Roland Oravský

Narodil sa v Košiciach ešte v časoch, keď na Vianoce snežilo. Študoval na osemročnom gymnáziu, taktiež v Košiciach, a pre veľký úspech pokračoval v štúdiu všeobecného lekárstva, opäť v Košiciach. Už v tínedžerskom veku založil so skupinou kamarátov tajnú umelecko-tvorivú skupinu "The Almighties". Tajnú nie preto, že by to chceli, naopak dlhú dobu fungovala aj oficiálna internetová stránka, kde uverejňovali svoju tvorbu, avšak takmer nikto sa o nej nedozvedel.
Počas štúdia medicíny spoluzakladal dnes už populárnu skupinu "Lovci šarlatánov", ktorej cieľom je bojovať proti nezmyslom z oblasti medicíny. Vyvracaním mnohých falošných interpretácií a nepravdivých tvrdení si veľmi rýchlo vytvorili "priateľov". Pseudočasopis Zem a vek dokonca obvinil Lovcov šarlatánov z brania úplatkov od farmafiriem a venoval tejto téme celú stranu kvalitného kriedového papiera. Podľa autorov odbornej publikácie "Kapitoly z vakcinológie" došlo v rokoch 2013 a 2014 k informačnej vojne medzi antivaxermi a zástancov očkovania (kam menovite zaradili aj lovcov), čo "pomohlo vytvoriť mediálnu situáciu priaznivejšie naklonenú k očkovaniu, než to bolo predtým".
V súčasnosti píše vedecko-popularizačné články hlavne pre internetový portál invivomagazin.sk, na lovenie šarlatánov však nezanevrel. V spolupráci s vydavateľstvom Artis Omnis sa pripravuje prvá knižná publikácia Lovcov šarlatánov, v ktorej sa skoncentruje ich niekoľkoročná snaha o šírenie zdravého rozumu.
Ani kvôli medicíne sa nevzdal svojej záľuby, písania. Jeho novela Hypnos vyhrala súťaž Detektívka roka 2013 a minulý rok vyšiel vo vydavateľstve Artis Omnis druhý detektívny scifi príbeh "V tieni Zeme". Krstným otcom jeho zatiaľ poslednej knihy sa stal sám capo di tutti capi slovenskej fantastiky, Juraj Červenák, podľa ktorého slov sa príbeh "číta dobre". U Juraja Búryho, známeho aj ako Ďuri z mesačníku Fantasy_SK, vyvolala "pocit, že je chytrý". Vo svojej tvorbe spája prvky trileru, krimi a scifi. V hlave nosí niekoľko ďalších napínavých príbehov a sýkorky si čvirikajú, že na jednom z nich už začal pracovať.