Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Fantasy, Sci-fi

Fantasy, Sci-fi - Iné
Beseda so sochárom menom Brian Muir ktorý sa zúčastnil na tvorbe mnohých známych filmov ako Star Wars, Thor 2, Alien, Clash of Titans, Indiana Jones, Young Sherlock Holmes, Golden Eye, Tomb Rider, Harry Potter a mnoho ďalších.

História, Fantasy

História, Fantasy - Prednáška
Kto by nepoznal čarodejnice? Čierny kocúr, metla alebo kúzelné lektvary? ČO ale boli vlastne zač, čarodejnice v reálnom živote? Kto to bol? Ako sa vyvíjal pohľad na ženu v Amerike? Je tu podobnosť s Európou? Na prednáške ste srdečne vítaní!
História, Fantasy - Prednáška
Prehliadka mágie v živote ľudstva od praveku po súčasnosť. Veštenie z kostí v praveku, talizmany a kúzla starého Egypta, stredoveké elixíry a astrológia i seansy s duchmi vo viktoriánskom Anglicku. Ukážky a príklady využitia mágie v bežnom živote a poukázanie na hlavné princípy mágie. Zn. Mágia funguje
História, Fantasy - Prednáška
Ak ťa fascinuje svet Zaklínača neprekvapí ťa, že inšpirácia pre zbrane, monštrá či spoločnosť boli inšpirované skutočnými historickými predlohami. Na tejto prednáške sa zameriame na ich odhalenie, prípadne špekulovanie o ich pôvode.

Fantasy

Fantasy - Prednáška
Amazon sa chystá priviesť na obrazovky seriál na základe druhého veku Tolkienovej Stredozeme. Ako predprípravu na seriál si predstavíme postavy a udalosti tohto času. Čo to bol Númenor a čo viedlo k jeho pádu? Ako to bolo s prsteňmi moci a vojnou proti Sauronovi? Tieto a dalšie otázky najdlhšieho z vekov budú objasnené na prednáške.
Fantasy - Prednáška
Proč se Arnold původně na nabídku role Conana moc netvářil. Co způsobila Rudá Sonja. K jakým dalším fantasy filmům se Arnold nachomítl. Zajímavosti o fantasy filmech, kde si zahrál Arnold Schwarzenegger.
Fantasy - Prednáška
Európe vládne šialená veda. Treba priznať, že nie veľmi úspešne. Šialení vedci proti sebe bojujú pomocou armád homunkulov či mechanických príšer a prežiť, či dokonca zaistiť aké-také prímerie vyžaduje veľké úsilie aj nemalú dávku geniality. A bratia Heterodyni, hrdinovia - géniovia, ktorí boli zárukou mieru, sa po útoku na ich rodinné sídlo stratili neznámo kam. Jemný úvod do sveta steampunkovej komixovej série Girl genius.

Fantasy, Hry

Fantasy, Hry - Hra
Tvorba hry v rámci Indie studia

Literárna línia, Fantasy

Literárna línia, Fantasy - Prednáška
Myslíte, že časy (antistresových) omaľovániek sú dávno preč? Príďte si teda pozrieť knihu Fantasy omaľovániek plnú víl, elfov, kentaurov, morských panien, okrídlených bytostí, jednorožcov či drakov a možno zmeníte názor. Prezentáciu s vybranými obrázkami doplním rôznymi príbehmi či pikoškami, ktoré ma k tvorbe jednotlivých diel inšpirovali. Počas prednášky budete mať šancu vyhrať jednu takúto knižku (rozmer A3), tak so svojou účasťou neváhajte ;)