Porotcovia

Kostýmová súťaž

Hana "Hermy" Boskovičová
učiteľka, cosplayerka a metlobalistka
Cosplayerka, organizátorka Nipponfest cosplay sekcie a hráčka metlobalového tímu Pressburg Phantoms. Na conoch ju môžete stretnúť aj ako geeky prednášajúcu s témami z oblasti fandomu, cosplay, scifi a fantasy.
Kaminari
Kostýmy
Ahoj som cosplayerka zo Slovenska , vačšina z vás ma môže poznať pod prezývkou Kami alebo Kaminari. Cosplayu sa venujem zhruba od roku 2012 a väčšinou sa snažím zamerať na anime postavy, nájdete u mňa ale aj cosplaye z hier ako napríklad League of Legends alebo Aion. V roku 2015 som vyhrala 3 miesto na cosplay súťaži so svojím cosplayom Chanter z Aionu a v roku 2016 1vé s cosplayom Morgany z hry LOL. Výrobou cosplaya trávim väčšinu svojho volného času keďže je to pre mňa velmi kreatrívna činnosť, ktorá ma motivuje sa stále zlepšovať.
Janina "Anorwen" Jankovičová
Dhoročná, tento rok už bývalá organizátorka kostýmovej súťaže na SlavCone. Civilným povolaním psychologička, šitie kostýmov pre seba i iných má ako psychohygienu. V kostýmovej tvorbe zabŕdla do fantastiky, histórie i folklóru.

Cosplay súťaž

Grumpy Cait
cosplayerka
GrumpyCait se věnuje cosplayi od roku 2013 a má na svém kontě již přes 30 cosplayů (jen malá část existuje dodnes). Nejraději ztvárňuje postavy z her, hlavně ze světa Warcraftu. Momentálně vede cosplay poradnu.
Michaelis Xerxes Break
cosplayer
Michaelis je slovenský cosplayer zameriavajúci sa predovšetkým na cosplaye vyžadujúce krajčírske zručnosti a mnoho trpezlivosti. Dva roky po sebe reprezentoval Slovensko na medzinárodnej súťaži Eurocosplay v Londýne, kde v roku 2014 získal pre Slovensko doposiaľ najlepšie umiestnenie.
"KiuBe"
učiteľka, cosplayerka
KiuBe sa ku cosplayu dostala počas štúdia na Vysokej škole múzických umení v roku 2009. Je jej jedno o aký kostým ide, hlavne nech je postava sympatická jej. Jeden z posledných úspechov je tretie miesto, ktoré získala v októbri s kostýmom Sarah Louise Kerrigan na Y-games SLOVAKIA.

Literárna súťaž

Erik Fazekaš
redaktor, editor, prekladateľ
Editor, redaktor, prekladateľ, mačkofil, muzikoholik, pekárek
Dana "danae" Brezňanová
editorka, Vydavateľstvo SLOVART