Header

Milí naši návštevníci, priaznivci festivalu, podporovatelia, kamaráti!

Myslím, že ste si asi všetci všimli, že situácia nie je priaznivá a i napriek tomu, že sme vzdorovali dlho, pre bezpečnosť nás všetkých – návštevníkov, prednášajúcich, VIP i organizátorov, mi pripadla neveselá úloha informovať vás, že SlavCon 2020 sa ruší.

Termín ďalšieho ročníka festivalu bude 23.4 - 25.4. 2021

Situácia na Slovensku a vo svete je vážna, preto sme sa rozhodli pristúpiť k tomuto kroku. Toto rozhodnutie sa nerodilo ľahko a dospeli sme k nemu po zrelej úvahe, aby sme eliminovali riziko šírenia vírusu a minimalizovali finančné straty. Je nám veľmi ľúto, no v aktuálnej situácii si myslíme, že je to najlepšie riešenie, aké sme mohli urobiť. Sme vám však nesmierne vďační (ja obzvlášť) za vašu podporu a priazeň. Dúfam, že zostanete s nami i naďalej a my sa vynasnažíme pre vás pripraviť ešte lepší ročník 2021.

K praktickým informáciám:
1. Ak ste si už zakúpili lístok, nezúfajte. Všetky lístky z predpredaja budú platné aj pre rok 2021. V prípade, že vám nový termin nebude vyhovovať, je možné lístky stornovať prostredníctvom stránky predajcu tu.
2. Program na 2021 sa čiastočne vyskladá z už pripraveného programu, takže určite neprídete o všetky tohtoročné prednášky. S VIP hosťami a Local Heroes budeme rokovať o presunoch ich exkluzívneho programu.
3. Rozbehnuté súťaže, ktoré sa dajú realizovať online, dobehnú v plánovaných termínoch: Literárna súťaž a Editorská výzva (vyhlásenie a konzultácie prebehne online a cez skype) - ešteže máme tie technológie.
4. Celoročný program pobeží ďalej, len čo sa situácia trochu upokojí (SlavCon kvízy, letné pikniky so SlavConom, atď.)
5. Pripravujeme pre vás i decembrové prekvapenie, ale o tom podrobnejšie, až keď budeme mať viac informácií pohromade. Takže, držte si uteráky.
6. Zároveň sa pripájame k boju proti COVID-19 – pridajte sa a pomôžte vedcom analyzovať: Folding@home https://foldingathome.org/start-folding/

Ja viem, že to je len malá útecha, avšak dúfame, že i my svojou troškou prispejeme k rozumnému a príkladnému správaniu sa v čase krízy. Ďakujeme za vaše porozumenie a dajte si chvíľku času na smútenie s nami.

Samozrejme, ak máte otázky, prosby a žiadosti, prosím, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás.

Za celý organizačný tím
Martina “Mel” Wimmerová
Zástupca hlavného organizátora

Hostia

Brian Muir
filmový sochár
Františka Vrbenská
spisovateľka a knihovníčka
Peter Pavlík
strihač trailerov, filmový publicista
Peter "Zahartof" Kolesík
odborný konzultant
Tibor Pusch
hrnčiar, "slovenský viking"

...

O nás

SlavCon je trojdňový festival fantastiky a popkultúry – venuje sa fantasy, sci-fi, hororu, histórii a mytológii. Okrem toho si na svoje prídu aj fanúšikovia literatúry, filmu, seriálov, hier, larpu či umenia.

Návštevníkom prinášame zmysluplné a tvorivé prežitie voľného času. Okrem prednášok ponúkame širokú škálu kreatívnych a pohybových workshopov, ako aj pestrý sprievodný program. Predstavujeme známe osobnosti, LOCAL HEROES, ktoré prispievajú a pozitívne ovplyvňujú kultúrnu scénu Slovenska. Okrem toho organizujeme aj súťaže, do ktorých sa môžete zapojiť podľa svojej chuti.

Myslíme i na našu budúcnosť, preto predstavujeme novinku – voľnú líniu FUTURE EARTH, ktorá v sebe spája ekológiu a technológiu. Podporujeme tiež koncepty Zero Waste či Smart Cities.

Kde

FIIT STU
Ilkovičova 2, Bratislava

Kedy

17.4. - 19.4.2020

OZ SlavCon je tím mladých energických ľudí so záľubou v histórii, mytológii, sci-fi, fantasy a hrách. Našou snahou je združovať ľudí s podobnými záujmami, ako máme my, priniesť im okrem zábavy i možnosť naučiť sa niečo nové a spoznať ľudí rovnakej krvnej skupiny.

SlavCon
Od fanúšikov, pre fanúšikov!

Viac o nás