Hostia 2019

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

VIP

Stanislav Yanevski
herec, producent
Stanislav Yanevski je bulharský herec, ktorého svet pozná ako Viktora Kruma z Harryho Pottera alebo pre jeho rolu Miroslava v Hosteli 2. K hraniu sa dostal iba náhodou a nikdy neplánoval byť hercom, dokonca ani neštudoval herectvo. Jeho aktuálnym projektom je akčný triller The Cloaking, na ktorom sa produkčne podielal a zahrá si v ňom aj jednu z úloh. Vo voľnom čase sa venuje zdravému životnému štýlu, cvičeniu a motorkám.

Local Heroes

Michal Domonkos
moderátor, herec a dabingový režisér
Keď Draco Malfoy, hobit Sam alebo zebra Marty prehovoria po slovensky, počujete jeho hlas. Ak sa Vám pozdáva ako herci nadabovali Avatara, Veľkého Gatsbyho, Titanic, Narniu či WarCraft – aj to má na svedomí on. Predstavujeme Vám človeka, ktorého prínos (nielen) pre slovenský dabing je omnoho väčší ako sa Vám zdá. Na SlavCon príde porozprávať o svete dabingu a aké je to pracovať na veľkých zahraničných kasových trhákoch. Dámy a páni, Michal Domonkos!
Petra Slezáková
blogerka - Zero Waste Slovakia
Petra Slezáková pracovala 14 rokov v bankovníctve na Slovensku i v zahraničí. Jedného dňa si vďaka dokumentárnym filmom uvedomila globálne dopady konzumného života a množstvo odpadu, ktorým je naša planéta zahltená. Rozhodla sa nebyť toho súčasťou a zvolila si cestu zodpovednej spotreby a života bez smetí.
Michal Puchovský
doktorand religionistiky
Michal Puchovský pôsobí ako doktorand na Ústave religionistiky na Filozofickej Fakulte Masarykovej univerzite v Brne. Venuje sa štúdiu moderného pohanstva a špecializuje sa na skúmanie pohanskej hudby zo sociologickej a muzikologickej perspektívy. V širšej perspektíve sa venuje štúdiu miesta náboženstva v modernej slovenskej a českej spoločnosti. Okrajovo tu a tam utrúsi nejaký text či prednášku o populárnej kultúre (gýč, ženské romány) alebo o heavy metale
Matúš "Loki" Hyžný
paleontológ
Matúš "Loki" Hyžný je paleontológ a veľký obdivovateľ diela J.R.R. Tolkiena v jednej osobe. Pôsobí na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde sa ako vedecký pracovník zaoberá evolúciou a fosílnym záznamom článkonožcov
Františka Vrbenská
spisovateľka a knihovníčka
Františka Vrbenská - “Veľká Dáma“ fandomu - je neoddeliteľnou súčasťou českých a slovenských festivalov. Jej láska ku knihám, ale aj povolanie knihovníčky ju priviedli na literárnu dráhu a odvtedy na nej ostala. Je držiteľkou ceny Karla Čapka "Mlok" za celoživotnú zásluhu o fantastiku. Bez nej a jej prednášok, ktoré sa venujú nielen fantastike, ale aj histórii, si už žiadny festival hádam nie je možné ani len predstaviť.
Peter "Zahartof" Kolesík
odborný konzultant
Budúcnosť nebude ružová ...ale rozhodne menej ako je humor nášho pravidelného hosťa Peta Kolesíka aka Zahartofa, s ktorým sa pozrieme nielen na planétu Arrakis, zvanú tiež Duna... Už to bude viac ako 11 rokov, čo prednáša na rôznych conoch, podujatiach, show, ale i na školách, ba dokonca ani Univerzita tretieho veku nie je preňho neznámy pojem. Vyštudovaného historika baví hlavne Warhammer 40 000, japonská animovaná kinematografia, čierny humor a, samozrejme, rôzne zaujímavé historické témy. Popri tom sa snaží i venovať písaniu krátkych poviedok alebo grafike.
Martin Hojsík
environmentálny a kampaňový konzultant
Martin sa už vyše 25 rokov venuje ochrane prírody a zvierat. Viedol a participoval na viacerých medzinárodných kampaniach, kde sa mu aj podarilo ovplyvniť zákony na Slovensku, v Európskej Únii, ale napríklad aj v Číne. Témy životného prostredia presadil aj do politík rôznych globálnych korporácií a značiek, ktoré všetci poznáme.
Barbora Šedová
doktorandka a výskumná pracovníčka
Barbora je doktorandka v pracovnej skupine Ekonomický Rast a Ľudský Rozvoj pre Mercator Research Institute on Global Commons and Climate Change (MCC).  V rámci jej výskumu sa venuje hlavne vplyvom zmien klímy na migráciu ľudí a nerovnosť.
Pavel Soukup
filmový režisér
Je mladý a talentovaný režiser. Z filmovej tvorby je známy študentským filmom Třída smrti a Žrouti, ale najznámejší film z jeho tvorby je film Lesapán, ktorý budete môcť vzhliadnuť i u nás na festivale.
Tibor Pusch
hrnčiar, "slovenský viking"
Tibor, známy tiež ako Slovenský Viking, sa venuje umeleckému hrnčiarstvu. Svoju lásku ku keramike zdedil po rodičoch, ktorí sa tiež venovali hrnčiarstvu a viedli ho k výrobe keramiky odmalička.
Petr Novak, Dr. med. univ., PhD
výskumný pracovník
Dr. Novák sa venuje výskumu Alzheimerovej choroby a iných neurodegeneratívnych ochorení na úrovni základného i klinického výskumu. Stredobodom jeho záujmu sú imunoterapie a interakcie imunitného systému mozgu a neuropatologických javov; okrem nich sa zaujíma o vplyv stresu na funkciu mozgu, o neuropsychológiu či matematickú analýzu tkanív.
Valentína Sedileková
študentka, spisovateľka
Valentína Sedileková je 18-ročnou študentkou LEAF Academy v Bratislave. Miluje písanie kníh, venuje sa súčasnému svetovému dianiu, zaujíma ju politika, história, spoločenské otázky, a pracuje na projekte Chuť žiť o poruchách príjmu potravy.
Parkour Škola
Parkour Škola vznikla s cieľom sprístupniť Parkour deťom, mládeži a dospelým bez akýchkoľvek obmedzení. V našich tréningoch sa zameriavame na komplexný rozvoj žiaka po fyzickej, mentálnej a morálnej stránke, vďaka čomu má možnosť stať sa silnejším, a zároveň lepšie spoznať sám seba. Všetko s maximálnym dohľadom skúsených trénerov, ktorí dbajú na balans tréningového zaťaženia a individuálnosť každého žiaka.
Jakub "Toren" Neumann
youtuber
Jsem fanoušek filmů, seriálů, knížek, komiksů, her, japonské kultury a zkrátka geek každým coulem.
Lívia Hlavačková
lekárka, spisovateľka
Autorka fantasy a lekárka v klinickom výskume liekov. Na conoch je známa najmä (občas trochu morbídnymi) prednáškami s medicínskou tématikou.
Mark E. Pocha
spisovateľ
Neblaho známy autor literárnych krvákov, nositeľ medzinárodnej ceny Encouragement Award a Charles Manson domácej umeleckej scény. Vo svojich exaltovaných vystúpeniach spája formát prednášky o horore s voľnou zábavou a happeningom. Na Slavcon príde besedovať o knižnej novinke ONI (Vyd. Carcosa, marec 2019). A možno bude aj ľudská stonožka...
Peter Pavlík
strihač trailerov
Pracuje vo filmovom – televíznom priemysle ako strihač trailerov v televízii Markíza. Jeho prácu je možné vidieť aj v rôznych kampaniach, napríklad trailer k filmu Červený kapitán.

Prednášajúci

Silvia "Sisi" Zeumerová
Silvia má na SlavCone na starosti literárnu líniu. Najradšej číta rozprávky a poéziu. Inak píše, tancuje, občas brnká na harfe a rada recituje.
Michal "Engeor" Laurinec
Ahoj, čo by som tak o sebe povedal... Hmm, tí, ktorí ma už poznajú, alebo mali česť navštíviť moje prednášky, vedia, že som už takpovediac súčasťou inventára Slavconu a svoje úsilie venujem predovšetkým prednáškam, foteniu, ale samozrejme nepohrdnem ani zaujímavou diskusiou, RPG alebo Larpom. Ak netrávim svoje voľné chvíľky vyššie spomínanými činnosťami, pracujem ako učiteľ na plný úväzok a venujem sa dejepisu a sociálnym vedám. Od roku 2018 som rozšíril svoje angažovanie v Slavcone aj o organizačnú sféru takže ma môžete zastihnúť v sekcii História, ako aj Sci-fi, kde som taký malý pomocný škriatok.
Elendilka
Veselá slečna, čarodejnica a scifistka. SlavCony navštevuje od samého začiatku; pýši sa tým, že nevynechala ani jeden. V roku 2011 sa pridala do organizačného tímu s líniou Underground, od ročníka 2012 však využila SlavCon pre svoj doteraz najväčší diabolský plán - Víkend na Rokforte.
Matúš "Radeon" Nerád
Zapálený fanúšik fantasy, scifi a všetkých cool vecí a k tomu ešte aj veľký cestovateľ. Najviac obľubuje Tolkiena, seriál Farscape a všetky gadgety a technológie od Googlu. Admin (už neexsitujúceho) webového portálu PánPrsteňov.com
Ján "SpookySW" Soviš
Vášnivý hráč, scifista telom aj dušou. Vzal si pod svoje ochranné krídla líniu Underground.
Zuzka "Namu" Jakúbková
feministka
Zuzka sa venuje analýze televíznych seriálov a sústredí sa na tématiku zobrazenia žien a menšín (LGBT, hendikepovaní, deti).
vydavateľstvo Art Floyd
Vydavateľstvo Art Floyd rozbehlo svoju činnosť koncom roka 2016. Je zamerané na slovenských začínajúcich ale aj skúsenejších autorov (aj tých čo svoju domovinu fyzicky opustili). Nie je žánrovo vyhradené, preto v ponuke nájdete knihy od básnických zbierok až po scifi trilógie.
Vladimír Kurek
kreatívny riaditeľ v reklamnej agentúre
Fanúšik fantasy od čias keď som ešte nevedel, že niečo také existuje. Fanúšik Game of thrones ešte z minulého tisícročia.
Víkend na Rokforte
Najmladšia programová línia SlavConu, ktorá združuje všetkých potterákov. Umožňuje fanúšikom Harryho Pottera preniesť sa počas SlavConu medzi hradby Rokfortu a robí to zábavno-edukačným spôsobom.
Veronika "Kaze" Búcsiová
Veronika študuje IT a vo voľnom čase je obrovsky PotterHead a Trekkie. Má rada všetky knihy, filmy a hudbu. Rada varí a čaká kedy jej príde stratený list z Rokfortu alebo príde Gandalf a zoberie ju na dobrodružstvo. Srdcom cestovateľ, peňažne študent
Teatro Olimpico Nuovo
Skupina historického tanca. Venujeme sa najmä tancom 17.-ho a 19.-ho storočia
Šárka "Šari" Dudová
Znáte ten pocit, kdy se chcete schovat před celým světem? Žuchnout do peřin s knihou v ruce a zavřít lidem dveře před nosem? Pracuji s lidmi, kteří jsou mou nekonečnou inspirací, ale i zhoubou. Proto zavírám dveře často a utíkám do jiných světů. Někdy se ztrácím v písečné Duně a okolí Pásma, procházím se po Pemberley nebo poslouchám housle z 221B. Jindy cestuji Modrou budkou mezi Adleraanem a Downton abbey. Mám ráda klasiku, a stejně tak ráda objevuji nová místa.
Sandra "Sany" Vaneková
Nedávno som oslávila 20 narodeniny, ale vo svete fandomu sa pohybujem už dáky čas. Slavconu sa už účastným viac ako 5 rokov a skorej som súčasť staff inventára, ale rada prispejem aj do programu.
Roman "Doktor" Hruška
Mám rád jakoukoliv dobře napsanou knížku, či natočený film, a je mi úplně jedno, jaký to je žánr. Pocházím ze Svitav, ale žiji v Brně.
Roland Oravský
Pôsobí ako lekár-internista v nemeckom meste Chemnitz. Vo svojom voľnom čase sa venuje písaniu napínavých detektívnych príbehov, v ktorých kombinuje prvky trileru, krimi a scifi. Jeho novela "Hypnos" vyhrala súťaž Detektívka roka 2013 a v roku 2018 mu vyšla druhá detektívka "V tieni Zeme" vo vydavateľstve Artis Omnis, ktorá obdržala prevažne pozitívne recenzie. Je členom a spoluautorom článkov skupiny Lovci šarlatánov, ktorá sa snaží vyvracať nezmysly a mýty v medicíne, a spoluautorom vedecko-popularizačných článkov na portály invivomagazin.sk. Má rád modrú farbu, dobrý burger a marvelovské komiksy.
robo "Ruod" jankovich
robo jankovich richtársky sa venuje a prednáša o netradičným riešeniach komunitných a spoločenských vzťahov a ich obnovy. Takmer 20 rokov žije na Zaježovej, kde hospodári na organickje farme “Živé hospodárstvo“. Viac ako 15 rokov organizuje a facilituje 3-denné dielne budovania spoločenstva (community building workshop), ktoré prinášajú účastníkom možnosť zažitia krátkodobej ale intenzínej komunity. Študuje a navštevuje úmyslne budované komunity a ekodediny (intentional communities & ecovillages) a téme sa venuje aj vo svojej druhej knihe „Prebúdzanie DRAKA - O zanikaní a znovutvorení komunít a lokálnych vzťahov.“ martinus.sk/?uItem=194791 V súčasnosti sa intenzívne venuje globálnej téme "Klimatickej zmeny a spravodlivosti" v prednáškach a projektoch planetofcircles.earth a rodiacom sa planeta.earth
Petra "Alraune" Neomillnerová
Spisovatelka, matka, čarodějnice, feministka, zkrátky harpye :)
Peter Janoviček
Knihovník, knižný autor
Knihovník a knižný autor
Peter "Peco" Becza
Nadšenec pre bojové umenia, Tolkienista.
Oliver Hunt
spisovateľ, študent
Nová tvár na literárnej scéne. Na SlavCon príde predstaviť svoj debut, akčno-konšpiračný román Libertas: Vzorec času, ktorý vyšiel v samom závere minulého roku.
Miroslav "Mirec" Hodulík
živnostník
Fanúšik fantasy, sci-fi a histórie s dôrazom na vojenskú históriu. Ako tak viem šermovať, obstojne strieľam z luku a rád čítam knihy.
Michal Holeščák
Mgr. Michal Holeščák, PhD., vyštudoval archeológiu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, v súčasnosti pôsobí v Archeologickom ústave SAV v Nitre. Špecializuje sa na nomádske spoločenstvá v období stredoveku a archeológiu militárií a vojenských konfliktov.
Michal "Ardaran" Mudrik
Archeológ, Študent
Fanúšik fantastiky a sci-fi, seriálov, filmov, kníh a LARP-ov, ktoré si nielen zahrá, ale aj zorganizuje. Poslaním, obživou a záľubou je archeológia primárne zameraná na vojenstvo, ale ďalšie zaujímavé témy a otázky
Michaela Šimonová
Od svojich šiestich rokov sa zaoberám mytológiou a archeológiou, no a neopustilo ma to ani v dospelosti keď som si vyberala vysokú školu. Počas štúdia religionistiky som sa zamerala hlavne na Vikinskú dobu a predkresťanské mytológie, vrámci doktorandského štúdia som aj vyučovala predmet Európske mytológie (t.j. Kelti, Germáni, Slovania). Okrem toho som v Londýne aj priamo pracovala s artefaktmi z tejto doby a zaujímam sa o hmotné náboženské dedičstvo. Zo záľub mám rada kvalitnú literatúru, solo backpacking cestovanie, návštevy múzeí, kresbu a komiksovú tvorbu, Hellboy-a, čierny čaj, Attack on Titan a Play Station.
Martin Hatala
Autor a komik známy najmä zo Silných rečí. Víťaz ceny fantázie 2012.
Maroš Ondrejka
Environmentálny ekológ
Environmentálny ekológ so zameraním na udržateľný rozvoj a zanietený cestovateľ, fotograf a dokumentarista slovenskej, ale aj inej prírody.
Margaréta "Mell" Vargová
Som fanúšička všetkého, kde sú sexy chlapi, umenie a objektívne názory na všetky druhy tvorby. To však neurčuje to, že ja smiem mať subjektívny názor na to všetko, čo ma zaujíma a vždy to rada okomentujem :D
Linda "Mesačnica" Moróczová
zakladateľka projektu Mesačnica
Lenka "Inferno na Polici" Macsaliová
literárna vedkyňa, redaktorka, videorecenzentka
Momentálne pôsobí na poste redaktorky v literárnom časopise Knižná revue, zároveň pracuje na Ústave slovenskej literatúry SAV v oddelení digitálnych projektov a vo voľnom čase sa venuje svojmu videoprojektu Inferno na Polici.
Lea Belejová
Nevyliečiteľný Hufflepuff geek, ktorého najväčšou vášňou je vyrábať kreatívne vecičky od výmyslu sveta.
Juraj "Yuri" Sulík
marketingový asistent
expert na spoločenské hry, historik
Jasna "Estel" Péterová
Študent
Medzi moje záľuby práve patrí fantasy, Tolkien, Hra o Tróny a mnohé iné, ktoré si ku mne našli svoju cestu.
Jana "Leiloria" Srnková
Doktorandka pomocných vied historických a nadšenec do starých písomností a nápisov. Vo voľnom čase sa venuje výrobe pergamenu.
Jana "Adhara" Plauchová
Autorka vedeckej fantastiky, vyštudovaná molekulárna biologička, teraz pracovníčka hvezdárne a planetária, ľaváčka s oboma rukami pravými, milovníčka čítania, literárna diabetička (neznáša "sladké" knihy), wikipédistka, príležitostná recenzentka a výtvarníčka.
Hana "Hermy" Boskovičová
učiteľka, cosplayerka a metlobalistka
Cosplayerka, organizátorka Nipponfest cosplay sekcie a hráčka metlobalového tímu Pressburg Phantoms. Na conoch ju môžete stretnúť aj ako geeky prednášajúcu s témami z oblasti fandomu, cosplay, scifi a fantasy.
Grumpy Cait
cosplayerka
GrumpyCait se věnuje cosplayi od roku 2013 a má na svém kontě již přes 30 cosplayů (jen malá část existuje dodnes). Nejraději ztvárňuje postavy z her, hlavně ze světa Warcraftu. Momentálně vede cosplay poradnu.
Ginny Simonová
študentka
Nekonečný Potterhead. Presťahovala sa do Londýna, aby stretla hercov HP. Momentálne študuje ekonómiu a manažment v Berlíne.
Eva "Mirach" Zahradníková
botanička
Botanička, ktorá sa rada delí o fascinujúce poznatky zo sveta rastlín nielen so študentami. Venuje sa historickému šermu, miluje Tolkienov svet a občas napíše aj niečo vlastné.
Erik Fazekaš
redaktor
Editor, redaktor, prekladateľ, mačkofil, muzikoholik, pekárek
Eliška "Elysiagreen" Mašírová
fyziologička rastlín
Milujem rastlinky. Milujem fantasy. Milujem pokémonov. Milujem smiech. Poznávacie znamenie: zelená.
Dominika Nazarejová
kultúrny manažér
Zakladajúci člen OZ UMČO, kultúrna aktivistka, historička a Košičanka.
Dominik "cadmir" Grék
chemik
Kto som? Niekto, kto má rád chémiu, šitie a vyrábanie vecí z kože, japonský a taliansky šerm a dobré pivo.
Denisa "DNA" Kancírová
Autorka, šéfredaktorka Abdonu, vydavateľka v Art Floyd.
Daniel Šmihula
Diplomat, vysokoškolský učiteľ, publicista.
Právnik a politológ. Tolkienista od roku 1979.
Comedy Dungeon
Stand-up comedy show o geekoch a geekovských veciach.
Branislav "Erken" Skrečko
Organizátor LARPov a zážitkových či edukačných hier. Nerád behá po lese v kostýme elfa aby mohol zbierať nejaké magické kryštály, a preto chodí a organizuje predovšetkým LARPy na ktorých môžete pred očami svojej tajnej milenky beštiálne zabiť jej otca za to, že v minulosti vyvraždil Vašu rodinu (a potom ju so slzami v očiach ukecať aby s Vami utiekla do zahraničia).
Michaelis Xerxes Break
cosplayer
Michaelis je slovenský cosplayer zameriavajúci sa predovšetkým na cosplaye vyžadujúce krajčírske zručnosti a mnoho trpezlivosti. Dva roky po sebe reprezentoval Slovensko na medzinárodnej súťaži Eurocosplay v Londýne, kde v roku 2014 získal pre Slovensko doposiaľ najlepšie umiestnenie.
"KiuBe"
učiteľka, cosplayerka
KiuBe sa ku cosplayu dostala počas štúdia na Vysokej škole múzických umení v roku 2009. Je jej jedno o aký kostým ide, hlavne nech je postava sympatická jej. Jeden z posledných úspechov je tretie miesto, ktoré získala v októbri s kostýmom Sarah Louise Kerrigan na Y-games SLOVAKIA.
"Ni"
Umelec duchom aj srdcom, venujem sa najmä tancu, poledancu ale medzi moje koníčky patrí aj slackline alebo fitness. Rada naučím každého niečo zo svojho sveta.