Editorská výzva

Toto tu ešte nebolo!

Meet your editor(´s opinion)

„Keby si konečne raz niekto z vydavateľstva prečítal môj rukopis, tak...“ Tak? Čo by nasledovalo?

Názor editora!

A ten vám teraz exkluzívne ponúkame:

 

Pre koho je výzva?

  • Pre všetkých nádejných autorov, ktorí sa už dlho – a zatiaľ bez odozvy – prebíjajú svetom vydavateľstiev a túžia, aby konečne ich rukopisu ktosi venoval pozornosť!
  • A taktiež pre všetkých zarytých introvertov, v ktorých driemu nepoznané svety, ale zatiaľ nenašli odvahu vytiahnuť rukopis zo šuflíka, či odoslať ho mailom do vydavateľstva!
  • Alebo pre zvedavcov, ktorí chcú vedieť, či na to majú a poznať názor profesionála na ich tvorbu.

 

Kto a ako?

Milí doposiaľ nepublikovaní priatelia, milí tvorcovia fantastiky, milí budúci spisovatelia - prišla vaša chvíľa. Jeden z oddaných fanúšikov fantastiky a zároveň aj editor, Erik Fazekaš, vám dáva možnosť ponúknuť mu váš fantastický rukopis. Presnejšie, jeho časť. Zaujmite ho natoľko, že si vás vyberie a príďte si po feedback, ktorý dostanete nie mailom, nie v nedohľadne. Dostanete ho v posledný aprílový víkend priamo na SlavCone a z očí do očí.

 

Podmienky:

Rukopisy posielajte do 20. marca 2019 do polnoci na adresu: literarnasutaz [zavináč] slavcon.sk

  a do predmetu nezabudnite napísať „VÝZVA“.  Dokument v prílohe nech obsahuje:

  • vstupný email (text, aký by ste poslali/posielate do vydavateľstva, aby ste stručne predstavili seba a svoje dielo)
  • anotáciu (do desiatich riadkov zhrnutý obsah diela, ktorý správne navnadí, oboznámi nás s príbehom, ale neprezradí pointu)
  • prvých 30 normostrán Vášho rukopisu (tak, ako je napísané. Nie viac, nie menej. Nie zo stredu, nie z konca, nie úryvky, nie výber. Prvých tridsať strán a hotovo.)

Upozornenie: Keďže čas na festivale je obmedzený, Erik si vyhradzuje právo si zo zaslaných rukopisov vybrať tých, ktorým tento svoj čas – a pravdaže názor – pri osobnom stretnutí venuje. Zabojujte!

Výzva, aká sa len tak neobjaví – nepremeškajte ju! Pozbierajte odvahu a poďte s kožou na trh, čeľte kritike či chvále milovaného aj nenávideného editora a vypočujte si jeho názor z očí do očí.