Vladimír Valovič

Tvorca vizuálnych efektov

Vladimír Valovič je skúsený senior compositor, vfx supervízor a vfx mentor s viac ako 20 ročnými skúsenosťami v odbore a viac ako 12 rokov pracuje na celovečerných filmoch, blockbustroch, televíznych seriáloch aj reklamách. Jeho začiatky siahajú až do roku 1996 keď sa ako samouk začal sám učiť Photoshop a 3D studio max a počítačovú grafiku. Samoštúdium neskôr vystriedala súkromná škola Escape Studios v Londýne, ktorá mu dopomohla naštartovať kariéru vo vizuálnych efektoch. Niekoľko rokov je aj hrdým členom asociácie Visual Effects Society (VES). 

V roku 2016 na základe podnetov z okolia a svojej túžby podeliť sa o svoje znalosti s ďalšou generáciou, založil online vfx školu zameranú na compositing Compozitive, kde je majiteľom aj mentorom. Škola je jedinečná tým, že neučí iba základy a príncípy compositingu a to ako byť úspešný v odbore, ale zahŕňa hlavne aj veľa tipov a trikov z oblasti integrácie vrstiev, teórie farieb, optiky, compositingu a 3D techník, ktoré sa nevyučujú na iných školách. Škola tiež funguje ako priateľská komunita ľudí, kde sa študenti navzájom motivujú, vzájomne si pomáhajú a zdieľajú svoje nápady skúsenosti. Od otvorenia sa škola stala jednou z najväčších online škôl VFX so zameraním na compositing na svete. K dnešnému dňu má viac ako 80 študentov, z ktorých všetci boli schopní úspešne získať zamestnanie vo VFX a compositingu. 

Popri spravovaní Compozitive školy a aktívnej profesionálnej vfx kariére, Vladimír aktívne radí mladým VFX nadšencov po celom svete. V minulosti navštívil a stále prednáša na rôznych stredných a vysokých školách a poskytuje online aj privátne školenia s cieľom poskytnúť študentom v tejto rýchlo rastúcom priemysle poradenstvo a povzbudenie pri ich začiatkoch. 

Vladimír mal česť byť súčasťou veľkých filmov a blockbustrov a spolupracovať na nich s tými najlepšími vfx supervízormi a priekopníkmi z tohto odvetvia v Londýne a Vancouveri v najlepších štúdiach na vizuálne efekty na svete, ako sú Framestore, MPC, Dneg, Method Studios, Industrial Light and Magic ako compositor, lead compositor aj mentor. 

Medzi jeho mnohé zaujímavé projekty patria celovečerné filmy, reklamy a hudobné videá. Bol lead compositorom alebo senior compositor na známych filmoch ako Guardians of the Galaxy 1 a 2, Star Trek Beyond, Detective Pikachu, Justice League, Terminator: Dark Fate, Star Wars: Rise of Skywalker a oveľa viac. Bol tiež súčasťou tímu, ktorý získal ocenenie VFX Oscar a BAFTA v roku 2014 za Gravity a v roku 2012 cenu BAFTA za Harry Potter and the Deathly Hallows časť 2.

Program

2023

Fantasy, VIP - Prednáška, Diskusia - Saturday 18:00 (1 hod. 30 min.) -
TARDIS

Skúsený a svetovo oceňovaný tvorca vizuálnych efektov Vladimír Valovič nám príde porozprávať o svojich zážitkoch z práce na hollywoodskych filmoch, akými sú Harry Potter a Dary Smrti II, Guardians of the Galaxy, Justice League, Star Wars: Rise of