Pressburg Phantoms

Prvý oficiálny tím muklovského metlobalu na Slovensku a prvý (a zatiaľ jediný) bratislavský tím. Tím sa začal formovať práve tu na Slavcone.

Muggle quidditch (alebo "muklovský metlobal") je mladý rýchlo sa rozvíjajúci šport inšpirovaný hrou z Harryho Pottera. Netreba si ho však mýliť s detskou zábavkou - quidditch v sebe spája prvky rugby, vybíjanej, hádzanej a naháňačky. Šport je genderovo neutrálny, v tíme sa nachádzajú muži aj ženy, čo z neho zároveň robí jediný zmiešaný tímový kontaktný šport.

V súčasnosti má tím cca 20 hráčov vo veku 15 až 40 rokov, pričom niektorí majú skúsenosti aj zo zahraničných tímov. Okrem turnajov (European Quidditch Cup, Danube Cup, Slavic Cup - 3. miesto vo Varšave 2017, atď.) sa Phantoms zúčastňujú aj priateľských zápasov s tímami z blízkeho zahraničia. V lete organizujú aj svoj vlastný turnaj s medzinárodnou účasťou pod názvom Broomtislava.

V metlobale sa konajú aj majstrovstvá sveta, ktorých sa zúčastňuje viac ako 20 národných reprezentácií z celého sveta vrátane slovenskej národnej reprezentácie, ktorá je tvorená aj hráčmi Pressburg Phantoms. Debutovali v reprezentácií na World Cupe 2016 a na European Games 2017 v Osle.

Pressburg Phantoms trénujú každú stredu a nedeľu a prijímajú nových nových hráčov a hráčky. Stretnutie či tréning si môžete dohodnúť prostredníctvom facebookovej fanpage Pressburg Phantoms.

Program

2023