Program

Program je zatiaľ predbežný a upravuje sa. Program SlavConu 2020
Sprievodný program
Víkend na Rokforte
Literárna línia
Future Earth
História
Fantasy a Horor
Science-fiction
Underground
Hry
Larpion
Workshopy
Prednáška
Diskusia
Workshop
Hra
Vystúpenie
Súťaž
I
malá aula (-1.65)
veľká aula (-1.61)
malá učebňa A (predná časť) (-1.57)
malá učebňa B (zadná časť) (-1.57)
veľká učebňa (-1.58)
1.40
1.38
1.39
Telocvičňa
knižnica (-1.43)
Foyer
Klubovňa VNR
Exteriér
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
Historický spoločenský tanec 17. st
W
Teatro Olimpico Nuovo [field_group]
Príďte si zatancovať ako na bále! V 17.-tom storočí boli plesy neoddeliteľnou súčasťou každodenného života a schopnosť tancovať bola aspoň tak dôležitá ako schopnosť šermovať. Naučíme vás jednoduché spoločenské tance, ktoré naraz zabavia veľkú skupinu ľudí a nakazíme trochou dobovej elegancie a mravnosti! Vítaní sú všetci, netreba si priniesť predošlé skúsenosti ani tanečného partnera, len dobrú náladu :)
Workshopy
Historický spoločenský tanec 19.st
W
Teatro Olimpico Nuovo [field_group]
Príďte si zatancovať ako na bále! V 19.-tom storočí boli plesy neoddeliteľnou súčasťou každodenného života a schopnosť tancovať rozhodovala o ľúbostnom a nezriedka aj profesionálnom živote. Naučíme vás jednoduché spoločenské tance, ktoré naraz zabavia veľkú skupinu ľudí a nakazíme trochou dobovej elegancie a mravnosti! Vítaní sú všetci, netreba si priniesť predošlé skúsenosti ani tanečného partnera, len dobrú náladu :)
Workshopy
Burlesque
W
Diamond Fairy [field_group]
Burlesque je pestrofarebný svet plný prekvapení, ktorý nekladie žiadne medze, nepotrpí si na ženský ideál, prijíma originálnosť a šialenstvo a týmto posilňuje lásku k sebe samej. Hovoríme síce o umení zvádzania, s Diamond Fairy máte však možnosť zažiť na vlastnej koži toto extravagantné umenie z trochu inej perspektívy, pretože ligotavé kostýmy a dokonalý vzhľad nie sú všetko. Workshop je určený pre všetky ženy od 18 rokov, ktoré túžia po tom vyskúšať niečo nové a pozrieť sa na seba z inej perspektívy.
Workshopy
Hrnčiarstvo
W
Tibor Pusch [field_group]
Tibor, známy tiež ako Slovenský Viking, sa venuje umeleckému hrnčiarstvu. Svoju lásku ku keramike zdedil po rodičoch, ktorí sa tiež venovali hrnčiarstvu a viedli ho k výrobe keramiky odmalička. Počas festivalu si s ním budete môcť vyskúšať prácu s hlinou a odniesť si so sebou vlastný výrobok.
Workshopy
Prečo Zaklínač?
P
Prečo je Zaklínač fenoménom fantasy literatúry už viac ako dvadsaťpäť rokov?
Literárna línia
Využite pódium naplno
W
Lívia Hlavačková [field_group]
Koľkokrát ste videli cosplayera s úžasným kostýmom bezradne sa prejsť po pódiu tam a naspäť? Koľkokrát ste sa sami chystali na pódium a nevedeli ste ani, kde s prípravou choreografie začať? Nech už sú vaše dôvody prečo sa chystáte hýbať sa na pódiu akékoľvek, poznať pár základných pravidiel, tipov a trikov sa vyplatí. Na tomto workshope si preberieme základy práce s telom, gestami, priestorom, časom a inými detailami pri príprave choreografie.
Workshopy
Rozumbrady na Slavcone
I
Táto partia kamarátov sa snaží hravou formou povznášať vedomosti ľudí slovenských a odtiahnuť ich od reality tým, že si potrápia svoje mozgy (a aj brady). Na Slavcone si pre vás pripravia poriadnu dávku kvízových otázok!
Highlight, Workshopy
Workshop Hororového make-upu (popáleniny)
W
Vždy si obdivoval hororové výtvory makeup artistov. A premýšľal si že každý rok keď je tu Halloween chcel by si to skúsiť vyzerať ako z hororu. Máš šancu na mojom workshope. Teším sa na každého z vás.
Horor, Workshopy
DIY Ponožkové plyšáky
W
[field_group]
Máš doma kopu ponožiek, ktoré nestíhaš nosiť? Príď na workshop a nauč sa ako si z nich vytvoriť roztomilého plyšáka :) Sovička, Pusheen, Dobby či Baby Yoda? Nie je problém :)
Workshopy
Cestovanie časom vo fyzike a príbehoch
P
Návštevy minulosti a budúcnosti, časové slučky alebo alternatívne časové línie patria medzi štandardné námety sci-fi. Napriek tomu, že v každodennom živote máme skúsenosť len s jediným pohybom v čase: cestovaním do budúcnosti rýchlosťou 60 sekúnd za minútu, moderná fyzika viac alebo menej vážne uvažuje aj o scenároch podobných tým vedeckofantastickým. V prednáške si povieme, ako sa všeobecne akceptované aj hypotetické fyzikálne teórie pozerajú na čas, a ktoré metódy cestovania v čase by mohli fyzikálne zákony dovoľovať.
Future Earth
Technologické riešenia klimatickej krízy
P
Martin Hinca [field_group]
Veríte, že sa ľudia, firmy a inštitúcie po celom svete poctivo, dostatočne a včas uskromnia, aby planétu pred klimatickou krízou mohla zachrániť skromnosť? Ani ja. Preto som pripravil prehľad možností, ako by nám mohla pomôcť veda a technológie, či a kedy sa to môže podariť, ale aj čo to bude stáť. Vezmeme to spoločne od sadenia stromov v číslach, až po obrovské slnečníky vo Vesmíre, a jednotlivé riešenia ohodnotíme.
Future Earth
"Inteligentné" polyméry
P
Anna Zahoranová [field_group]
Je možné premeniť vodu na mlieko? Môže zvuk liečiť? Dokážu neživé materiály rozumieť našim pokynom? V prednáške na rozhraní medzi vedeckou fantastikou a realitou sa dozvieme viac o skupine polymérov, ktoré menia svoje vlastnosti pôsobením vonkajších podnetov, ako je zmena teploty, elektromagnetického poľa či ultrazvuk.
Future Earth
Square Dance
W
Karolina SDC [field_group]
Square Dance je variabilní, dynamický a zábavný tanec ve čtverylkách na anglickou nápovědu callera (člověk s mikrofonem). Základních figur je 70, vy jich na Slavconu potkáte asi desetinu. Figury a formace jsou v celém světě stejné. Těšíme se na vás Za Karolínu SDC Bratislava, Jirka, caller
Workshopy
Tribal Fusion Bellydance
W
Denise Charbo [field_group]
​Srdečne vás pozývam na kurz Tribal Fusion Bellydance, vhodný aj pre začiatočníkov, so zameranímna technický ako aj kreatívno-expresívny rozmer tejto krásnej viac-úrovňovej tanečnej formy. Rozviňte a posuňte svoje tanečné možnosti opäť ďalej vďaka tomuto jedinečnému kurzu zameraného na výučbu komplexnej tribal fusion bellydance choreografie.
Workshopy
Ranná jóga
W
Denise Charbo [field_group]
Ranná rozcvička v podobe jógy pomáha rozhýbať telo a stuhnuté svaly. Niekoľko minút, venovaných jednoduchému cvičeniu pod dohľadom skúsenej jogíny, spôsobí to, že človek pocíti prílev energie a mozog sa pripraví na úlohy, ktoré musí počas dňa zvládať.
Workshopy
Podoby ženy
V
Lívia Hlavačková [field_group]
Ženy sú rôzne. Vysoké, nízke, chudé, oblé, blonďavé, tmavé,... a všetky sú krásne! No aj každá žena má rôzne podoby. Iná bude ráno pred prvou kávou, iná na pracovnej schôdzke, iná večer v divadle, iná po vášnivej noci a iná bude, keď je celkom sama. Tanec vám niektoré z mnohých podôb ženy predstaví aj bez slov.
Highlight
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00