Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Literárna línia, Fantasy

Literárna línia, Fantasy - Prednáška
Myslíte, že časy (antistresových) omaľovániek sú dávno preč? Príďte si teda pozrieť knihu Fantasy omaľovániek plnú víl, elfov, kentaurov, morských panien, okrídlených bytostí, jednorožcov či drakov a možno zmeníte názor. Prezentáciu s vybranými obrázkami doplním rôznymi príbehmi či pikoškami, ktoré ma k tvorbe jednotlivých diel inšpirovali. Počas prednášky budete mať šancu vyhrať jednu takúto knižku (rozmer A3), tak so svojou účasťou neváhajte ;)

Literárna línia, Sci-fi

Literárna línia

Literárna línia - Prednáška
Časopis Jupiter sa znova prebúdza k životu. Príďte sa pozrieť na prezentáciu jeho desiatejo čísla. Pokrstí ho Jan Kotouč.
Literárna línia - Diskusia
Ako písať tak, aby to zaujalo tu najnáročnejšiu cieľovú skupinu? Možno sa to nezdá, ale písanie pre ženy je veľmi náročné. O tom nám prídu povedať obľúbené slovenské autorky, ktorých knihy stoja v knižniciach mnohých z nás. Tešiť sa môžeme na Baju Dolce, Ivicu Ďuricovú a Michaelu Zamari.
Literárna línia - Diskusia
Má šancu v dnešnej dobe prežiť prává láska? Ľudia milujú a rozchádzajú sa. Kto ich však zoznámi a dá dokopy? Nielen o tom, ale aj o písaní pre mládež sa porozprávame s Terezou Barvíkovou. Na záver knihu Láskohledači aj pokrstíme.
Literárna línia - Prednáška
Prečo je Zaklínač fenoménom fantasy literatúry už viac ako dvadsaťpäť rokov?