Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Literárna línia

Literárna línia - Prednáška
Aj tentokrát sa knižný klub, ktorý poznáte z festivalu Kozmodróm, presunul na festival Slavcon. Kniha Duna od známeho amerického autora Franka Herberta je prvou časťou série o púštnej planéte Arrakis. Zbaľme si veci, odvahu a poďme spolu hľadať "korenie života".
Literárna línia - Diskusia
Ako písať tak, aby to zaujalo tu najnáročnejšiu cieľovú skupinu? Možno sa to nezdá, ale písanie pre ženy je veľmi náročné. O tom nám prídu povedať obľúbené slovenské autorky, ktorých knihy stoja v knižniciach mnohých z nás. Tešiť sa môžeme na Baju Dolce, Ivicu Ďuricovú a Michaelu Zamari.
Literárna línia - Prednáška
Beseda s autorom historických a fantasy románov, zameraná na tohtoročné novinky. Súčasťou je aj prezentácia nového projektu s jedným starým osvedčeným hrdinom. Nebude to celkom beletria, nebude to tradičný komiks, bude to... niečo medzi tým. Slovanská fantasy v podobe, aká v našich končinách nie je celkom zvyčajná. Príde aj výtvarník Martin Plško.
Literárna línia - Vystúpenie
Srdečně zveme všechny milovníky fantastiky a humoru na zábavnou šou ve stylu cimrmanovského divadla plnou totálně mimózních vědců, kteří vedou spor o účinky čokolády na uspořádání vesmíru, života a vůbec. Obstojí práce Jany Rečkové a Jiřího Dluhoše v přísném měřítku nominačního výboru a dostane kniha Vesmír s čokoládou šanci získat Schufevovu cenu?
Literárna línia - Prednáška
Všetci knihy čítame. Ale aj o nich píšeme? Prípadne kto číta o knihách? Dnes sa o tom porozprávame so spisovateľkoi Majkou Danihelovou, Eliškou z Čarovnej poličky a knižnou influencerkou Jaji bloguje.
Literárna línia - Prednáška
Časopis Jupiter sa znova prebúdza k životu. Príďte sa pozrieť na prezentáciu jeho desiatejo čísla. Pokrstí ho Jan Kotouč.
Literárna línia - Diskusia
Má šancu v dnešnej dobe prežiť prává láska? Ľudia milujú a rozchádzajú sa. Kto ich však zoznámi a dá dokopy? Nielen o tom, ale aj o písaní pre mládež sa porozprávame s Terezou Barvíkovou. Na záver knihu Láskohledači aj pokrstíme.
Literárna línia - Prednáška
Kde bolo tam bolo, bola jedna polička s knižkami. Ukladali sme si na ňu knižky nové, staré, tie ktoré sme dostali darom… Každý z vás má doma určite také knižky, ktoré už dávno prečítal a len tak tam stoja, práši sa na ne. Nám to bolo ľúto a rozhodli sme sa, že tieto knižky by mali putovať ďalej, k niekomu, kto by si ich tiež rád prečítal. A kto sme my? Sme taká malá partička knihomoľov. Čítame veľa a každý z nás má doma desiatky (možno aj stovky) kníh. Chceli sme vytvoriť príjemné miesto, kde sa budú stretávať milovníci knižiek, predávať si prečítané medzi sebou a tvoriť si tak miesto vo svojej knižnici na nové tituly. Aj o tom si povieme na prednáške s Eliškou.
Literárna línia - Prednáška
Prečo je Zaklínač fenoménom fantasy literatúry už viac ako dvadsaťpäť rokov?

Literárna línia, Fantasy

Literárna línia, Fantasy - Prednáška
Myslíte, že časy (antistresových) omaľovániek sú dávno preč? Príďte si teda pozrieť knihu Fantasy omaľovániek plnú víl, elfov, kentaurov, morských panien, okrídlených bytostí, jednorožcov či drakov a možno zmeníte názor. Prezentáciu s vybranými obrázkami doplním rôznymi príbehmi či pikoškami, ktoré ma k tvorbe jednotlivých diel inšpirovali. Počas prednášky budete mať šancu vyhrať jednu takúto knižku (rozmer A3), tak so svojou účasťou neváhajte ;)

Literárna línia, Sci-fi