Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Underground

Underground - Prednáška
Vlogujú, cestujú po svete, spovedajú celebrity na červenom koberci a sú prakticky hviezdami. Reč je o hŕstke youtuberov, ktorá sa dostala na vrchol iba vďaka tomu, že ľudí baví pozerať sa na ich krásne tváre a počúvať ich hlas. Chcete sa dozvedieť kto všetko tam patrí, čo sa momentálne deje v ich svete alebo iba fangirlovať okolo ich dokonalosti? Príďte, dvere sú otvorené!
C2 - 16:00, piatok
Underground - Prednáška
Batman v máji oslávi uctihodných 75 rokov. Aká bola jeho cesta kým sa stal temným hrdinom? Koľko mal Robinov? Koľko hercov hralo Batman.Vsetky jeho úspechy a pády, od Detective Comics #27 až po to ako Batman zmenil komiksový žáner. Od Adama Westa až k Affleckovi
C2 - 18:00, piatok
Underground - Prednáška
Úspešne pokračujeme v tradícii Offtopicov. Tento raz na obraz populárneho podcastu "Runaway thoughts". Predmetom prednášky budú rôzne otázky, ktoré budú riešiť Elendilka a Spooky spolu s elaborovanými hosťami. Zaujímalo vás niekedy, čo by sa stalo keby prišli mimozemšťania? Chceli by ste vedieť, či by sme zostali vo vzťahu s niekým, kto má ruky ako nindža korytnačka? Alebo ste zvedaví, či by ste sa podľa nás stali zombíkmi, keby ste si z nich upiekli večeru? Rozhodne si to nenechajte ujsť!
C1 - 21:00, piatok
Underground - Prednáška
Gore filmy nejsou jen krev, utržené končetiny a létající vnitřnosti. Mnohdy, a v asijském případě často, to jsou i velmi krásné herečky. Odkud se berou, jak se k filmu dostaly, jak vypadají, nejsou-li zamazány litry krve... a jsou to vůbec herečky? Bohatá a zajisté poutavá obrazová projekce doplněná několika základními informacemi.
C3 - 21:00, piatok
Underground - Prednáška
Pohlavne prenosné ochorenia najčastejšie sa vyskytujúce v našich končinách, ich príznaky, priebeh, návod ako im predísť, ďalšie mňamíky a hlavne budú pictures! Nebojte, nebude to nechutné... celý čas.
A1 - 22:00, piatok
Underground - Prednáška
Komiks nie je len doménou Ameriky. Tvorí sa aj na starom kontinente. O tom ako vyzerá taký Európsky komiks a ktoré série stoja za prečítanie, sa dozviete na tejto prednáške. A možno aj to aký je rozdiel medzi US a EU komiksom.
C1 - 10:00, sobota
Underground - Prednáška
Pred desiatimi rokmi som ako fandomové šteňa vošla na svoj prvý con. Dnes by som vám rada popísala moje pocity z dekády života subkultúry v subkultúre. Príďte si vypočuť ilustračné zábery z môjho desaťročia vo fandome. Myriáda conov, kvantum socializácie a pár hmatateľných vedeckých postrehov. #science
C1 - 11:00, sobota
Underground - Prednáška
Už vás nudia tý poctivý a dokonalý hrdinovia ? Čo tak sa pozrieť na zúbok tím šialeným a všetko schopným. Snažiť sa dostať sa cez závoj smiechu a šialenstva až na dno po krútenej mysle ?
C3 - 14:00, sobota
Underground - Prednáška
Láká vás na vlastní oči vidět slavná místa, která znáte z televizních obrazovek? Prohlédnout si kulisy a kostýmy, nebo se dokonce setkat se samotnými herci? Ráda se s vámi podělím o zkušenosti a tipy, jak na to, doplněné fotkami z několika cest. Hlavní zaměření je na Doctora Who, Torchwood, Sherlocka a Merlina.
C3 - 16:00, sobota
Underground - Prednáška
Pravá ruka skazy, ktorá srší svojským humorom - to je sympatický pekelník Anung Un Rama, v našom svete známy pod pseudonymom Hellboy. :) Mike Mignola môže byť na svojho "syna" právom hrdý, veď dal na frak Ogdu Jahad, Hekaté, nacistom, Babe Yage alebo vlkodlakom (a mnohým iným), a ešte si odskočil zahrať do dvoch filmov a videohier. A aj keď teraz rieší svoje "rodinné záležitosti",nuda s ním určite nebude. P.S Túto prednášku by som chcela venovať 20. výročiu, ktoré tento rok HB oslavuje.
B1 - 19:00, sobota
Underground - Prednáška
Polská filmová temně horrorová fantastika byla produktivnější i v dobách tuhého socialismu, jen do roku 1990 vzniklo několik desítek horrorově laděných či přímo horrorových krátko, středo i plnometrážních filmů, často vycházejících ze zahraničních i polských klasiků fantastické a horrorové literatury. Jejich přehled bude sice strohý leč co nejúplnější. Aneb polský horror není jen Vlčice.
C1 - 21:30, sobota
Underground - Prednáška
Všetko to začalo filmom Fritz the Cat. Bol to prvý animovaný film, ktorý dostal rating X. Zaslúžene. A nebol posledný. Pozrieme sa aj na ďalšie ktoré vznikali hlavne v 70. a 80. rokoch. Samozrejme nebude chýbať ani moderná tvorba.
C3 - 22:00, sobota
Underground - Prednáška
1. Ľudia prídu do miestnosti 2. Pustíme niečo na projektore 3. Prvý, kto uhádne dostane cukrík 4. Rinse and Repeat 5. PROFIT
B1 - 22:00, sobota
Underground - Prednáška
Čo má spoločné Superman, Rory Gilmorová a hocikto zo seriálu Newsroom? Sú to prudko akční bojovníci za pravdu a nie sú skutoční. Poďme sa pozrieť na tie najslávnejšie fiktívne novinárske tváre a ich najlepšie príbehy.
C2 - 10:00, nedeľa
Underground - Prednáška
PRAISE HELIX!! Predstavenie fenoménu Twitch Plays Pokémon - live streamu slávnej hry ovládanej desiatkami tisícov hráčov naraz. Vznik, stručná história prvých troch generácii a možný vplyv na budúcnosť live streamov.
A1 - 11:00, nedeľa

Fantasy a horor, Underground

Fantasy a horor, Underground - Prednáška
Cieľom prednášky bude zoznámiť jej poslucháčov zo seriálom Adventure Time a taktiež z rôznymi filozofickými a spoločenskými témami ktorý tento seriál ponúka. Len máloktoré dobrodružstvo vás tak veľa naučí.
C3 - 19:00, piatok
Fantasy a horor, Underground - Prednáška
Aký bol Castiel pred tým, než si obliekol trench coat? Sú anjeli skutočne takí idioti? Je ťažšie naučiť rybu básničku, alebo anjelov využívať slobodnú vôľu? Poďme spolu hľadať odpovede v Biblii, Tóre a v Koráne.
C2 - 15:00, sobota

História, Underground

História, Underground - Prednáška
Vôňa dymu, divoké bubnovanie, extatický tanec... to všetko možno bolo. Budem ale rozprávať o tom čo je teraz. Čo som sa od miestnych (napr. aj šamanov) podozvedal, čo som pofotil, čo zaňuchal, čo ochutnal (a občas sa z toho aj pekne... no dobre o tom radšej nie :)
C1 - 10:00, nedeľa