a koniec, ktorý je úplne v rukách hráčov. Kto odíde živý? Príbeh, ktorý ťa posadne a nepustí.
Dielňa
Hra
21:00, piatok
Prednáška o tom, čo robíme vo firme, ale hlavne o tom, ako sa môžete učiť tvoriť hry a dostať sa do prostredia tvorcov hier. A ktovie, možno by si sa k učeniu hier mohol pridať aj ty? http://hemisfera.sk/gamecraft
Zasadačka
Prednáška
15:00, sobota
V létě roku 2016 se ve středozemním moři kolem italských břehů na lodi La Grace odehrál larp s názvem ZA OBZOR. Šlo o hru o svobodě a naději a v některých ohledech stála na hranicích toho, co známe pod slovem larp. Jak to vypadalo, o čem to bylo a jak vypadal proces tvorby. O tom všem si můžeme povídat.
Oranžová sála
Prednáška
16:00, sobota
Chcete vedieť, ako by to asi vyzeralo, keby ste sa rozhodli si sami doma na kolene vytvoriť vlastnú webovú hru? Prípadne rovno získať nejaké tipy? Porozprávam vám, ako na to (game design, programovanie, grafika, marketing) idem ja pri tvorbe mojej hry Feudarium.
Oranžová sála
Prednáška
17:00, sobota
Na přelomu října a listopadu 2016 jsem si povídal se 14 larpovými tvůrci o tom, jak dělali některé své projekty a co to vlastně znamená "řízení kreativity" v jejich podání. Jestli vůbec něco. Z toho vzešlo pár poznatků, které se s kreativním procesem podle všeho pojí. V tomto příspěvku bych rád představil, co se mi podařilo a nepodařilo zjistit. Hlavně však toto téma otevřel. A pak bych si o tom s vámi rád povídal...
Zasadačka
Prednáška, Diskusia
20:00, sobota
Prídite zbohatnúť na Hug Street. Namiesto predaja a nákupu akcií ako na Wall Street, hráči obchodujú objatiami, stiskami rúk, "aaaaah"-kaním a "mmmmm"-kaním. Ale recesia sa blíži - zvládnete túto krízu?
Dielňa
Hra
10:00, nedeľa
,
Všetci poznáme RPG hry, ale mali ste česť aj s ich menej známou odnožou v textovej forme? Ak nie, tak ju príďte spoznať. Ak áno, príďte zistiť, akým typom hráča ste a ktoré témy hier sme zaručene všetci okúsili.
Červená sála
Prednáška
12:00, nedeľa
Projekt Vĺčatá.sk už 2 roky mapuje videohry vhodné pre deti. Snažíme sa poskytovať servis všetkým rodičom, ktorým je svet videohier cudzí, alebo nemajú čas sa mu podrobne venovať. Okrem recenzií vydávame aj odborné články a rozhovory. Prednáška bude o tom, ako vyberáme hry a prečo si myslíme, že patria do rúk deťom, takisto aj o ich možnom využití vo vzdelávaní.
Červená sála
Prednáška, Diskusia

Fantasy a horor, Hry

16:00, piatok
Chceš vedieť, čo je to LARP a ako to na ňom vyzerá? Aké rôzne LARPy existujú a aké sa organizujú na Slovensku? Príď na našu prednášku a dozvieš sa aj ako to vyzerá na najväčšom LARPe na Slovensku - na Kráľovstve Vína.
Modrá sála
Prednáška, Diskusia
18:00, sobota
,
V Larpe je úplne bežné, že si hráči vyrábajú veci sami. Príďte sa lepšie zorientovať, čo všetko a ako si viete vyrobiť sami a taktiež, kde na to všetko nájsť materiály.
Zasadačka
Prednáška

Hry, Workshopy

11:00, sobota
Roleplayová hra pre max 10-15 ľudí s minimom pevných pravidel, na ktorej je priestor sa vyhrať s vlastnou predstavivosťou a improvizáciou (netreba sa hlásiť, stačí prísť, žiadne vopred známe postavy).
Telocvičňa
Hra, Workshop
14:00, sobota
Zaujíma ťa, aký šport frčí po skaze ľudstva? Ako vypustiť paru a rozdrviť pár lebiek alebo aspoň kostí? Potom je tu presne pre teba Jugger - krutá hra. Rýchlosť, mrštnosť ale aj sila určuje víťaza. Budeš ním ty?
Exteriér
Hra, Workshop
16:00, sobota
Chceš sa naučiť vyrábať štýlové zbrane, ktoré nebudú len na okrasu, avšak budú bezpečné? Príď na workshop výroby LARPových zbraní!
Dielňa
Workshop
11:00, nedeľa
Aj by si chcel prísť na LARP, ale nevieš, ako na kostým? Tu si môžeš vyskúšať, ako sa dá jednoducho a lacno vyrobiť kostým, za ktorý sa netreba hanbiť.
Dielňa
Workshop

Hry, Sci-fi

11:00, nedeľa
Trilógia Metro od ruského autora D. Glukhovského sa stala už kultom... Čo je to za svet? Aké ma pravidlá? Kto tam žije a ako? Nahliadnite spolu so mnou do reálií post-apokalyptického Ruska, všetci ste vítaní!
Oranžová sála
Prednáška, Diskusia