Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Sci-fi, Horor

Sci-fi, Horor - Prednáška
Paranoidné sci-fi a hororové filmy s monštrami patria k neodmysliteľným počinom Hollywoodskej tvorby 50. rokov. Predstavíme si najznámejšie diela, dopad na spoločnosť aj ich úlohu v protikomunistickej propagande. Mnoho z nich poznáte najmä z remakov alebo variácií na ich témy.

Horor

Horor - Prednáška
Škandálny autor slovenských hororov prichádza s novým románom! Kto je BEŠTIA? Ako sa ňou môže stať obyčajný, nenápadný chlapec? Príďte a odhaľte tajomstvo jedného z najbrutálnejších maniakov v dejinách Slovenska...
Horor - Vystúpenie
Představení nového románu. Četba ukázek. Živý rozhovor. Dotazy publika.
Horor - Prednáška
"Povedzte mi, kde by ste hľadali bezoár?" "V žalúdku kozy, ale prečo by som to robil?" "Je to predsa univerzálny protijed." "Ehm...ste si tým istý?"
Horor - Prednáška
Lidé se rádi bojí a tak se není co divit, že se ve filmech objevovala různá monstra, která nám měla nahánět strach. Ovšem doba se mění a monstra s ní musí držet krok.
Horor - Iné
Premiéra filmu Hotel Cortez. Hotel Cortez je charakterovou štúdiou postavy pripodobnenej The Countess zo seriálu AHS. Snažili sme sa ale odčleniť od pôvodného motívu AHS a sústredili sme sa na našu postavu, ktorú sledujeme od malého dievčatka, cez prvé vzťahy až po dospelosť a vidíme, ako sa jej mení charakter.
Horor - Diskusia
O psaní horrorových příběhů, vzniku papírových dětí a zrodu nestvůr

Horor, Underground

Horor, Underground - Diskusia
Projekce krátkého hororu "Neotvírej!" a diskuse s autory.

Horor, Hry

Horor, Hry - Prednáška
Tito upíři se netřpytí. Jsou mezi námi a jako neviditelní loutkovodiči tahají za nitky životů nic netušícího lidstva. A nejsou sami. Ve stínech moderních měst číhá řada tajemných a nebezpečných bytostí, snažících se urvat si pro sebe lví díl toho, co jim podle nich náleží. A možná se snaží jenom přežít...

Horor, Workshopy

Horor, Workshopy - Workshop
Vždy si obdivoval hororové výtvory makeup artistov. A premýšľal si že každý rok keď je tu Halloween chcel by si to skúsiť vyzerať ako z hororu. Máš šancu na mojom workshope. Teším sa na každého z vás.