Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Víkend na Rokforte

Víkend na Rokforte - Iné
Z praktických dôvodov vás opäť čaká zjednodušené triedenie. Ak ste žiakom siedmeho až druhého ročníka, len zastavte po fakultné označenie. Ak ste nováčik a ešte nemáte počas Víkendu na Rokforte svoj domov, príďte ku nám a Triediaci klobúk sa s vami poradí a rovno vás zatriedi do tej správnej fakulty. Ostatné detaily o priebehu medzifakultného súťaženia sa dozviete na otvorení SlavConu. Ak triedenie zmeškáte, nezúfajte - prefekti budú mať počas celého víkendu označenia pri sebe a sú pripravení poradiť. Pre starších študentov VNR máme tento rok pripravené aj testy na voľbu povolania.
Klubovňa - 15:00, piatok
Víkend na Rokforte - Hra
Na chodbách stretávate ľudí s fakultnými náramkami na rukách a sú to vaši spolužiaci, no nepoznáte ich mená. Nájdite si čas a príďte sa s nimi zoznámiť v krátkych teambuildingových hrách.
Klubovňa - 20:00, piatok
Víkend na Rokforte - Iné
Je na čase vytasiť farby svojej fakulty a pripraviť úsmevy od ucha k uchu - fakultné fotenie je tu opäť. Príďte sa zvečniť so svojimi spolužiakmi, budete mať skvelú pamiatku.
Klubovňa - 10:00, sobota
Víkend na Rokforte - Prednáška
Máte svet Harry Pottera v malíčku? Všetky knihy prečítané a filmy pozreté? Neviete čo ďalej? Neostáva nič iné len vymyslieť nové teórie….takto si aspoň predstavujem proces ako vznikli niektoré tieto konšpirácie. Je Dumbledore Ron ktorý cestuje v čase? Je Draco vlkolak? Je Harry nesmrteľný? Príďte sa zabaviť a nechajte sa previezť svetom konšpirácii.
Modrá sála - 11:00, sobota
Víkend na Rokforte - Prednáška
Milí žiaci, v rámci dlhoročnej Rokfortskej tradície, je po 7. rokoch vášho štúdia čas na Skúšku Mimoriadnej Legálnej Odbornej Kategórie. Skúšať sa bude z predmetov ako Transfigurácia, Herbológia, Aritmancia, Elixíry, Život a Zvyky Muklov ale aj Magické Runy. Prosím, buďte na skúšku na čas a nezabudnite si svoje brko a pergamen!
Modrá sála - 12:00, sobota
Víkend na Rokforte - Prednáška
Na tejto prednáške sa dozviete o úlohe rastlín v mytológiách a magických praktikách rôznych kultúr. Budeme hovoriť o posvätných rastlinách aj o rastlinách vyvolávajúce zmenené stavy vedomia, o tých skutočných i mýtických. Patrí k nim napríklad mandragora, bájny kvet papradia, afrodiziaká, liečivé rastliny i jedy.
Modrá sála - 14:00, sobota
Víkend na Rokforte - Iné
Metlobalové popoludnie s Pressburg Phantoms. O metlobale všetci viete, ale viete aj o jeho muklovskom variante? Ako lietame na metlách a chytáme zlatú strelu si na vlastnej koži môžete vyskúšať v sobotu popoludní na SlavCone. Zober so sebou všetkých kamarátov a známych zo svojej aj z ostatných fakúlt aj všetkých ostatných športovo naladených ľudí a príďte si zahrať - čím viac ľudí, tým viac srandy!
Exteriér - 15:30, sobota
Víkend na Rokforte - Workshop
Na tomto workshope spoločne vyrobíme štýlové náramky vo farbách Rokfortských fakúlt. Narábať budeme s kombináciou kovových a gumených krúžkov, ktoré budeme skladať podľa Byzantského vzoru. Pripravené sú materiály pre každú fakultu, takže ste všetci vítaní (aj Slizolinčania). Počet náramkov je však limitovaný - kto prv príde, ten má istotu, že si nejaký bude môcť vyrobiť.
Dielňa - 10:00, nedeľa
Víkend na Rokforte - Iné
Ako to tento rok dopadlo? Podarilo sa fakultný pohár vyhrať Chrabromilu, Bystrohlavu, Bifľomoru alebo Slizolinu? Každý bod sa počíta!
Oranžová sála - 14:00, nedeľa