Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Víkend na Rokforte

Víkend na Rokforte - Hra
Školský rok sa začal a je čas sa trochu oťukať a spoznať s kým ste to na ten Rokfort tento rok vôbec nastúpili. Poďte si so svojimi spolužiakmi sadnúť a zoznámiť sa, zahrať si hru, pokecať alebo si aspoň dať nejaku čudne chutiacu fazuľku.
Klubovňa VNR - 15:30, piatok
Víkend na Rokforte - Iné
Začína triedenie, prváčikovia dostanú svoje fakultné náramky a nový školský rok sa môže začať. Lenže, niečo sa pokazilo... a kde je vôbec triediaci klobúk?
veľká aula (-1.61) - 18:00, piatok
Víkend na Rokforte - Prednáška
Príďte podebatovať o všetkom, čo do HP sveta priniesol najnovší film frančízy - či už v dobrom alebo zlom. Možno objavíme aj ďalšie stratené postavy! POZOR! Prednáška bude obsahovať spoilery na Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny.
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 21:00, piatok
Víkend na Rokforte - Workshop
Príďte si vyskúšať, aké je to zahrať si skutočný Metlobal s prvým slovenským metlobalovým družstvom Pressburg Phantoms. Naučia vás pravidlá, ukážu ako vyzerá ich rozcvička a predstavia vám Metlobal na Slovensku a vo svete.
Telocvičňa - 10:30, sobota
Víkend na Rokforte - Prednáška
Poznáte to. Nedarí sa vám, potknete sa o roh, vylejete na seba kávu. A aby toho nebolo málo, tak polejete aj svojho šéfa. V duchu si poviete: „Asi som prekliaty“. Podobne premýšľali aj naši predkovia. Ľudia hľadali vysvetlenia a odpovede na otázky, prečo sa im v živote nedaria veci tak, ako by si predstavovali. Prípadne skúšali rôzne zaručené „magické“ recepty, aby svoj život zmenili k lepšiemu. Pokojne aj na úkor druhých. Hlavne keď je tá Maruška odvedľa taká pekná, chlapi sa okolo nej točia ako diví a teba v osemnástich ešte nikto nepožiadal o ruku. Prednáška v stručnosti predstaví dochované informácie o podobách záškodnej mágie v slovenských ľudových zvykoch a doplní ich o základný prehľad „škodlivých“ bytostí, ktoré sa objavovali v slovenských povestiach, rozprávkach a bájach.
malá učebňa A (predná časť) (-1.57) - 11:00, sobota
Víkend na Rokforte - Hra
Dôležitý rokfortský artefakt zmizol a po páchateľovi ostalo iba množstvo črepov, odtlačky prstov a niekoľko indícií. Podarí sa študentom Rokfortu vyriešiť túto záhadu včas?
Klubovňa VNR - 15:00, sobota
Víkend na Rokforte - Prednáška
V poslednej dobe čoraz viac fanúšikov Harryho Pottera pochytilo že autorka, cez sociálne médiá rada dopĺňa príbeh (čo by samo o sebe nebolo zlé). Avšak situácia sa vyhrotila do takých rozmerov že sa z toho stalo meme a šíria sa aj rôzne hoaxy o ktorých sa ťažko zisťuje či sú reálne alebo nie. Zopár takýchto hoaxov a aj reálnych príspevkov si ukážeme. Budeme mať diskusiu na tému čo sa považuje za “cannon” a či je možné autora oddeliť od diela.
malá učebňa B (zadná časť) (-1.57) - 12:00, nedeľa
Víkend na Rokforte - Diskusia
Čas uzavrieť tento ročník na Rokforte a patrične to osláviť. Ak chcete, môžte si s organizátormi ešte pokecať a dať nám vedieť čo sa vám tento rok páčilo a naopak nepáčilo.
Klubovňa VNR - 13:00, nedeľa

Sprievodný program, Víkend na Rokforte

Sprievodný program, Víkend na Rokforte - Diskusia
Stanislav Yanevski je známy hlavne svojou roľou Viktora Kruma z Harryho Pottera. Zahral si však aj v horrore Hostel 2 po boku Milana Kňažka. Na moderovanej diskusii sa ho budete môcť spýtať na všetky jeho filmové projekty ale aj historky z natáčania.
veľká aula (-1.61) - 18:30, piatok
Sprievodný program, Víkend na Rokforte - Iné
Príďte si dať spraviť profesionálnu fotku do fotokútika alebo si dať podpísať podpiskartu. Stan sa na vás už teší Fotografia: 15 Eur Podpis: 15 Eur
Foyer - 20:30, piatok
Sprievodný program, Víkend na Rokforte - Workshop
“Vstávať a cvičit.” “Prečo?” “Pretože je ráno a… trénovať ťa bude Viktor Krum!” Cítite sa na to? Poďte si s nami dať ranný strečing pred metlobalovým tréningom. Koučovať vás nebude nikto iný ako slávny bulharský stíhač Viktor Krum. Bude to pecka, na ktorú budete ešte dlho spomínať. Na pomoc si totiž Viktor nezobral nikoho iného ako naše rezidentné metlobalové družstvo Pressburg Phantoms, ktoré sa zúčastnilo už niekoľkých medzinárodných turnajov.
Telocvičňa - 10:00, sobota
Sprievodný program, Víkend na Rokforte - Iné
Ak chcete nášho VIP hosťa spoznať bližšie a máte radi príjemné posedenia pri čaji alebo káve, máme pre vás dobrú správu. Piati šťastlivci dostanú možnosť sadnúť si na pol hodinku a porozprávať sa s ním. O čom? Je to len na vás. Isté je iba to, že vám k tomu naservírujeme chutný čaj z Coffee on the road.
Foyer - 12:00, sobota
Sprievodný program, Víkend na Rokforte - Diskusia
Stanislav Yanevski je známy hlavne svojou roľou Viktora Kruma z Harryho Pottera. Zahral si však aj v horrore Hostel 2 po boku Milana Kňažka. Na moderovanej diskusii sa ho budete môcť spýtať na všetky jeho filmové projekty ale aj historky z natáčania.
veľká aula (-1.61) - 13:00, sobota
Sprievodný program, Víkend na Rokforte - Iné
Pridte si dat spravit profesionalnu fotsku so Stanom, alebo si dat podpisat podpiskartu alebo vec podla vasho uvazenia. Profesionalna fotka: 15 € Podpis: 15€
Foyer - 14:00, sobota

Literárna línia, Víkend na Rokforte

Literárna línia, Víkend na Rokforte - Prednáška
Keď postave prepožičiate hlas, dávate jej nielen život, ale aj osobnosť - o zaujímavostiach dabingu sa pri príležitosti 20. výročia od prvého knižného vydania Harryho Pottera, budeme rozprávať so slovenským dabingovým hercom a režisérom, Michalom Domonkosom, ktorého z filmov poznáte ako Draca Malfoya!
veľká aula (-1.61) - 17:00, sobota
Literárna línia, Víkend na Rokforte - Iné
Autogramiáda s hercom a režisérom Michalom Domonkosom! Už teraz je pripravený podpísať Vám, čo len budete chcieť - v mene svojom a možno aj Dracovom... ktovie...
Foyer - 18:00, sobota

Víkend na Rokforte, Workshopy

Víkend na Rokforte, Workshopy - Workshop
Príďte si vyrobiť magické bomby do kúpeľa a objaviť vášho patronusa.
1.38 - 17:00, sobota
Víkend na Rokforte, Workshopy - Workshop
Kameň mudrcov bol od pradávna neúnavne hľadaný alchymistami ako magický prostriedok na nesmrteľnosť či na premenu bežných látok na zlato. Je však tiež ústredným motívom prvej časti kníh o Harrym Potterovi. Kameň mudrcov, ktorý si spolu vytvoríme, bude rovnako, ako ten pravý, výsledkom priam alchymistického čarovania s mydlovou hmotou, vôňami, trblietkami, farbami, ale aj s vašou fantáziou, trpezlivosťou a sústredením. Kameň mudrcov, ktorý si odnesiete domov, bude vyžarovať to, čo doňho vložíte - radosť z tvorby, dobrú náladu a bude hmatateľným dôkazom, že aj vo vás sa skrýva čarodejník. Z dôvodu pracovania s horúcou hmotou sa deti pod 13 rokov budú môcť zúčastniť len v sprievode rodičov.
1.38 - 10:00, nedeľa

Workshopy, Víkend na Rokforte

Workshopy, Víkend na Rokforte - Workshop
Daj svoj hlas Potterovi. Doslova. Alebo Hermione. Alebo celkom iným filmovým hrdinom. Príď si vyskúšať dabing s profesionálnym režisérom Michalom Domonkosom (ktorý vo filme daboval Draca Malfoya).
1.40 - 18:30, sobota