Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Workshopy

Workshopy - Workshop
List z Rokfortu sa omeškal a ty by si už tak rád skúšal prútiky v obchode u Ollivandera? Skráť si čakanie výrobou vlastného prútika podľa svojho vkusu a predstáv! Zábavnou formou zrecyklujeme čínske paličky a pretvoríme ich na čarodejnícke prútiky, za aké by sa ani sám Ollivander nehanbil!
Workshopy - Workshop
Tvorba kostýmov je často náročná časovo aj finančne, no že sa to dá aj inak nám znovu ukáže tvorivá a šikovná Katy. Či už je vašou ďalšou postavou démon, faun, tiefling či iná bytosť, určite ju skvelo dotvoria vlastnoručne vyrobené rohy z prekvapivo dostupného a lacného materiálu. Workshop bude prekladaný z angličtiny.
Workshopy - Workshop
Príď si ku nám na stánok UMČO - KAKEN BAKEN počas celého víkendu vyrobiť amulety, šperky a runy z materiálov nazbieraných v prírode, ktoré doplníme o ligotavé svetské poklady. Môžeš využiť viaceré techniky: gravírovanie do kameňa, pyrografia, maľba, drotárstvo a iné. Svoje výrobky si môžeš vziať, aby ťa ochraňovali na tvojej ceste.
Workshopy - Workshop
Tibor, známy tiež ako Slovenský Viking, sa venuje umeleckému hrnčiarstvu. Svoju lásku ku keramike zdedil po rodičoch, ktorí sa tiež venovali hrnčiarstvu a viedli ho k výrobe keramiky odmalička. Počas festivalu si s ním budete môcť vyskúšať prácu s hlinou a odniesť si so sebou vlastný výrobok.
Workshopy - Prednáška
Čím sa boj v KCD líši od všetkých ostatných hier a ako k jeho prezentácii prispeli slovenskí scénickí šermiari. V našom podaní už tradične so živými ukážkami a malá ochutnávka (workshop) techniky boja s mečom a štítom. Vlastné zbrane (tesák/jednoručný meč, štít) vítané. http://www.tostabur.sk/sk/
Workshopy - Workshop
Máš doma kopu ponožiek, ktoré nestíhaš nosiť? Príď na workshop a nauč sa ako si z nich vytvoriť roztomilého plyšáka :) Sovička, Pusheen, Dobby či Baby Yoda? Nie je problém :)
Workshopy - Workshop
Square Dance je variabilní, dynamický a zábavný tanec ve čtverylkách na anglickou nápovědu callera (člověk s mikrofonem). Základních figur je 70, vy jich na Slavconu potkáte asi desetinu. Figury a formace jsou v celém světě stejné. Těšíme se na vás Za Karolínu SDC Bratislava, Jirka, caller
Workshopy - Workshop
Koľkokrát ste videli cosplayera s úžasným kostýmom bezradne sa prejsť po pódiu tam a naspäť? Koľkokrát ste sa sami chystali na pódium a nevedeli ste ani, kde s prípravou choreografie začať? Nech už sú vaše dôvody prečo sa chystáte hýbať sa na pódiu akékoľvek, poznať pár základných pravidiel, tipov a trikov sa vyplatí. Na tomto workshope si preberieme základy práce s telom, gestami, priestorom, časom a inými detailami pri príprave choreografie.
Workshopy - Workshop
Ranná rozcvička v podobe jógy pomáha rozhýbať telo a stuhnuté svaly. Niekoľko minút, venovaných jednoduchému cvičeniu pod dohľadom skúsenej jogíny, spôsobí to, že človek pocíti prílev energie a mozog sa pripraví na úlohy, ktoré musí počas dňa zvládať.
Workshopy - Workshop
​Srdečne vás pozývam na kurz Tribal Fusion Bellydance, vhodný aj pre začiatočníkov, so zameranímna technický ako aj kreatívno-expresívny rozmer tejto krásnej viac-úrovňovej tanečnej formy. Rozviňte a posuňte svoje tanečné možnosti opäť ďalej vďaka tomuto jedinečnému kurzu zameraného na výučbu komplexnej tribal fusion bellydance choreografie.
Nepriradená miestnosť - 9:30, sobota
Workshopy - Workshop
Tibor, známy tiež ako Slovenský Viking, sa venuje umeleckému hrnčiarstvu. Svoju lásku ku keramike zdedil po rodičoch, ktorí sa tiež venovali hrnčiarstvu a viedli ho k výrobe keramiky odmalička. Počas festivalu si s ním budete môcť vyskúšať prácu s hlinou a odniesť si so sebou vlastný výrobok.
Workshopy - Workshop
Príďte si zatancovať ako na bále! V 17.-tom storočí boli plesy neoddeliteľnou súčasťou každodenného života a schopnosť tancovať bola aspoň tak dôležitá ako schopnosť šermovať. Naučíme vás jednoduché spoločenské tance, ktoré naraz zabavia veľkú skupinu ľudí a nakazíme trochou dobovej elegancie a mravnosti! Vítaní sú všetci, netreba si priniesť predošlé skúsenosti ani tanečného partnera, len dobrú náladu :)
Workshopy - Workshop
Burlesque je pestrofarebný svet plný prekvapení, ktorý nekladie žiadne medze, nepotrpí si na ženský ideál, prijíma originálnosť a šialenstvo a týmto posilňuje lásku k sebe samej. Hovoríme síce o umení zvádzania, s Diamond Fairy máte však možnosť zažiť na vlastnej koži toto extravagantné umenie z trochu inej perspektívy, pretože ligotavé kostýmy a dokonalý vzhľad nie sú všetko. Workshop je určený pre všetky ženy od 18 rokov, ktoré túžia po tom vyskúšať niečo nové a pozrieť sa na seba z inej perspektívy.
Nepriradená miestnosť - 14:00, sobota
Workshopy - Workshop
Príďte si zatancovať ako na bále! V 19.-tom storočí boli plesy neoddeliteľnou súčasťou každodenného života a schopnosť tancovať rozhodovala o ľúbostnom a nezriedka aj profesionálnom živote. Naučíme vás jednoduché spoločenské tance, ktoré naraz zabavia veľkú skupinu ľudí a nakazíme trochou dobovej elegancie a mravnosti! Vítaní sú všetci, netreba si priniesť predošlé skúsenosti ani tanečného partnera, len dobrú náladu :)
Workshopy - Workshop
Trápi ťa nezáujem toho sympaťáka z Bystrohlavu či kapitánky metlobalového teamu? Chcel/a by si sa páčiť no s tými popraskanými perami po zime to ide ťažko? Zastav sa na tajnej hodine elixírov, kde sa naučíš uvariť zakázanú esenciu lásky v podobe balzamu na pery, ktorým neodolá ani to najchladnejšie srdce!
Workshopy - Workshop
„Keď sa ľudstvo konečne naučí čítať jazyk symbolov, padne z naších očí veľký závoj...“ Manly Palmer Hall Od počiatku vekov sme využívalo rôzne symboly a znaky na popísnie sveta okolo Nás. Slneční bohovia, hrdinovia, antropomorfné zvieracie figúry, všetky druhy písma, karty, logá veľkých spoločností, politických strán či obyčajné smajlíky, všetko toto operuje na našej vizuálnej predstavivosti... Zvykli sme si, že si symboly KUPUJEME, ale na tomto workshope si vyskúšame, aké je to vytvoriť si symbol vlastný. Aké runy by používala vaša zaklínačská škola? Ako by vyzeral erb vašej rokfortskej fakulty? Aké je vaše šamanské zviera alebo patronus? Dalo by sa z vašich iniciál vyrobiť fešácke logo? Pozrieme sa na ukážky starodávnych aj súdobých symbolov a takisto si vyskúšame výrobu sigil, ktoré využívajú ešte aj dnešní chaosmágovia... Verím, že z workshopu odíjdete vyzbrojení silnými symbolmi, ktoré viete aplikovať na nalepovací papier, vyrobiť si z ich drevoryt, lynorit, šperk... Určite neodídete naprázdno. Tešíme sa na Vás!
Workshopy - Workshop
HEMA - Historické Európske Bojové Umenia - zahŕňa štúdium, rekonštrukciu a tréning bojových umení podľa dochovaných historických prameňov, ich športovú aplikáciu formou súbojov a turnajov s modernými ochrannými pomôckami. V prvej polovici workshopu sa dozviete čo HEMA je, z čoho sa vyvinula, ako sa odlišuje od iných foriem šermu a čo môžete čakať od bežného tréningu, sparringu či turnaja. V druhej časti si sami oblečiete vesty, masky, rukavice, vezmete do ruky zbrane a vyskúšate si na vlastnej koži ako vyzerá skutočný šerm proti trénovaným, aj netrénovaným protivníkom. Zoznámite sa s jednoručným mečom a štítkom, dlhým mečom a rapírom. Treťou časťou workshopu bude neformálna debata pri pive s prednášajúcimi, kde sa vynasnažíme zodpovedať všetky otázky na ktoré nezostane čas. Kapacita teoretickej časti je neobmedzená, kapacita praktickej časti bude limitovaná množstvom výstroje ktoré sa podarí zabezpečiť. Počítajte s tým že výzbroj si budeme musieť striedať. Prineste si jedno rezervné suché tričko, halovú obuv, uterák a vodu.

Hry, Workshopy

Hry, Workshopy - Workshop
Možno máte doma deti, ktorým nejde hod kockou, vaša D&D partia sa príliš rozrástla a možno na poriadny hod len nemáte dosť veľký stôl. Vežička na kocky nezaberie veľa miesta a poriadne ich za vás premieša. Výroba je jednoduchá, šikovným zaberie asi 70min a oproti komerčným (hoci často prekrásnym) vežičkám máte šancu postaviť si niečo presne pre svoje potreby. Vítané sú aj deti.(zdroj obr. https://www.instructables.com/id/Making-a-Formboard-Dice-Tower/)

Sprievodný program, Workshopy

Sprievodný program, Workshopy - Workshop
Site-specific inštalácia, na tvorbe ktorej sa podieľajú návštevníci festivalu. Neutíchajúci proces tvorby vinúci sa počas celého festivalu ostáva festivalovým mementom. Tvoríme najmä z toho, čo nájdeme na mieste a budeme radi keď sa k nám pridáš.

Highlight, Workshopy

Highlight, Workshopy - Iné
Táto partia kamarátov sa snaží hravou formou povznášať vedomosti ľudí slovenských a odtiahnuť ich od reality tým, že si potrápia svoje mozgy (a aj brady). Na Slavcone si pre vás pripravia poriadnu dávku kvízových otázok!

Horor, Workshopy

Horor, Workshopy - Workshop
Vždy si obdivoval hororové výtvory makeup artistov. A premýšľal si že každý rok keď je tu Halloween chcel by si to skúsiť vyzerať ako z hororu. Máš šancu na mojom workshope. Teším sa na každého z vás.