Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Workshopy

Workshopy - Workshop
List z Rokfortu sa omeškal a ty by si už tak rád skúšal prútiky v obchode u Ollivandera? Skráť si čakanie výrobou vlastného prútika podľa svojho vkusu a predstáv! Zábavnou formou zrecyklujeme čínske paličky a pretvoríme ich na čarodejnícke prútiky, za aké by sa ani sám Ollivander nehanbil!
Workshopy - Workshop
Máš doma kopu ponožiek, ktoré nestíhaš nosiť? Príď na workshop a nauč sa ako si z nich vytvoriť roztomilého plyšáka :) Sovička, Pusheen, Dobby či Baby Yoda? Nie je problém :)
Workshopy - Workshop
Tvorba kostýmov je často náročná časovo aj finančne, no že sa to dá aj inak nám znovu ukáže tvorivá a šikovná Katy. Či už je vašou ďalšou postavou démon, faun, tiefling či iná bytosť, určite ju skvelo dotvoria vlastnoručne vyrobené rohy z prekvapivo dostupného a lacného materiálu. Workshop bude prekladaný z angličtiny.
Workshopy - Workshop
Tibor, známy tiež ako Slovenský Viking, sa venuje umeleckému hrnčiarstvu. Svoju lásku ku keramike zdedil po rodičoch, ktorí sa tiež venovali hrnčiarstvu a viedli ho k výrobe keramiky odmalička. Počas festivalu si s ním budete môcť vyskúšať prácu s hlinou a odniesť si so sebou vlastný výrobok.
Workshopy - Prednáška
Čím sa boj v KCD líši od všetkých ostatných hier a ako k jeho prezentácii prispeli slovenskí scénickí šermiari. V našom podaní už tradične so živými ukážkami a malá ochutnávka (workshop) techniky boja s mečom a štítom. Vlastné zbrane (tesák/jednoručný meč, štít) vítané. http://www.tostabur.sk/sk/
Workshopy - Workshop
Square Dance je variabilní, dynamický a zábavný tanec ve čtverylkách na anglickou nápovědu callera (člověk s mikrofonem). Základních figur je 70, vy jich na Slavconu potkáte asi desetinu. Figury a formace jsou v celém světě stejné. Těšíme se na vás Za Karolínu SDC Bratislava, Jirka, caller
Workshopy - Workshop
Koľkokrát ste videli cosplayera s úžasným kostýmom bezradne sa prejsť po pódiu tam a naspäť? Koľkokrát ste sa sami chystali na pódium a nevedeli ste ani, kde s prípravou choreografie začať? Nech už sú vaše dôvody prečo sa chystáte hýbať sa na pódiu akékoľvek, poznať pár základných pravidiel, tipov a trikov sa vyplatí. Na tomto workshope si preberieme základy práce s telom, gestami, priestorom, časom a inými detailami pri príprave choreografie.
Workshopy - Workshop
Ranná rozcvička v podobe jógy pomáha rozhýbať telo a stuhnuté svaly. Niekoľko minút, venovaných jednoduchému cvičeniu pod dohľadom skúsenej jogíny, spôsobí to, že človek pocíti prílev energie a mozog sa pripraví na úlohy, ktoré musí počas dňa zvládať.
Workshopy - Workshop
​Srdečne vás pozývam na kurz Tribal Fusion Bellydance, vhodný aj pre začiatočníkov, so zameranímna technický ako aj kreatívno-expresívny rozmer tejto krásnej viac-úrovňovej tanečnej formy. Rozviňte a posuňte svoje tanečné možnosti opäť ďalej vďaka tomuto jedinečnému kurzu zameraného na výučbu komplexnej tribal fusion bellydance choreografie.
Nepriradená miestnosť - 9:30, sobota
Workshopy - Workshop
Tibor, známy tiež ako Slovenský Viking, sa venuje umeleckému hrnčiarstvu. Svoju lásku ku keramike zdedil po rodičoch, ktorí sa tiež venovali hrnčiarstvu a viedli ho k výrobe keramiky odmalička. Počas festivalu si s ním budete môcť vyskúšať prácu s hlinou a odniesť si so sebou vlastný výrobok.
Workshopy - Workshop
Príďte si zatancovať ako na bále! V 17.-tom storočí boli plesy neoddeliteľnou súčasťou každodenného života a schopnosť tancovať bola aspoň tak dôležitá ako schopnosť šermovať. Naučíme vás jednoduché spoločenské tance, ktoré naraz zabavia veľkú skupinu ľudí a nakazíme trochou dobovej elegancie a mravnosti! Vítaní sú všetci, netreba si priniesť predošlé skúsenosti ani tanečného partnera, len dobrú náladu :)
Workshopy - Workshop
Burlesque je pestrofarebný svet plný prekvapení, ktorý nekladie žiadne medze, nepotrpí si na ženský ideál, prijíma originálnosť a šialenstvo a týmto posilňuje lásku k sebe samej. Hovoríme síce o umení zvádzania, s Diamond Fairy máte však možnosť zažiť na vlastnej koži toto extravagantné umenie z trochu inej perspektívy, pretože ligotavé kostýmy a dokonalý vzhľad nie sú všetko. Workshop je určený pre všetky ženy od 18 rokov, ktoré túžia po tom vyskúšať niečo nové a pozrieť sa na seba z inej perspektívy.
Nepriradená miestnosť - 14:00, sobota
Workshopy - Workshop
Príďte si zatancovať ako na bále! V 19.-tom storočí boli plesy neoddeliteľnou súčasťou každodenného života a schopnosť tancovať rozhodovala o ľúbostnom a nezriedka aj profesionálnom živote. Naučíme vás jednoduché spoločenské tance, ktoré naraz zabavia veľkú skupinu ľudí a nakazíme trochou dobovej elegancie a mravnosti! Vítaní sú všetci, netreba si priniesť predošlé skúsenosti ani tanečného partnera, len dobrú náladu :)
Workshopy - Workshop
Spravíme si spoločnú rannú rozcvičku. Povieme si niečo o príprave na boj. A ukážeme si ako byť fit, pomocou jednoduchých cvikov vlastnou váhou.
Workshopy - Workshop
HEMA - Historické Európske Bojové Umenia - zahŕňa štúdium, rekonštrukciu a tréning bojových umení podľa dochovaných historických prameňov, ich športovú aplikáciu formou súbojov a turnajov s modernými ochrannými pomôckami. V prvej polovici workshopu sa dozviete čo HEMA je, z čoho sa vyvinula, ako sa odlišuje od iných foriem šermu a čo môžete čakať od bežného tréningu, sparringu či turnaja. V druhej časti si sami oblečiete vesty, masky, rukavice, vezmete do ruky zbrane a vyskúšate si na vlastnej koži ako vyzerá skutočný šerm proti trénovaným, aj netrénovaným protivníkom. Zoznámite sa s jednoručným mečom a štítkom, dlhým mečom a rapírom. Treťou časťou workshopu bude neformálna debata pri pive s prednášajúcimi, kde sa vynasnažíme zodpovedať všetky otázky na ktoré nezostane čas. Kapacita teoretickej časti je neobmedzená, kapacita praktickej časti bude limitovaná množstvom výstroje ktoré sa podarí zabezpečiť. Počítajte s tým že výzbroj si budeme musieť striedať. Prineste si jedno rezervné suché tričko, halovú obuv, uterák a vodu.

Highlight, Workshopy

Highlight, Workshopy - Iné
Táto partia kamarátov sa snaží hravou formou povznášať vedomosti ľudí slovenských a odtiahnuť ich od reality tým, že si potrápia svoje mozgy (a aj brady). Na Slavcone si pre vás pripravia poriadnu dávku kvízových otázok!

Horor, Workshopy

Horor, Workshopy - Workshop
Vždy si obdivoval hororové výtvory makeup artistov. A premýšľal si že každý rok keď je tu Halloween chcel by si to skúsiť vyzerať ako z hororu. Máš šancu na mojom workshope. Teším sa na každého z vás.