Literárna súťaž

Milé literárne duše!

Máme po SlavCon-e a teda aj po súťaži. Prišlo nám do nej 20 poviedok od 24 autorov z celého Slovenska – od Humenného až... vlastne sme prekročili hranice a siahame až do Čiech! Že matematika nepustí? Áno, prišla nám poviedka od kolektívu piatich mladých autorov. Sme radi, že aj generačné zastúpenie bolo tento rok pestré, popri skúsenejších autoroch sa k slovu dostávajú aj najmladší fanúšikovia písania a fantastiky (najmladší autori v tomto ročníku mali len 11 rokov). Veríme, že účasťou v literárnych súťažiach si všetci tvoriví pisatelia cibria slovnú zásobu, štýl, nápady aj rozprávačský talent, ktorý sa skôr či neskôr naplno ukáže.

Vydarených poviedok bolo pravdaže viac, no na prvé tri miesta sa zmestia len tri poviedky. Matematika naozaj nepustí, ani pri cestovaní v čase. Tí, ktorí ste sa zúčastnili vyhodnotenia osobne, už výsledky poznáte, pre tých ostatných, tu máme víťazov, aj s víťaznými poviedkami (stačí kliknúť):

Autorom srdečne blahoželáme! Nech ich tvorivosť neopúšťa a všetkým ostatným literárne tvorivým prajeme, aby do budúceho ročníka nazbierali potrebné sily, nové inšpirácie a s radosťou, vervou a nadšením sa hneď po vyhlásení Literárnej súťaže SlavCon-u 2020 pustili opäť do písania!