Víkend na Rokforte

Víkend na Rokforte sa vracia už po šiesty raz. Spolu s ostatnými časťami SlavConu sa bude odohrávať pod hviezdnou oblohou, no zároveň sa bude zaoberať aj čarovnými tvormi.

Hneď na začiatku programu sa budete môcť pridať k svojim spolužiakom do vašej obľúbenej fakulty a počas celého víkendu pre ňu zbierať body. Ide o veľa - v nedeľu sa súťaž o medzifakultný pohár vyhodnotí a na víťazov čaká sláva a radostné ovácie. Body pre fakultu získate jednoducho - stačí byť aktívnym účastníkom na programe, súťažiť v drobných úlohách alebo sa jednoducho kamarátiť s prefektmi.

V rámci vyučovania na vás čaká niekoľko zaujímavých hodín. Pripravujeme nočné pozorovanie hviezd v podobe astronómie alebo workshop výroby vlastnej galaxie do vrecka. Svoje vedomosti o magických tvoroch budete môcť predviesť vo fantastickom kvíze a samozrejme, nebude chýbať ani metlobalová hodinka. Pressburg Phantoms, bratislavský tím, pripraví zaujímavé aktivity a budete sa môcť priučiť aspoň muklovskej podobe metlobalu.

Na SlavCon takisto zavíta Rita Skeetová, ktorá sa bude inkognito pohybovať medzi návštevníkmi. Zistíte to veľmi jednoducho - keďže bude mať oči na stopkách, con budú obiehať špeciálne vydania jej stĺpčeka z Denného proroka. Budú v ňom klebety, no možno aj pravdivé informácie, ale pri Rite jeden čarodejník nikdy nevie. V sobotu pripravujeme spolu so stálym partnerom Jelly Belly aj ochutnávku fazuliek každej chuti, ktorú by ste rozhodne nemali vynechať.

Víkend na Rokforte je jedinečná príležitosť zoznámiť sa s fanúšikmi Harryho Pottera v rôznych vekových kategóriách a zažiť dobrodružstvá,o ktorých ste v knihách toľko čítali. Pre pravidelný prísun informácií sledujte program SlavConu 2017, kde budú pravidelne pribúdať príspevky do programu. Tešíme sa na vás!