Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Víkend na Rokforte

Víkend na Rokforte - Iné
Ako každý rok, aj tento raz sa triediaci klobúk v muklovskom svete musí tváriť nečarodejnícky. Preto si príďte do Siene slávy vyplniť test, ktorý ho u nás nahrádza. Na mieste vám poradia starší spolužiaci, s ktorými sa budete môcť spriateliť ešte pred tým, než sa dozviete, v ktorej fakulte budete mať miesto. Výsledky sa dozviete na Triediacom ceremoniáli, ktorý sa bude konať v piatok večer.
Rokfort - 15:00, piatok
Víkend na Rokforte - Iné
Prváci, nebojte sa! Tirediaci klobúk nahliadol do vašej duše a počas tohto ceremoniálu sa dostanete do svojej novej fakultnej rodiny. Prefekti vám vysvetlia, ako môžete získať body a ako to na našom Rokforte funguje.
B2 - 18:30, piatok
Víkend na Rokforte - Hra
Nie je nič lepšie, ako spoznať svojich spolužiakov pri akčných hrách, ktoré sa ponesú v tímovom duchu. Bez ohľadu na to, či sa pýšite zlenou, červenou, modrou alebo žltou farbou, príďte medzi nás!
Rokfort - 20:00, piatok
Víkend na Rokforte - Súťaž
Ak si myslíte, že Harryho svet poznáte od A po Z a máte poriadne napozerané filmy, tento kvíz je pre vás! Pripravte sa na komplikovanú súťaž, kde prevetráte svoje vedomosti. Dokážete uhádnuť autora výrokov z kníh, či filmov? Viete jednotlivé repliky pripojiť k daným filmom? Pri tomto všetkom a omnoho komplikovanejších úlohách sa riadne zapotíte. Víťaz si však odnesie zaujímavú cenu, body pre fakultu a nekonečnú slávu!
B1 - 10:00, sobota
Víkend na Rokforte - Iné
Je čas nahodiť sa do farieb svojej fakulty a absolvovať prvé rokfortské fotenie! Zraz bude v Sieni slávy, ale potom sa presunieme na schody, kde zapózujeme na fotografiách. A kto vie, možno ich v budúcnosti zdedia naši potomkovia a budú vedieť, že mali v rodine čarodejníkov.
Rokfort - 11:00, sobota
Víkend na Rokforte - Hra
Členovia spolku SOPLOŠ, domáci škriatok Dobby vás potrebuje! Treba ho zachrániť pred tyranom Luciusom Malfoyom, ktorý ho uväznil a odmieta prepustiť. Príďte preukázať, že máte dostatočné vedomosti a odvahu splniť niekoľko úloh, ktoré je potrebné úspešne vyriešiť. Dovedú vás za ním a okrem úžasného pocitu z dobrého skutku, obdrží vaša fakulta aj nejaké tie body navyše. Do hry sa môžu zapojiť fakultné tímy v zložení minimálne z piatich hráčov (nemusia to byť stále istí, môžete sa striedať) a zíde sa vám muklovský telefón s fotoaparátom, alebo digitálny fotoaparát.
Rokfort - 12:00, sobota
Víkend na Rokforte - Workshop
Každý prútik je jedinečný tak ako čarodejník, ktorý ho vlastní. Drevo z cezmíny, vlas z chvosta jednorožca, príďte sa presvedčiť, že na výrobu čarovných prútikov sa dajú použiť aj bežné nečarovné materiály. Nechajte sa zasvätiť do tajomstiev výroby prútikov a vyrobte si vlastný prútik, podľa vašich predstáv.
C4 - 13:00, sobota
Víkend na Rokforte - Diskusia
Táňa Pauhofová požičala svoj hlas filmovej Hermione vo všetkých ôsmich filmoch o Harrym Potterovi. Zaujímalo vás niekedy, ako sa vytvára dabing k takémuto veľkofilmu, alebo ako blízko má Táňa k samotnej Hermione? O Harrym Potterovi ale aj o projektoch, v ktorých v súčasnosti účinkuje, alebo ich pripravuje, sa budete môcť dozvedieť na tejto diskusii.
A1 - 15:00, sobota
Víkend na Rokforte - Prednáška
Ronald Weasley pred niekoľkými rokmi odohral najlepšiu partiu šachu na pôde Rokfortskej čarodejníckej školy. Dokáže ho prekonať niekto z tohtoročných študentov? Čarodejnícky šach je nebezpečná hra a ani na SlavCone to nebude inak. Zapojí sa do nej každý jeden účastník hodiny, ktorý si na vlastnej koži vyskúša transfiguráciu na šachovú figúrku.
Rokfort - 16:30, sobota
Víkend na Rokforte - Prednáška
Bestie napříč světy. Co má společného auguron z Bradavic se zaklínačskou kikimorou a středověkým baziliškem. Nejen pro studenty Víkendu na Rokforte.
B1 - 18:00, sobota
Víkend na Rokforte - Iné
Pani profesorka Umbridgeová sa po rozhovore s členmi Inkvizičnej čaty rozhodla, že si všetci žiaci zaslúžia poriadny trest. Zvolila ten najhorší - strašidelnú cestu Zakázaným lesom, kde voľne pobehujú čarovné tvory. Pripravte si prútiky a odložte strach bokom - trest si treba odpykať! Pozor: v prípade nepriaznivého počasia sa trest uskutoční písomnou formou. (Upozornenie: vstup na tento bod programu neodporúčame účastníkom mladším ako 13 rokov. Bude sa odohrávať v tme a jeho cieľom je návštevníka vystrašiť. Ak máte slabšiu toleranciu strachu, odporúčame vám ho vynechať. Účasť na vlastné riziko!)
Lúka za Budovou - 22:00, sobota
Víkend na Rokforte - Súťaž
Rok sa s rokom stretol a najväčšia udalosť Víkendu na Rokforte sa vracia. Metlobalový turnaj - súboj titanov. Dokáže Slizolin obhájiť svoj titul? Zahrať si môže každý akčný člen fakulty a fandiť môžu tí, ktorí majú strach z výšok. Lietanie na metle je predsa nebezpečné! Príďte povzbudiť svojich spolužiakov, ktorí sa budú snažiť získať metlobalový pohár, slávu a cenné body pre svoju fakultu. Pravidlá nájdete tu: http://bit.ly/1mbdLG2
Lúka za Budovou - 10:00, nedeľa
Víkend na Rokforte - Iné
Ďalší školský rok je za nami. Ktorá fakulta napokon získala pohár? Príďte sa rozlúčiť so spolužiakmi pred tým, než odídete naspäť do muklovského sveta.
B1 - 13:00, nedeľa