Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Hry, Workshopy

Hry, Workshopy - Workshop
Možno máte doma deti, ktorým nejde hod kockou, vaša D&D partia sa príliš rozrástla a možno na poriadny hod len nemáte dosť veľký stôl. Vežička na kocky nezaberie veľa miesta a poriadne ich za vás premieša. Výroba je jednoduchá, šikovným zaberie asi 70min a oproti komerčným (hoci často prekrásnym) vežičkám máte šancu postaviť si niečo presne pre svoje potreby. Vítané sú aj deti.(zdroj obr. https://www.instructables.com/id/Making-a-Formboard-Dice-Tower/)

História, Hry

História, Hry - Prednáška
Ako mohlo Slovensko vyhrať druhú svetovú vojnu? Dokázala by Nemecká ríša priniesť celému svetu demokraciu? Podarilo by sa Maďarsku obnoviť Rakúsko-Uhorsko?

Fantasy, Hry

Fantasy, Hry - Hra
Tvorba hry v rámci Indie studia

Hry

Hry - Hra
Pripravte si pevné nervy, lebo pôjde do tuhého. Novo-vytvorený komorný larp s totalitnou tematikou, kde si max 5 hráčov môže vyskúšať na vlastnej koži útlak a neslobodu pod pozlátkom istoty a pevného vedenia. Vhodné pre hráčov 15+ Hra si dáva za cieľ byť varovaním pred autoritatývnymi zriadeniami. Je nutné prísť včas a ostať po celú dĺžku hry, po hre sa o obsahu pobavíme. Je možné v tichosti sledovať, no nie zapájať sa pre pár divákov. Varovanie ohľadne obsahu: hra obsahuje prvky psychického nátlaku a môže pôsobiť nepríjemne - za účelom priblíženia totalitných praktík.

Horor, Hry

Horor, Hry - Prednáška
Tito upíři se netřpytí. Jsou mezi námi a jako neviditelní loutkovodiči tahají za nitky životů nic netušícího lidstva. A nejsou sami. Ve stínech moderních měst číhá řada tajemných a nebezpečných bytostí, snažících se urvat si pro sebe lví díl toho, co jim podle nich náleží. A možná se snaží jenom přežít...