Hostia 2018

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

Local Heroes

Mark E. Pocha
spisovateľ
Neblaho známy autor literárnych krvákov, nositeľ medzinárodnej ceny Encouragement Award a Charles Manson domácej umeleckej scény. Vo svojich exaltovaných vystúpeniach spája formát prednášky o horore s voľnou zábavou a happeningom. Na Slavcon príde besedovať o knižnej novinke ONI (Vyd. Carcosa, marec 2019). A možno bude aj ľudská stonožka...
Pavel Soukup
filmový režisér
Je mladý a talentovaný režiser. Z filmovej tvorby je známy študentským filmom Třída smrti a Žrouti, ale najznámejší film z jeho tvorby je film Lesapán, ktorý budete môcť vzhliadnuť i u nás na festivale.
Lívia Hlavačková
lekárka, spisovateľka
Autorka fantasy a lekárka v klinickom výskume liekov. Na conoch je známa najmä (občas trochu morbídnymi) prednáškami s medicínskou tématikou.

Prednášajúci

Veronika "Rony" Balvirčáková
Hrdá Bystrohlavčanka, šperkárka z planéty Zem, nadšená pre všetko DIY a handmade. Hlavný workshopoholic a kontakt pre Artist Alley.
Michal "Engeor" Laurinec
Ahoj, čo by som tak o sebe povedal... Hmm, tí, ktorí ma už poznajú, alebo mali česť navštíviť moje prednášky, vedia, že som už takpovediac súčasťou inventára Slavconu a svoje úsilie venujem predovšetkým prednáškam, foteniu, ale samozrejme nepohrdnem ani zaujímavou diskusiou, RPG alebo Larpom. Ak netrávim svoje voľné chvíľky vyššie spomínanými činnosťami, pracujem ako učiteľ na plný úväzok a venujem sa dejepisu a sociálnym vedám. Od roku 2018 som rozšíril svoje angažovanie v Slavcone aj o organizačnú sféru takže ma môžete zastihnúť v sekcii História, ako aj Sci-fi, kde som taký malý pomocný škriatok.
Elendilka
Veselá slečna, čarodejnica a scifistka. SlavCony navštevuje od samého začiatku; pýši sa tým, že nevynechala ani jeden. V roku 2011 sa pridala do organizačného tímu s líniou Underground, od ročníka 2012 však využila SlavCon pre svoj doteraz najväčší diabolský plán - Víkend na Rokforte.
Ján "SpookySW" Soviš
Vášnivý hráč, scifista telom aj dušou. Vzal si pod svoje ochranné krídla líniu Underground.
vydavateľstvo Art Floyd
Vydavateľstvo Art Floyd rozbehlo svoju činnosť koncom roka 2016. Je zamerané na slovenských začínajúcich ale aj skúsenejších autorov (aj tých čo svoju domovinu fyzicky opustili). Nie je žánrovo vyhradené, preto v ponuke nájdete knihy od básnických zbierok až po scifi trilógie.
Víkend na Rokforte
Víkend na Rokfort vznikla na SlavCone v roku 2012. Združuje všetkých potterákov a umožňuje fanúšikom Harryho Pottera preniesť sa počas SlavConu medzi hradby Rokfortu.
Veronika "Kaze" Búcsiová
Veronika študuje IT a vo voľnom čase je obrovsky PotterHead a Trekkie. Má rada všetky knihy, filmy a hudbu. Rada varí a čaká kedy jej príde stratený list z Rokfortu alebo príde Gandalf a zoberie ju na dobrodružstvo. Srdcom cestovateľ, peňažne študent
Teatro Olimpico Nuovo
Skupina historického tanca. Venujeme sa najmä tancom 17.-ho a 19.-ho storočia
Svetlana "Lana Trident" Groiss
Art-terapeutka, tanečnica a skúmateľ archetypov
Psychológička, art-terapeutka a lektorka kurzov a workshopov Tribal Trident (American Tribal Style, Tribal Fusion), autorka seminárov ART&RELAX. Mojim koníčkom je tanečná terapia a tanečné vystúpenia - v skupine aj sólo. Prežívame archetypy cez tanec a otvárame ich silu.
Sandra "Sany" Vaneková
Nedávno som oslávila 20 narodeniny, ale vo svete fandomu sa pohybujem už dáky čas. Slavconu sa už účastným viac ako 5 rokov a skorej som súčasť staff inventára, ale rada prispejem aj do programu.
robo "Ruod" jankovich
robo jankovich richtársky sa venuje a prednáša o netradičným riešeniach komunitných a spoločenských vzťahov a ich obnovy. Takmer 20 rokov žije na Zaježovej, kde hospodári na organickje farme “Živé hospodárstvo“. Viac ako 15 rokov organizuje a facilituje 3-denné dielne budovania spoločenstva (community building workshop), ktoré prinášajú účastníkom možnosť zažitia krátkodobej ale intenzínej komunity. Študuje a navštevuje úmyslne budované komunity a ekodediny (intentional communities & ecovillages) a téme sa venuje aj vo svojej druhej knihe „Prebúdzanie DRAKA - O zanikaní a znovutvorení komunít a lokálnych vzťahov.“ martinus.sk/?uItem=194791 V súčasnosti sa intenzívne venuje globálnej téme "Klimatickej zmeny a spravodlivosti" v prednáškach a projektoch planetofcircles.earth a rodiacom sa planeta.earth
Oliver Hunt
spisovateľ, študent
Nová tvár na literárnej scéne. Na SlavCon príde predstaviť svoj debut, akčno-konšpiračný román Libertas: Vzorec času, ktorý vyšiel v samom závere minulého roku.
Michal Holeščák
Archeológ
Michal Holeščák vyštudoval archeológiu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, v súčasnosti pôsobí v Archeologickom ústave SAV v Nitre. Špecializuje sa na nomádske spoločenstvá v období stredoveku a archeológiu militárií a vojenských konfliktov.
Michal "Ardaran" Mudrik
Archeológ, Študent
Fanúšik fantastiky a sci-fi, seriálov, filmov, kníh a LARP-ov, ktoré si nielen zahrá, ale aj zorganizuje. Poslaním, obživou a záľubou je archeológia primárne zameraná na vojenstvo, ale ďalšie zaujímavé témy a otázky
Lilly Evenová
Vyštudovaná novinárka, ktorá vyrastala na Harrym Potterovi, blázon do populárnej kultúry, makeupu a internetových trendov. V civilnom živote sa venuje content menežmentu a social media marketingu.
Eva "Mirach" Zahradníková
botanička
Botanička, ktorá sa rada delí o fascinujúce poznatky zo sveta rastlín nielen so študentami. Venuje sa historickému šermu, miluje Tolkienov svet a občas napíše aj niečo vlastné.
Eliška "Elysiagreen" Mašírová
fyziologička rastlín
Milujem rastlinky. Milujem fantasy. Milujem pokémonov. Milujem smiech. Poznávacie znamenie: zelená.
Dominik "cadmir" Grék
chemik
Kto som? Niekto, kto má rád chémiu, šitie a vyrábanie vecí z kože, japonský a taliansky šerm a dobré pivo.
Branislav "Erken" Skrečko
Organizátor LARPov a zážitkových či edukačných hier. Nerád behá po lese v kostýme elfa aby mohol zbierať nejaké magické kryštály, a preto chodí a organizuje predovšetkým LARPy na ktorých môžete pred očami svojej tajnej milenky beštiálne zabiť jej otca za to, že v minulosti vyvraždil Vašu rodinu (a potom ju so slzami v očiach ukecať aby s Vami utiekla do zahraničia).
Michal "Shade" Grečner
Event Manager
Geek, milovník príbehov, ITčkár a Event Manager. Svoj voľný čas venuje organizovaniu úžasných zážitkov s občianskym združením Event Horizon. Zvyčajne ho uvidíte s hrnčekom kávy.
"Petri Ni"
Umelec duchom aj srdcom, venujem sa najmä tancu, poledancu ale medzi moje koníčky patrí aj slackline alebo fitness. Rada naučím každého niečo zo svojho sveta.