Literárna súťaž

Ahojte milí písania chtiví,

s prichádzajúcim novým ročníkom SlavCon-u tu máme aj jeho neodmysliteľnú literárnu súťaž.

Tram-ta-ta-tá, štrnásty ročník písania poviedok je zahájený! Tento rok to bude na tému: Zaklínadlá, čary a elixíry – chyťte sa čoho chcete, prípadne zahrňte všetko (avšak pravdaže zmysluplne). Je tu opäť čas, kedy môžete byť tvoriví, originálni, hraví a ešte to celé položiť na papier. Presnejšie, iba do wordu. A tu sa dostávame k dôležitému bodu, ktorým sú

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE:

1.) Poslať nám môžete poviedky žánru sci-fi, fantasy a horor. (Vzhľadom na tému bude zrejme dominovať fantasy, ale pokojne nás prekvapte!)
2.) Do súťaže budú zaradené poviedky napísané
    • v slovenskom jazyku
    • s rozsahom maximálne 36 000 znakov vrátane medzier (čiže 20 normostrán).
3.) Každý prispievateľ sa môže prihlásiť s maximálne jednou poviedkou, ktorá nebola doteraz nikde publikovaná, ani sa neumiestnila v žiadnej súťaži.
4.) Poviedku nám pošlite písanú vo worde, takže prosíme len vo formáte .doc alebo .docx.
5.) Svoje poviedky nám posielajte na adresu: literarnasutaz [zavináč] slavcon.sk

Uzávierka súťaže je 15.februára 2020 vrátane. Do polnoci. Potom Vám už nepomôže ani zázračný elixír.

A prečo sa vlastne máte trápiť... No predsa preto, že aj Vy milujete písanie! Hráte sa so slovami a slovíčkami, kombinujete možné s nemožným a prepletáte dejové linky a občas nechávate fantáziu vyblázniť sa ako domáceho psa vonku na lúke. Potom to po sebe upravujete a desaťkrát všetko prepisujete, a skrátka všemožne trápite seba, aby ste v konečnom dôsledku s ľahkosťou a gráciou ohúrili a potešili svojich čitateľov.
A tak to má byť. Oficiálnymi čitateľmi Vašich poviedok bude tento rok nová pätica porotcov, ktorú mám tú česť Vám teraz v abecednom poradí predstaviť:

POROTA:

Dominik Harman – výborný plavec vo vodách mediálnych aj marketingových – a to najmä na domácej pôde vydavateľstva Artis Omnis
Vladimír „Drackula“ Hebert – recenzent fantastiky literárnej aj filmovej a šéfredaktor stránky Multiverzum
Jaji Paveleková – charizmatická blogerka, ktorej osobnosť aj prácu spoznáte na stránke Jaji bloguje a v skupine Čítanie nás baví
Juraj Thal – autor detektívno-hororových románov – Nôž, Nenávisť a Dom na kopci
Silvia Zeumerová – autorka fantasy románu Parstelvan

NOVINKY:

A teraz jeden VEĽKÝ BONUS, ktorý tu po minulé roky nebol!
Tento rok sa porotcovia okrem čítania a bodovania Vašich poviedok podujmú aj na čosi viac. Súhlasili a odhodlali sa vyplniť Vám požiadavku, s ktorou na nás už zopár rokov apelujete a totiž – spätnú väzbu!
Áno, priatelia, v tomto ročníku po prvý raz každý z Vás dostane slovné hodnotenie Vašej poviedky od niektorého z porotcov. Výber hodnotiaceho porotcu k Vašej poviedke bude náhodný. Zverejnenia sa báť nemusíte, hodnotenie Vám bude zaslané na Váš e-mail, zverejníte si ho sami, ak budete chcieť.

A to nie všetko... ešte tu máme MINI-BONUS pre tých, ktorí nečakajú na poslednú chvíľu – ak nám stihnete poslať svoju poviedku do Vianoc – teda do 25.decembra 2019, môžete si sami vybrať od ktorého z porotcov si želáte dostať Váš feedback. Ako náhodný porotca Vám potom pravdaže bude pridelený niekto zo zostávajúcej štvorice – takže vo výsledku dostanete dve slovné hodnotenia.

VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV:

Myslím, že sa máte na čo tešiť, tento ročník ponúka naozaj nečakané prekvapenia, ale klasika predsa len zostáva – vyhlásenie výsledkov sa bude už tradične konať počas Galaprogramu v sobotu 18. apríla 2020 podvečer priamo na festivale SlavCon v Bratislave. Vecnými cenami odmeníme prvé tri miesta a víťazné poviedky zverejníme na našom webe.
Ceny do súťaže budú tento rok od vydavateľstva Artis Omnis, od Multiverza, ale aj ďalších dobrodincov podporujúcich literárne tvorivé duše.

Milí priatelia, ktorých končeky prstov majú pri dotyku s klávesnicou čarovnú moc!

Prajeme Vám výnimočnú a cennú inšpiráciu, aby nás Vaše poviedky očarili a uchvátili, a to pravdaže bez pomoci elixírov. Aby nás upútali, prekvapili a zaujali Vašou iskrivou nápaditosťou. Veľa zdaru, priatelia! Tešíme sa na Vaše dielka, a tiež v apríli priamo na SlavCone na Vás!

Vaša porota