Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Hry

Hry - Prednáška
Predstava rytiera v plnej plátovej zbroji na koni bojujúceho za spravedlivosť, česť a srdce svojej vyvolenej dámy sa neobjevuje len v knihách, filmoch, seriáloch, ale i v hernom priemysle. Avšak tato romantizovaná predstava o stredovekom vojenstve býva hlavne v hrách potláčaná a viac sa kladie dôraz na samotný spôsob boja, vedenia vojny a šplhanie po spoločenskom rebríčku. Ale aký je obraz stredovekého vojenstva v počítačových hrách oproti neromantizovanej skutočnosti?
malá učebňa B (zadná časť) (-1.57) - 16:00, piatok
Hry - Prednáška
Predstavenie žánru spoločenských hier, v ktorom nemôžete veriť nikomu. Pozrieme sa o čom vlastne tieto hry sú, ako fungujú a pre koho sú určené. Nebude chýbať stručná história a herný vývoj, nejaké ukážky najlepších kúskov a na záver Top-10 mojich najobľúbenejších sociálno-dedukčných hier.
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 20:00, piatok
Hry - Prednáška
Larpov je veľa a času málo (peňazí ešte menej). Prejdeme si českú a slovenskú larpovú scénu a pozrieme sa na tie najväčšie "pecky", ktoré je tam momentálne možné zažiť. Pokecáme ako o vyplakávacích dramaťákoch tak aj o drsných rúbačkách, od špicatých uší až po opadávajúce mäsko. Keď sa hecnem tak budem rozdávať aj cukríky.
1.40 - 15:00, sobota
Hry - Prednáška
Predstavenie fenoménu kooperatívnych hier, v ktorých všetci hráči ťahajú za spoločný koniec. Ako vlastne takéto hry fungujú, pre koho sú určené a ktoré si vybrať? Prejdeme si históriou tohto žánru, vrátane najvýznamnejších titulov za posledných 20 rokov. Zamyslíme sa nad vývojom a smerovaním a na záver si ukážeme výber mojich najobľúbenejších kooperatívnych hier.
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 21:00, sobota
Hry - Prednáška
Mongolské hordy vtrhli do Európy a zanechali po sebe výraznú stopu v histórii sveta. Rovnako však zasiahli aj svety hier na hrdinov, fantasy literatúru či počítačové hry. Poslucháčom budú predstavení mongolskí upíri a mágovia zo sveta World of Darkness, Tuiganskí kočovníci z Dungeons and Dragons, stepní orkovia z počítačových Heroes of Might and Magic, ako aj odvolávky v literárnych dielach. Následné porovnanie fantasy náprotivkov s historickou realitou bude pre poslucháča azda prekvapením väčším ako pre prednášajúceho.
veľká učebňa (-1.58) - 11:00, nedeľa
Hry - Prednáška
Stručné porovnanie rôznych médii v závislosti na ich schopnosť prerozprávať príbehy. Zameriame sa na konkrétne príklady. Ku koncu si dáme diskusiu, kde sa môžte pokúsiť zmeniť môj názor. Upozornenie!: Vzhľadom na fakt, že budeme rozoberať konkrétne veci, v prednáške bude plná spoilerov. Vždy upozorním vopred.
1.40 - 13:00, nedeľa

Hry, Workshopy

Hry, Workshopy - Workshop
Chcel by si vedieť ako sa dizajnujú počítačové hry? Pridaj sa na krátky kreatívny workshop. Prostredníctvom jednoduchých dizajnových úloh s využitím známych doskových hier ukážeme aké výzvy a úlohy musia dizajnéri hier (PC, Mobile) denno denne riešiť.
1.39 - 19:30, piatok

Hry, Larpion

Hry, Larpion - Prednáška
Ono je tedy kumšť uspořádat i dobrou párty. Ale pokud někdo z vás má cukání, že by si chtěl zahrát či se zúčastnit nějaké hodně super cool akce, ale bohužel se taková nekoná. Tak nazbude nic jiného než si ji uspořádat sám. Ve finále to není nic těžkého. A navíc nám dnešní doba dává úplně jiné možnosti než na přelomu tisíciletí. Povím vám jak na to. Na co si dát pozor. Co lze použít a úspěšně využít. Hlavně kde na to všechno vzít dobrou náladu a nezbláznit se z toho.
malá učebňa B (zadná časť) (-1.57) - 12:00, sobota
Hry, Larpion - Prednáška
V čem se liší malé a velké akce (300+ účastníků). Co je potřeba řešit navíc a co není. Na čem lze ušetřit (finance, lidské síly, energii) a do čeho je potřeba investovat víc. Jak podobný projekt řídit - rozdávání úkolů. A obecně vše o organizování velkých akcí. Vše na základě reálných zkušeností a problémů získaných v posledních 15 letech organizování.
veľká aula (-1.61) - 12:00, nedeľa

Hry, Sci-fi

Hry, Sci-fi - Hra
Máte niekde na povale krabicu plnú Hot Wheels autíčok? Cítite nostalgiu vždy pri spomienke na hodiny strávené hraním sa so svojimi „angličákmi“? S Gaslands môžete znova zažiť napätie z rýchlej prestrelky so svojimi kamarátmi vo vzrušujúcej naháňačke ako z Mad Maxa! A stačia k tomu len vaše staré hračky a trocha kreativity.
Exteriér - 14:00, sobota