Guests

You'll find confirmed guests for SlavCon.

Local Heroes

Lek├írka, spisovate─żka
Autorka fantasy a lek├írka v klinickom v├Żskume liekov. Na conoch je zn├íma najm├Ą (ob─Źas trochu morb├şdnymi) predn├í┼íkami s medic├şnskou t├ęmatikou.
Podcast
Po─Źarovan├ę je slovensk├Ż podcast o Harrym Potterovi, ktor├Ż pripravuj├║ celo┼żivotn├ę potter├í─Źky Ani┼í, Elen a Lucy. Raz do t├Ż┼żd┼ła sa s├║stredia na jednu z kapitol kn├şh o Harrym Potterovi, ktor├║ maj├║ pr├íve roz─Ź├ştan├║, a raz do mesiaca spolu rozoberaj├║ nejak├║ aktu├ílnu t├ęmu, ktorou svet Harryho Pottera ┼żije, alebo sa vracaj├║ k nie─Źomu o ─Źom v├ím chc├║ poveda┼ą.
Spisovate─żka a knihovn├ş─Źka
Franti┼íka Vrbensk├í - ÔÇťVe─żk├í D├ímaÔÇť fandomu - je neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou ─Źesk├Żch a slovensk├Żch festivalov. Jej l├íska ku knih├ím, ale aj povolanie knihovn├ş─Źky ju priviedli na liter├írnu dr├íhu a odvtedy na nej ostala. Je dr┼żite─żkou ceny Karla ─îapka "Mlok" za celo┼żivotn├║ z├ísluhu o fantastiku. Bez nej a jej predn├í┼íok, ktor├ę sa venuj├║ nielen fantastike, ale aj hist├│rii, si u┼ż ┼żiadny festival h├ídam nie je mo┼żn├ę ani len predstavi┼ą.

Prednášajúci

game designer, prokrastina─Źn├Ż wargamer, akademick├Ż ryb├ír
Po─Źas 11 rokov pr├íce ako Gamedesigner v Pixelfederation som nielen z├şskal ucelenej┼í├ş poh─żad na tvorbu z├íbavy, ale aj precestoval kus sveta, z├║─Źastnil sa najv├Ą─Ź┼í├şch GD konferenci├ş a spoznal lud├ş s odli┼ín├Żm poh─żadom na svet. Taktie┼ż som sa stal pedag├│gom na V┼áMU. Navy┼íe som ne─Źakane z├║┼żitkoval dlhoro─Źn├ę sk├║senosti z organiz├ície Larpov (Osobne Kakavo, Gangy Pre┼íporku, Erronis, Archa,...), hrania spolo─Źensk├Żch hier, wargamingu (WH40K, Hordes), Pen&Paper RPG (DnD, Whitewolf, Cyberpunk, ktore som nahromadil za posledn├Żch 20 rokov nen├ípadn├ęho Nerdenia.
Editorka, soci├íln├ş pracovnice
Liter├írn├ş fantastice se v─Ťnuje v├şce ne┼ż 20 let, a to jak teoreticky, tak vlastn├ş liter├írn├ş tvorbou. V minulosti se ├║─Źastnila ┼Öady liter├írn├şch sout─Ť┼ż├ş a n─Ťkter├ę ocen─Ťn├ę pr├íce vydala ─Źasopisecky ─Źi kni┼żn─Ť. Je spoluzakladatelkou Nakladatelstv├ş Fortna a v kni┼żn├şch projektech Real prediction a Lehk├ę fantazijno se zhostila role editorky.
Podnikate─ż, vedec
Fan├║┼íik Sci-Fi, Fantasy, RPG aj LARPov. V civilnom ┼żivote vy┼ítudovan├Ż doktor bioch├ęmie. Z prim├írneho v├Żkumu sa nesk├┤r presunul k aplikovan├ęmu a venoval sa monitoringu klinick├Żch sk├║┼ían├ş. Nazbieran├ę sk├║seosti zu┼żitkoval pri zalo┼żen├ş vlastnej firmy, ktor├í sa ┼ípecializuje na realiz├íciu klinick├Żch ┼ít├║di├ş pre medzin├írodn├ę farmaceutick├ę firmy v oblasti Diabetol├│gie a Por├║ch metabolizmu. Na vedu nikdy nezanevrel a venuje sa s nad┼íen├şm jej populariz├ícii.
┼á├ęfredaktorka a kni┼żn├í editorka
Eva Piarov├í je spolu┼í├ęfredaktorka port├ílov Multiverzum a Fantasy knihy a kni┼żn├í editorka, ktor├í spolupracuje s vydavate─żstvami Albatros Media Slovakia, Slovart, Ikar, Artis Omnis a ─Ćal┼í├şmi. V roku 2021 spoluzakladala a spoluorganizovala prv├Ż ─Ź├şro komiksov├Ż festival na Slovensku s n├ízvom Panel. Akt├şvne sa venuje vzdel├ívaniu v oblasti tvoriv├ęho p├şsania, popularizovaniu komiksov├ęho m├ędia prostredn├şctvom predn├í┼íok a recenzi├ş a ver├ş, ┼że v kni┼żnici nikdy nem├┤┼że by┼ą prive─ża fantastiky.
V├Żtvarn├şk
Komiksov├Ż v├Żtvarn├şk, ilustr├ítor a pedag├│g. Absolvent Ateli├ęru vo─żnej grafiky a ilustr├ície V┼áVU v Bratislave. Podie─żal sa na komiksov├Żch projektoch (Zlat├Ż Zub, Ne┼żn├Ż komiks, V┼íetky tie svety, kr├ítke komiksy pre ─Źasopis Slnie─Źko). Spolupracoval s klientmi ako s├║ EJ Publishing, O2 Slovakia, Sme ─Źi bRak. Je spoluzakladate─żom ob─Źianskeho zdru┼żenia Pomimo, cez ktor├ę vedie komiksov├ę workshopy a predn├í┼íky v slovensk├Żch in┼ítit├║ci├ích a na festivaloch (gal├ęria Artot├ęka, Brak festival, Like festival, Comics Sal├│n, ┼Żilinsk├Ż liter├írny festival a in├ę). Od roku 2018 vyu─Źuje praktick├ę predmety na ┼ákole umeleck├ęho priemyslu Josefa Vydru v Bratislave.
Hern├Ż dizajn├ęr
Lead game designer v Pixel Federation, u─Źite─ż na V┼áMU, b├Żval├Ż organiz├ítor komorn├Żch LARPov a jeden z (takmer) s├║rodeneckeho dua tvorcov multin├írodn├ęho fenom├ęnu Gangy Pre┼íporku.
Textová RPG stránka
Online textov├í RPG hra in┼ípirovan├í ─Źarodejn├şckym svetom Harryho Pottera.
Tane─Źn├í skupina venuj├║ca sa tane─Źn├ęmu ┼ít├Żlu Fat Chance Belly Dance┬« Style (alebo skr├ítene FCBD┬«). Tento siln├Ż zemit├Ż skupinov├Ż tanec vznikol ako spojenie kr├ísy etnick├Żch tancov severnej Afriky, ohniv├ęho Flamenca a ornament├ílnych indick├Żch tancov. Hrd├Ż postoj tane─Źn├şc, bohato zdoben├ę kost├Żmy hraj├║ce farbami, zvuk ─Źineliek, strhuj├║ca hudba, zauj├şmav├ę tane─Źn├ę prvky a form├ície spolu vytv├íraj├║ ok├║z─żuj├║ce predstavenie.
FCBD┬«Style je oslavou skupinovej spolupr├íce, vz├íjomnej podpory, sily a kreativity tane─Źn├şc a tane─Źn├şkov, ktor├ş pri ka┼żdom stretnut├ş dok├í┼żu spolu vytvori┼ą v┼żdy nov├ę improvizovan├ę predstavenie.
V├şkend na Rokforte vznikol na SlavCone v roku 2012. Zdru┼żuje v┼íetk├Żch Potter├íkov a umo┼ż┼łuje fan├║┼íikom Harryho Pottera prenies┼ą sa po─Źas SlavConu medzi hradby Rokfortu.
Je fan├║┼íikom fantasy, scifi, venuje sa bojov├Żm umeniam, hraje po─Ź├şta─Źov├ę aj spolo─Źensk├ę hry a ve─ża ─Ź├şta. Na festivale m├í na starosti koordin├íciu programu a pom├íha s organiz├íciou.
Zn├íte ten pocit, kdy se chcete schovat p┼Öed cel├Żm sv─Ťtem? ┼Żuchnout do pe┼Öin s knihou v ruce a zav┼Ö├şt lidem dve┼Öe p┼Öed nosem? Pracuji s lidmi, kte┼Ö├ş jsou mou nekone─Źnou inspirac├ş, ale i zhoubou. Proto zav├şr├ím dve┼Öe ─Źasto a ut├şk├ím do jin├Żch sv─Ťt┼». N─Ťkdy se ztr├íc├şm v p├şse─Źn├ę Dun─Ť a okol├ş P├ísma, proch├íz├şm se po Pemberley nebo poslouch├ím housle z 221B. Jindy cestuji Modrou budkou mezi Adleraanem a Downton abbey. M├ím r├ída klasiku, a stejn─Ť tak r├ída objevuji nov├í m├şsta.
Botani─Źka
Botani─Źka, ktor├í sa rada del├ş o fascinuj├║ce poznatky zo sveta rastl├şn nielen so ┼ítudentami. Venuje sa historick├ęmu ┼íermu, miluje Tolkienov svet a ob─Źas nap├ş┼íe aj nie─Źo vlastn├ę.