Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Hry

Hry - Prednáška
Predstaví sa indie autorská dielňa kartových hier pôvodom zo Slovenska. Nero vymýšľa, dizajnuje, testuje a prezentuje vlastné hry. Jednoduché pravidlá, rôzne herné systémy, kopec srandy. Nero Games sú určené každému, kto si rád rozdá partičku namixovanú z taktiky, príbehu a prekvapení. Hry budú k dispozícii na voľné hranie počas celého festivalu. fb.com/nerogames.sk
C3 - 16:00, piatok
Hry - Hra
O.z. Schatmansdorf sa rozhodlo prehĺbiť svoje pôsobenie v oblasti LARPu. Preto okrem pravidelných hier zo sveta Kráľovstva vína, "varíme" v našej LARPovej kuchyni aj niečo menšie. Schatmansdof vám teda prináša niekoľko menších hier komorného štýlu na vyskúšanie.
C4 - 16:00, piatok
Hry - Prednáška
Máte aj vy svoju obľúbenú? Chcete sa dozvedieť čím jednotlivé tituly prekvapili, čím naopak nepotešili a k tomu ešte nejakú tú zaujímavosť? Príďte a dozviete sa.
A1 - 17:00, piatok
Hry - Prednáška
krátka a skôr humorne ako fakticky založená prednáška o tom, kam sa môže človek dostať ak sa jednoducho rád hrá hry
A1 - 18:00, piatok
Hry - Prednáška
Promítání vtipných i vážných video pozvánek, trailerů a videí z larpů. Přijďte si posedět a odpočinout a podívat se na to, jak to na takovém larpu může vypadat.
C1 - 19:00, piatok
Hry - Prednáška
Dlhé roky som hrám odolávala, lebo som žila v stereotypnom presvedčení, že je to médium určené cieľovej skupine, do ktorej nepatrím. Môj názor zmenila jednoaktovka Gone Home. Poďte ma počúvať, aké sú vedecké dôvody, prečo som z nej nadšená. #science
B2 - 20:00, piatok
Hry - Prednáška
,
Prezentácia LARPu Starí Majstri. Čo od neho čakať, čo čakať od orgov, čo naň vziať a čo určite nenosiť. Všetci mágovia , bojovníci a "obchodníci" sú vrelo vítaní.
B2 - 20:30, piatok
Hry - Prednáška
Harry Potter. Battlestar Galatika. Pán prstenu. Shakespeare. Medvidek Pú. Star Trek. Ptáš se, co mají všechny tyto věci společného? Všechno to byly larpy. Larp lze připravit na jakékoliv téma. Cokoliv tě napadne. Navíc je organizování jednoduché. Zvládneš to i ty. Tak co? Máš nějaký nápad? Něco tě svrbí? Tak to prostě zorganizuj!
B2 - 21:00, piatok
Hry - Prednáška
V máji 2014 chystá Moravian LARP bitvu u Povodí. Akcia je určená aj pre začiatočníkov. V prednáške vysvetlím pravidlá, premietnem nejaké videá a spropagujem ďalšie akcie pripravované na najbližšie mesiace.
B2 - 21:30, piatok
Hry - Prednáška
Preklápanie hier medzi platformami je dnes bežná vec. Veľa konzolových a mobilných hier si môžete zahrať na svojich PC a naopak, aj keď reakcie publika sú rôzne. Aké je to však preklopiť stolovú hru na tablet? S akými úskaliami sa stretnete a čo musíte obetovať? Dá sa to vôbec spraviť tak, aby hra voči originálu nebola menejcenná? Príďte a dozviete sa viac.
A1 - 12:00, sobota
Hry - Prednáška
Zistite prečo sú ľudia ochotní obliecť sa do syru a čínskych polievok, či zaplávať si v kontajneri. Súťaž, ktorá každoročne láme svetové rekordy vám zaručí najzvláštnejší a najzábavnejší týždeň vášho života!
C3 - 13:00, sobota
Hry - Prednáška
Gangy Prešporku majú pred sebou už 10. ročník. Ak si gangster a budeš na Slavcone tak si príď zaspomínať na to čo bolo a vypočuť to čo bude. Taktiež budeš môcť ostatným ukázať tvoj skill a nolidž a odniesť si nejakú zo spešl cien. Ak nie si gangster tak dojdi a zistíš ako sa ním stať (pripadne ako sa stať banánovníkom, lebo všetci vieme, že sú to pussies). Možno príde aj Attila.
C3 - 15:00, sobota
Hry - Prednáška
,
IMPACT je archeologická vzdelávacia kartová hra, ktorú vytvorili študenti Masarykovej Univerzity. Na tejto prednáške si povieme niečo o tom ako vznikala plus si vysvetlime jej pravidlá. Taktiež bude možné si ju na mieste odskúšať.
C1 - 16:00, sobota
Hry - Diskusia
Príjemný čas v pohodovej SlavCon atmosfére určený pre otázky a odpovede, rozhovory o vývoji hier, nápadoch, hrách vo všeobecnosti, preklápaní hier zo stola na tablety, v prípade postačujúcich úplatkov aj o politike...
C3 - 17:00, sobota
Hry - Hra
Príďte si vyskúšať, ako používať chôdzu, pohyb, gestá, mimiku a hlas pre efektívne vyjadrovanie v roli aj mimo nej. ;) Okrem rolových scénok aj pantomíma a hromadné aktivity. Ľahké a časovo nenáročné cvičenia okolo improvizácie, hrania a larpov.
C4 - 17:30, sobota
Hry - Prednáška
Larp je příběh, ve kterém není nic definitivně dáno. Je to chvíle strávená ve světech filmů, knížek a příběhů. A krom toho je larp hra, kterou můžete hrát také. Zažijte příběh na vlastní kůži. Pojďte hrát larpy. Povíme si co všechno je a může být larp. Zjistíte, že jste jej již hráli a ani o tom nevíte. K tomu něco z historie, trošku škatulek, pár videí. Zkrátka takový larpový kokteil. Přednáška pro všechny, kteří nevěří, že larp může zaujmout i je.
C1 - 18:00, sobota
Hry - Prednáška
Jezdíte na larpy? Znáte larpy, které se hrají kolem Brna? A chcete přijet i v letošním roce? Tak tu pro vás máme jednu krásnou soutěž. Přijďte si s námi zahrát. A co je cena pro vítěze? Volný vstup na všechny námi pořádané akce v roce 2014. Pozn.: Je jich více jak 20. :)
C2 - 22:00, sobota
Hry - Prednáška
Předpokládám, že víte co je to larp. Nebo alespoň tušíte. Ale víte na jaký larp má smysl jet? Který je nejžádanější? Největší? Nejhranější? Za jakou hrou a kdy má význam jet do ČR? Jak funguje registrace? Kde se dozvědět víc. Pokud si kladete tyto otázky, tak tato přednáška je určena přesně pro vás.
C1 - 11:00, nedeľa
Hry - Prednáška
Arcade, alebo automatové hry tu boli ako prvé dávno pred domácimi verziami na počítač alebo konzolu. Predáška vás zoznámi s históriou automatových hier, ako vznikli a aké mali podoby. Tiež si povieme, čo tieto hry charakterizuje, oproti zvyšku trhu a akú zohrali úlohu pri formovaní herného sveta. Keďže ide o špecifický trh, tak si povieme, ako fungoval a v akej forme funguje aj do dnes.
C1 - 12:00, nedeľa

Hry, Sprievodný program

Hry, Sprievodný program - Prednáška
,
Predstavenie letného larpu Kráľovstvo vína, ktorý pre vás pripravuje OZ Schatmansdorf. O 20:00 pokračuje prezentácia larpu v ich tábore na lúke a možnosť zakúpiť si vstup na letný LARP za zvýhodnenú cenu 25 eur, prípadne si budete môcť nakúpiť do zálohy herné mince. Zároveň sa budete môcť porozprávať o príbehu s našimi majstrami, prípadne si vyplniť kompletnú registráciu.
C1 - 18:30, piatok