Anotácie

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!

Víkend na Rokforte

Víkend na Rokforte - Iné
Ako každý rok, aj tento raz sa triediaci klobúk v muklovskom svete musí tváriť nečarodejnícky. Preto si príďte do Siene slávy vyplniť test, ktorý ho u nás nahrádza. Na mieste vám poradia starší spolužiaci, s ktorými sa budete môcť spriateliť ešte pred tým, než sa dozviete, v ktorej fakulte budete mať miesto. Výsledky sa dozviete na Triediacom ceremoniáli, ktorý sa bude konať v piatok večer.
Rokfort - 15:00, piatok
Víkend na Rokforte - Iné
Prváci, nebojte sa! Tirediaci klobúk nahliadol do vašej duše a počas tohto ceremoniálu sa dostanete do svojej novej fakultnej rodiny. Prefekti vám vysvetlia, ako môžete získať body a ako to na našom Rokforte funguje.
B2 - 18:30, piatok
Víkend na Rokforte - Hra
Nie je nič lepšie, ako spoznať svojich spolužiakov pri akčných hrách, ktoré sa ponesú v tímovom duchu. Bez ohľadu na to, či sa pýšite zlenou, červenou, modrou alebo žltou farbou, príďte medzi nás!
Rokfort - 20:00, piatok

Sprievodný program

Sprievodný program - Iné
Spustenie celodenných atrakcií, lukostreľba, hod sekerkou, stredoveká kuchyňa, fotky v kostýme, ukážka stredovekého tábora, stredoveká sokoliareň, larpové bitky, komorné larpy.
Lúka za Budovou - 15:00, piatok
Sprievodný program - Workshop
V rámci tohto workshopu uvidíte, ako sa vyrába šíp, workshop vedie Lukáš Reviľak.
Lúka za Budovou - 16:00, piatok
Sprievodný program - Prednáška
Výstava našej dvornej maliarky Kláry Homzovej, ukáže Vám svoju prácu a porozpráva niečo o maľovaní.
Lúka za Budovou - 17:00, piatok
Sprievodný program - Vystúpenie
V rámci tohto workshopu Vám náš šarmantný remeselník Vladimír Schwarz predvedie svoje umenie s drevom. Videoukážka: https://docs.google.com/file/d/0Bxwd_7t7LpCiQWtFZVVYUUJqaFk/edit
Lúka za Budovou - 18:00, piatok
Sprievodný program - Vystúpenie
Výroba pravých včelích sviečok v podaní nášho remeselníka Jakuba Havlíčka.
Lúka za Budovou - 19:00, piatok
Sprievodný program - Diskusia
Špeciálne v tomto čase si budete môcť v našom tábore zakúpiť vstup na letný LARP za zvýhodnenú cenu 25 eur, prípadne si budete môcť nakúpiť do zálohy herné mince. Zároveň sa budete môcť porozprávať o príbehu s našimi majstrami, prípadne si vyplniť kompletnú registráciu.
Lúka za Budovou - 20:00, piatok
Sprievodný program - Vystúpenie
Privítanie návštevníkov festivalu jeho organizátormi. Predstavíme vám, čo všetko na festivale nájdete a čo by ste nemali zmeškať, pripomenieme pravidlá a poďakujeme všetkým, ktorí sa zaslúžili o jedinečný víkend plný drakov, vlakov a iných potvôr. Pardon, chceli sme povedať, bájnych tvorov. Trochu sa nám tento rok tá téma festivalu pletie:) Súčasťou otvorenia SlavConu 2014 bude aj tanečné vystúpenie a milé prekvapenie - divadelné vystúpenie "Kotkodák", ktoré vás naladí tým správnym šialeným spôsobom.
A1 - 20:00, piatok
Sprievodný program - Iné
Mladík menom Dávid sa rozhodne zbaviť svojich nočných môr, a tak napíše v rámci terapie, ktorú podstupuje divadelnú hru, prostredníctvom ktorej chce prekonať svoj ,,strach z pádu". Stredometrážny študentský projekt inšpirovaný komixovým vesmírom Neila Gaimana a jeho vládcom snov, Sandmanom.
A1 - 20:30, piatok

Literárna línia

Literárna línia - Prednáška
Najkrajšie legendy pochádzajúce zo sveta Keltov – z Írska, Škótska, Walesu a Bretónska a farbistá plejáda hrdinov, ktorí v nich našli svoje miesto.
B1 - 16:00, piatok
Literárna línia - Prednáška
Informácie o najnovších slovenských románoch, zbierkach poviedok a e-knihách, ktoré vyšli v rokoch 2012 a 2013. Súčasťou bloku budú aj ukážky z kníh a prípadná diskusia o nich.
B1 - 17:00, piatok
Literárna línia - Prednáška
Stať sa pánom vlastného diela má väčšina autorov, začínajúcich i skúsenejších, zvládnuté. Človek sa nemusí s nikým hádať a vytvorí všetko podľa svojich predstáv. Ako sa ale dá napísať dielo dvomi, či viacerými autormi?
B1 - 18:00, piatok
Literárna línia - Diskusia
,
Beseda s velikánom sloveskej fantastiky Jozefom Žarnayom, ktorú povedie Martin "Roger" Králik. Tiež ste ako deti hltali Tajomstvo dračej steny a Prekliatu planétu? Chcete vedieť, ako sa vydávala science fiction a fantastika v 60-tych, 70-tych a 80-tych rokoch? A možno vám prezradí aj, čo plánuje do budúcnosti.
B1 - 19:00, piatok
Literárna línia - Prednáška
,
První vydavatelství věnované české a slovenské sci-fi a fantasy! A témata jako: Audioknihy jako fenomén, kdo je vůbec poslouchá a proč je poslouchá? Proč roste jejich prodej o 100% ročně? Je mluvené slovo vážným konkurentem psaného slova?
B1 - 20:00, piatok

Hry

Hry - Prednáška
Predstaví sa indie autorská dielňa kartových hier pôvodom zo Slovenska. Nero vymýšľa, dizajnuje, testuje a prezentuje vlastné hry. Jednoduché pravidlá, rôzne herné systémy, kopec srandy. Nero Games sú určené každému, kto si rád rozdá partičku namixovanú z taktiky, príbehu a prekvapení. Hry budú k dispozícii na voľné hranie počas celého festivalu. fb.com/nerogames.sk
C3 - 16:00, piatok
Hry - Hra
O.z. Schatmansdorf sa rozhodlo prehĺbiť svoje pôsobenie v oblasti LARPu. Preto okrem pravidelných hier zo sveta Kráľovstva vína, "varíme" v našej LARPovej kuchyni aj niečo menšie. Schatmansdof vám teda prináša niekoľko menších hier komorného štýlu na vyskúšanie.
C4 - 16:00, piatok
Hry - Prednáška
Máte aj vy svoju obľúbenú? Chcete sa dozvedieť čím jednotlivé tituly prekvapili, čím naopak nepotešili a k tomu ešte nejakú tú zaujímavosť? Príďte a dozviete sa.
A1 - 17:00, piatok
Hry - Prednáška
krátka a skôr humorne ako fakticky založená prednáška o tom, kam sa môže človek dostať ak sa jednoducho rád hrá hry
A1 - 18:00, piatok
Hry - Prednáška
Promítání vtipných i vážných video pozvánek, trailerů a videí z larpů. Přijďte si posedět a odpočinout a podívat se na to, jak to na takovém larpu může vypadat.
C1 - 19:00, piatok
Hry - Prednáška
Dlhé roky som hrám odolávala, lebo som žila v stereotypnom presvedčení, že je to médium určené cieľovej skupine, do ktorej nepatrím. Môj názor zmenila jednoaktovka Gone Home. Poďte ma počúvať, aké sú vedecké dôvody, prečo som z nej nadšená. #science
B2 - 20:00, piatok
Hry - Prednáška
,
Prezentácia LARPu Starí Majstri. Čo od neho čakať, čo čakať od orgov, čo naň vziať a čo určite nenosiť. Všetci mágovia , bojovníci a "obchodníci" sú vrelo vítaní.
B2 - 20:30, piatok

Sci-fi

Sci-fi - Prednáška
Chceš vedieť písať ako pravý Timelord? Plánuješ výlet na Gallifrey a bojíš sa, že neprečítaš ani názvy ulíc? Alebo chceš iba vylepšiť svoj fan art cool kruhovými obrazcami so skrytým posolstvom? Tak neváhaj a navštív workshop cirkulárnej gallifreyčiny!
C1 - 16:00, piatok
Sci-fi - Prednáška
Warp alebo cestovanie v čase sú možno na dosah ruky a mágiu by sme možno mohli popísať matematickými rovnicami, ale niečo nám k tomu chýba: éter. Čaká vás heretická vedecká prednáška s diskusiou (aj) pre laikov o niečom, čo by ste radšej nemali vedieť...
C1 - 17:00, piatok
Sci-fi - Prednáška
Po minuloročnom Star Treku si Šaňo tentokrát zobral na mušku ďalšiu známu frenčízu Hollywoodu. Za obeť podrobnému preskúmaniu fyzikálnych a vedeckých základov padne tento rok Muž z ocele.
C3 - 20:00, piatok

Underground

Underground - Prednáška
Vlogujú, cestujú po svete, spovedajú celebrity na červenom koberci a sú prakticky hviezdami. Reč je o hŕstke youtuberov, ktorá sa dostala na vrchol iba vďaka tomu, že ľudí baví pozerať sa na ich krásne tváre a počúvať ich hlas. Chcete sa dozvedieť kto všetko tam patrí, čo sa momentálne deje v ich svete alebo iba fangirlovať okolo ich dokonalosti? Príďte, dvere sú otvorené!
C2 - 16:00, piatok
Underground - Prednáška
Batman v máji oslávi uctihodných 75 rokov. Aká bola jeho cesta kým sa stal temným hrdinom? Koľko mal Robinov? Koľko hercov hralo Batman.Vsetky jeho úspechy a pády, od Detective Comics #27 až po to ako Batman zmenil komiksový žáner. Od Adama Westa až k Affleckovi
C2 - 18:00, piatok
Underground - Prednáška
Úspešne pokračujeme v tradícii Offtopicov. Tento raz na obraz populárneho podcastu "Runaway thoughts". Predmetom prednášky budú rôzne otázky, ktoré budú riešiť Elendilka a Spooky spolu s elaborovanými hosťami. Zaujímalo vás niekedy, čo by sa stalo keby prišli mimozemšťania? Chceli by ste vedieť, či by sme zostali vo vzťahu s niekým, kto má ruky ako nindža korytnačka? Alebo ste zvedaví, či by ste sa podľa nás stali zombíkmi, keby ste si z nich upiekli večeru? Rozhodne si to nenechajte ujsť!
C1 - 21:00, piatok

Fantasy a horor

Fantasy a horor - Prednáška
Doby kedy sa proti zlu postavil hrdina v žiariacej zbroji sú už dávno minulosťou. Dnes doba potrebuje jeho... mutanta, vyvrheľa a zabijaka... Geralta z Rivie. Odkiaľ vlastne pochádza a čím všetkým si musel prejsť, sa dozviete iba keď prídete na prednášku. Pre odvážnych budú k dispozícií aj rôzne elixíry.
A1 - 16:00, piatok
Fantasy a horor - Prednáška
Ako je na tom filmový Hobit oproti svojej knižnej predlohe? Drží sa Peter Jackson knihy ako kliešť, alebo presne naopak? Spoilery zaručené... :)
A1 - 19:00, piatok
Fantasy a horor - Prednáška
Takzvaná „alternatíva“ sa dostala z okraja názorového spektra a čoraz viac vystrkuje rožky. Predaje konšpiračných časopisov a kníh za poslednú dobu rapídne stúpli. Goebbels sa musí z pekla usmievať. Nastal čas vytasiť najťažšie kalibre fantasy žánru a namieriť ich proti ľudskej nevedomosti, strachu či predsudkom. George R.R. Martin, Steven Erikson, Andrzej Sapkowski ci Mark Lawrence vám svojimi myšlienkami ukážu, ako si vybudovať kritické myslenie na slušnej úrovni.
C2 - 20:00, piatok
- Workshop
Príďte sa zabaviť a trochu si poskákať na tanečný workshop. Učiť sa budú jednoduché tance z obdobia gotiky alebo renesancie. Tanečné skúsenosti nie sú vôbec potrebné, stačí chuť, dobrá nálada a čo najviac kamarátov so sebou. Lebo čím je viac ľudí, tým lepšia zábava! :)
B2 - 16:30, piatok

História

História - Prednáška
Fascinujúci život Keltov v starom Írsku a popis starej írskej civilizácie s jej spoločenským usporiadaním, zákonmi, obradmi a každodenným životom v chladnej, divokej a neprístupnej krajine.
C3 - 17:00, piatok
História - Prednáška
Budem sa snažiť držať oficiálnych historických prameňov. Áno, to znie trochu nudne... Ale nebojte! Bude to o mágii. A budem sa iba "snažiť" držať oficiálnej histórie.
C3 - 18:00, piatok
História - Prednáška
Patrí medzi najstaršie a najmystickejšie symboly ľudstva. Od starovekých hrobiek cez byzantské chrámy až po fľaše coca-coly a zástavy nacistov - aké boli jej podoby, významy a užitie v priebehu storočí? A stretneme sa s ňou aj vo fantasy?
C2 - 19:00, piatok
História - Prednáška
Stromy sú najväčšími i najstaršími organizmami na našej planéte, môžu dosahovať vek až niekoľko tisíc rokov a naozaj úctyhodné rozmery. Korene ich uctievania siahajú hlboko do histórie ľudstva a vetvia sa do mnohých podôb a kultúr. Strom je mocným symbolom v podvedomí ľudstva - os, okolo ktorej je usporiadaný svet, sídlo bohov, darca poznania, strom života. V tejto prednáške sa dozviete o úlohe stromu v mytológii európskych národov, i čo-to o dlhovekosti stromov z vedeckého pohľadu.
C1 - 20:00, piatok

Hry, Sprievodný program

Hry, Sprievodný program - Prednáška
,
Predstavenie letného larpu Kráľovstvo vína, ktorý pre vás pripravuje OZ Schatmansdorf. O 20:00 pokračuje prezentácia larpu v ich tábore na lúke a možnosť zakúpiť si vstup na letný LARP za zvýhodnenú cenu 25 eur, prípadne si budete môcť nakúpiť do zálohy herné mince. Zároveň sa budete môcť porozprávať o príbehu s našimi majstrami, prípadne si vyplniť kompletnú registráciu.
C1 - 18:30, piatok

Fantasy a horor, Underground

Fantasy a horor, Underground - Prednáška
Cieľom prednášky bude zoznámiť jej poslucháčov zo seriálom Adventure Time a taktiež z rôznymi filozofickými a spoločenskými témami ktorý tento seriál ponúka. Len máloktoré dobrodružstvo vás tak veľa naučí.
C3 - 19:00, piatok

Fantasy a horor, Sci-fi

Fantasy a horor, Sci-fi - Prednáška
Rody a dynastie vo svete sci-fi a fantasy - prednáška o rodoch, ktoré povstali z hmly minulosti a takisto aj o tom, ako rýchlo iné rody či dynastie padli a nezostalo nič, len prach... a spomienky... a legendy.
C2 - 21:00, piatok

Stránky