Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Fantasy a horor, Literárna línia

16:00, piatok
Čo majú spoločné kvantová fyzika, biblia a šatník? Sú zákony fyziky naozaj všade rovnaké a záleží vôbec na našich rozhodnutiach? Odpovede na tieto otázky sa ukrývajú aj v niektorých dielach H.P. Lovecrafta. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete sa prísť pozrieť na jednu z mnohých alternatív tejto prednášky.
Zasadačka
Prednáška
16:00, sobota
,
Prinášame dlhoočakávané slovenské vydanie prvého dielu série Bohatier. Juraj Červenák spojil ruské byliny s históriou vojnových výprav kyjevského kniežaťa Svjatoslava a vytvoril tak dielo, ktoré uspokojí nielen priaznivcov fantasy, ale aj milovníkov historicko-dobrodružných príbehov.
Červená sála
Prednáška, Diskusia

Literárna línia

19:00, piatok
Posledných 100 rokov fantasy, sci-fi a dobrodružných románov by vyzeralo veľmi inak, ak by tento americký autor nezačal písať vlastné príbehy po tom, čo si prečítal vtedajšiu produkciu a povedal si, že on to zvládne lepšie. Toto a omnoho viac sa dozviete, ak prídete na túto prednášku.
Zasadačka
Prednáška
12:00, sobota
Vydavateľstvo Artis Omnis sa pred desiatimi rokmi rozhodlo programovo sa orientovať na slovenskú fantastiku a odvtedy vydalo tri desiatky titulov v žánroch fantasy, sci-fi a horor. Ako prvé priviedlo slovenskému čitateľovi knihy Juraja Červenáka, vzdalo hold bardovi slovenskej sci-fi Jozefovi Žarnayovi, spolupracuje s poprednými autormi F/SF/H scény, pripravilo podrobnú 3-dielnu antológiu slovenskej fantastiky, zastrešuje poviedkovú súťaž o najlepší horor... Na besede s autormi a spolupracovníkmi vydavateľstva si zaspomíname na vydavateľské začiatky, zhodnotíme najväčšie vydavateľské počiny a predstavíme aj najnovšie tituly.
Červená sála
Diskusia
14:00, sobota
,
Mark E. Pocha krstí knihu Kontakt: Záhuba prichádza z nebies: Univerzitná absolventka Mary prichádza s päticou priateľov na horskú chatu v Strážovských vrchoch. Chcú sa poriadne odviazať, zabudnúť na každodenný stres a užiť si príma augustový víkend. Potom však natrafia na havarované mimozemské plavidlo, ktorého osadenstvo je stále nažive... A rozhodne nemá priateľské úmysly. POZOR: V rámci krstu príde porozprávať o svojom únose mimozemšťanmi aj špeciálny utajovaný hosť!!
Červená sála
Iné
15:00, sobota
V krátkom kurze prežitia v radoch autorov (nielen) fantastiky si v 24 bodoch vysvetlíme, ako, kedy, kde, o čom, prečo a akým spôsobom začať písať, akým chybám sa pri tvorbe literárneho diela treba vyhnúť, ako dostať svoju knihu medzi čitateľov a ako sa vyrovnať s publicitou. Tieto rady vychádzajú nielen z mojich vlastných autorských skúseností, ale aj z vyše 20-ročnej praxe pri posudzovaní poviedok v súťažiach a pri editovaní textov na redakčnom stole. Prednáška je určená najmä začínajúcim autorom, skúsenejší autori a diskutéri sú vítaní. Záujemcovia si môžu prednášku zapisovať alebo zaznamenať iným spôsobom.
Modrá sála
Prednáška
17:00, sobota
Čo vyšlo, o čom sa hovorilo, o čom sa hlasno kričalo a čo všetko sa urodilo na poli domácej literárnej fantastiky - budeme informovať, čítať ukážky, chváliť, kritizovať a diskutovať - kto čítal a chce sa pridať, je vítaný/. Na konci povieme niečo o vydavateľských plánoch na rok 2017, do ktorých sa budete môcť svojou troškou zapojiť aj vy.
Červená sála
Prednáška
19:00, sobota
Vydavateľstvo Rogerbooks sa bude tento tok pomaly prebúdzať k životu. Čo všetko vydá? Koľko bude Jupiterov? A možno šéf vydavateľstva predstaví desiate číslo.
Zasadačka
Prednáška, Diskusia
14:00, nedeľa
Hrdinovia eposov chansons du geste, slávni rytieri storočnej vojny, veselí tricksteri a lupiči-gentlemani a ďalší slávni literárni hrdinovia, ktorí majú svoj domov vo Francúzsku.
Červená sála
Prednáška

Literárna línia, Sci-fi

19:00, piatok
Kulhánek, Kopřiva, Kotleta - títo traja páni vedia, ako písať knihy ! Technozombie, hon za záchranou sveta, rôzne erotické radovánky ako bonus a zbrane...a telá..mŕtve telá...mnoho tiel. Ale hlavne humor čiernejší než hlaveň samopalu hlavných hrdinov...
Červená sála
Prednáška, Diskusia
20:00, piatok
,
Rozprávanie o vzniku zbierky poviedok Kvantové víly.
Zasadačka
Prednáška
13:00, nedeľa
,
První Honorverse přednášky na conech začaly v roce 2006. Dnes máme přes sto členů v obou státech, povědomí o světě Honor Harringtonové narůstá a eskadra žije dál a vesele se vyvíjí. Přijďte se podívat na přednášku o tom, co že nás to vlastně všechny svedlo dohromady. Třeba vás to zaujme též a rozšíříte řady naší eskadry?
Červená sála
Prednáška

Literárna línia, Sprievodný program

20:30, sobota
Braňo Jobus debutoval v roku 2006 rozprávkovou knihou Láskavé rozprávky odvtedy písať našťastie neprestal. Seba a svoje knihy vám predstaví aj v krátkej prednáške pred koncertom Víťazov
Červená sála
Prednáška