Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Víkend na Rokforte

15:00, piatok
Z praktických dôvodov vás opäť čaká zjednodušené triedenie. Ak ste žiakom šiesteho až druhého ročníka, len sa zastavte po fakultné označenie. Ak ste nováčik a ešte nemáte počas Víkendu na Rokforte svoj domov, príďte ku nám a Triediaci klobúk sa s vami poradí a rovno vás zatriedi do tej správnej fakulty. Ostatné detaily o priebehu medzifakultného súťaženia sa dozviete na otvorení SlavConu 2017 (ak triedenie zmeškáte, nezúfajte - prefekti budú mať počas celého víkendu označenia pri sebe).
Klubovňa
Iné
10:00, sobota
Chceli by ste sa naučiť, ako skryť svit hviezd do malej fľaštičky, ktorú budete môcť mať vždy po ruke? Na tejto vyučovacej hodine sa dozviete, ako to včarovať do nádobky a budete si ju môcť potom nechať.Množstvo výrobného materiálu je obmedzené.
Dielňa
Workshop
12:00, sobota
Je načase vytasiť farby svojej fakulty a pripraviť úsmevy od ucha k uchu - fakultné fotenie je tu opäť. Príďte sa zvečniť so svojimi spolužiakmi, budete mať skvelú pamiatku.
Klubovňa
Iné
13:00, sobota
Newt Scamander očividne navštívil aj DK Dúbravka a otvoril svoj kufrík. Ušli mu nejaké zvery a teraz tu robia neplechu. Dokážete nájsť všetky stopy a správne ich priradiť k fantastickým tvorom kým vyprší čas, alebo ujdú do celej Bratislavy?
Oranžová sála
Hra
14:00, sobota
Najznámejšie miesta, ktoré sa spájajú s Harrym Potterom, rozhodne stoja za návštevu. Ako si však určiť priority a pripraviť plán sporenia? V tejto prednáške si povieme o tom, kam sa môžete vybrať, za koľko, čo si k tomu naštudovať a pridáme aj osobné zážitky z lokalít, ktoré sme absolvovali na vlastnej koži.
Oranžová sála
Prednáška
15:30, sobota
Metlobalové popoludnie s Pressburg Phantoms. O metlobale všetci viete, ale viete aj o jeho muklovskom variante? Ako lietame na metlách a chytáme zlatú strelu, si na vlastnej koži môžete vyskúšať v sobotu popoludní na SlavCone. Zoberte so sebou všetkých kamarátov a známych zo svojej aj z ostatných fakúlt, aj všetkých ostatných športovo naladených ľudí, a príďte si zahrať - čím viac ľudí, tým viac srandy!
Exteriér
Iné
21:00, sobota
Astronómia je jednou z najdôležitejších čarodejníckych vied. Postavenie hviezd ovplyvňuje veštenie, miešanie elixírov a často aj iné disciplíny. Hodina sa v prvej časti bude venovať teoretickým vedomostiam a následne na to bude pre účastníkov pripravené aj pozorovanie hviezd. Odporúčame priniesť si teplejšie oblečenie. V prípade zlého počasia sa pozorovanie v exteriéri zruší. Hodinu budú vyučovať Patrik Čechvala zo Slovenských planetárií a Jakub Kapuš zo Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity.
Zasadačka
Iné
11:00, nedeľa
Na tejto hodine sa naučíte niečo o kliatbach a prekliatiach. Ako ich poznajú muklovia, čo sa s nimi dá robiť, ak ste na niečo podobné narazili a bude príležitosť vyskúšať si nové vedomosti aj na praktickom príklade.
Modrá sála
Prednáška
13:30, nedeľa
Ako to tento rok dopadlo? Podarilo sa fakultný pohár vyhrať Chrabromilu, Bystrohlavu, Bifľomoru alebo Slizolinu? Každý bod sa počíta!
Oranžová sála
Iné

Sprievodný program, Víkend na Rokforte

19:30, piatok
Oficiálne otvorenie SlavConu 2017 a nového školského roku!
Modrá sála
Iné