Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Underground

Underground - Prednáška
Komiks nie je len doménou Ameriky. Tvorí sa aj na starom kontinente. O tom ako vyzerá taký Európsky komiks a ktoré série stoja za prečítanie, sa dozviete na tejto prednáške. A možno aj to aký je rozdiel medzi US a EU komiksom.
C1 - 10:00, sobota
Underground - Prednáška
Pred desiatimi rokmi som ako fandomové šteňa vošla na svoj prvý con. Dnes by som vám rada popísala moje pocity z dekády života subkultúry v subkultúre. Príďte si vypočuť ilustračné zábery z môjho desaťročia vo fandome. Myriáda conov, kvantum socializácie a pár hmatateľných vedeckých postrehov. #science
C1 - 11:00, sobota
Underground - Prednáška
Už vás nudia tý poctivý a dokonalý hrdinovia ? Čo tak sa pozrieť na zúbok tím šialeným a všetko schopným. Snažiť sa dostať sa cez závoj smiechu a šialenstva až na dno po krútenej mysle ?
C3 - 14:00, sobota
Underground - Prednáška
Láká vás na vlastní oči vidět slavná místa, která znáte z televizních obrazovek? Prohlédnout si kulisy a kostýmy, nebo se dokonce setkat se samotnými herci? Ráda se s vámi podělím o zkušenosti a tipy, jak na to, doplněné fotkami z několika cest. Hlavní zaměření je na Doctora Who, Torchwood, Sherlocka a Merlina.
C3 - 16:00, sobota
Underground - Prednáška
Pravá ruka skazy, ktorá srší svojským humorom - to je sympatický pekelník Anung Un Rama, v našom svete známy pod pseudonymom Hellboy. :) Mike Mignola môže byť na svojho "syna" právom hrdý, veď dal na frak Ogdu Jahad, Hekaté, nacistom, Babe Yage alebo vlkodlakom (a mnohým iným), a ešte si odskočil zahrať do dvoch filmov a videohier. A aj keď teraz rieší svoje "rodinné záležitosti",nuda s ním určite nebude. P.S Túto prednášku by som chcela venovať 20. výročiu, ktoré tento rok HB oslavuje.
B1 - 19:00, sobota
Underground - Prednáška
Polská filmová temně horrorová fantastika byla produktivnější i v dobách tuhého socialismu, jen do roku 1990 vzniklo několik desítek horrorově laděných či přímo horrorových krátko, středo i plnometrážních filmů, často vycházejících ze zahraničních i polských klasiků fantastické a horrorové literatury. Jejich přehled bude sice strohý leč co nejúplnější. Aneb polský horror není jen Vlčice.
C1 - 21:30, sobota
Underground - Prednáška
Všetko to začalo filmom Fritz the Cat. Bol to prvý animovaný film, ktorý dostal rating X. Zaslúžene. A nebol posledný. Pozrieme sa aj na ďalšie ktoré vznikali hlavne v 70. a 80. rokoch. Samozrejme nebude chýbať ani moderná tvorba.
C3 - 22:00, sobota
Underground - Prednáška
1. Ľudia prídu do miestnosti 2. Pustíme niečo na projektore 3. Prvý, kto uhádne dostane cukrík 4. Rinse and Repeat 5. PROFIT
B1 - 22:00, sobota

Fantasy a horor, Underground

Fantasy a horor, Underground - Prednáška
Aký bol Castiel pred tým, než si obliekol trench coat? Sú anjeli skutočne takí idioti? Je ťažšie naučiť rybu básničku, alebo anjelov využívať slobodnú vôľu? Poďme spolu hľadať odpovede v Biblii, Tóre a v Koráne.
C2 - 15:00, sobota