"KiuBe"

KiuBe sa ku cosplayu dostala počas štúdia na Vysokej škole múzických umení. Študovala vtedy réžiu animovaného filmu a veľmi chcela vytvoriť bábkový film. Začala sa zaoberať viacerými metódami, vtedy to ale veľa s cosplayom nemalo. Písal sa rok 2009 a je pravdou, že skôr smerovala k výtvarnej činnosti, v ktorej napr. v roku 2010 vyhrala v súťaži FanArt a OriginalArt prvé miesto. Neskôr ju ale výroba kostýmov pohltila, pretože zahŕňa všetky atribúty umeleckej tvorby (od ovládania remesla až po herecké predstavenie postavy) a taktiež jej to umožnilo spoznať veľa fantastických ľudí, z ktorých mnohých hrdo môže nazývať rodinou.
Má rada kávu (veľmi :D), dlhý spánok, stromy (samozrejme bez mravcov a inej im podobnej zverovitosti), hurmikaki, Starcraft (je veľkým fanúšikom) alternatívny rock(zvláda i íné žánre okrem techna) či plávanie a svoje dve mačky- Lunu a Miloslava.
Čo sa týka výberu cosplayových postav, má rada všetky animáky, ktoré majú poriadny dej a spracovanie, takže nemá problém s výberom či už z amerických animákov alebo anime. Má rada komiksy, kde je postáv habadej či už v literárnom alebo filmovom spracovaní. Je gamer (práve aktívne hrá Overwatch), takže tam postáv je taktiež na výber "po strop".

Je jej jedno o aký kostým ide, hlavne nech je jej postava sympatická. Jeden z posledných úspechov je tretie miesto, ktoré získala v októbri 2017 s kostýmom Sarah Louise Kerrigan na Y-games SLOVAKIA. Odvtedy nesúťaží, ak na to nemá dobrý dôvod.

V súčasnosti učí na Základnej škole a vo voľnom čase sa viac venuje Originálnym kostýmom.