Program

Program je zatiaľ predbežný a upravuje sa. Program SlavConu 2020
Sprievodný program
Víkend na Rokforte
Literárna línia
Future Earth
História
Fantasy a Horor
Science-fiction
Underground
Hry
Larpion
Workshopy
Prednáška
Diskusia
Workshop
Hra
Vystúpenie
Súťaž
I
malá aula (-1.65)
veľká aula (-1.61)
malá učebňa A (predná časť) (-1.57)
malá učebňa B (zadná časť) (-1.57)
veľká učebňa (-1.58)
1.40
1.38
1.39
Telocvičňa
knižnica (-1.43)
Foyer
Klubovňa VNR
Exteriér
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
HEMA workshop
W, V
Matej Hlavatý [field_group]
HEMA - Historické Európske Bojové Umenia - zahŕňa štúdium, rekonštrukciu a tréning bojových umení podľa dochovaných historických prameňov, ich športovú aplikáciu formou súbojov a turnajov s modernými ochrannými pomôckami. V prvej polovici workshopu sa dozviete čo HEMA je, z čoho sa vyvinula, ako sa odlišuje od iných foriem šermu a čo môžete čakať od bežného tréningu, sparringu či turnaja. V druhej časti si sami oblečiete vesty, masky, rukavice, vezmete do ruky zbrane a vyskúšate si na vlastnej koži ako vyzerá skutočný šerm proti trénovaným, aj netrénovaným protivníkom. Zoznámite sa s jednoručným mečom a štítkom, dlhým mečom a rapírom. Treťou časťou workshopu bude neformálna debata pri pive s prednášajúcimi, kde sa vynasnažíme zodpovedať všetky otázky na ktoré nezostane čas. Kapacita teoretickej časti je neobmedzená, kapacita praktickej časti bude limitovaná množstvom výstroje ktoré sa podarí zabezpečiť. Počítajte s tým že výzbroj si budeme musieť striedať. Prineste si jedno rezervné suché tričko, halovú obuv, uterák a vodu.
Workshopy
Karate Workshop
W
Peter "Peco" Becza [field_group]
Spravíme si spoločnú rannú rozcvičku. Povieme si niečo o príprave na boj. A ukážeme si ako byť fit, pomocou jednoduchých cvikov vlastnou váhou.
Workshopy
Elixír lásky na pery
W
Petrana Dubeňová [field_group]
Trápi ťa nezáujem toho sympaťáka z Bystrohlavu či kapitánky metlobalového teamu? Chcel/a by si sa páčiť no s tými popraskanými perami po zime to ide ťažko? Zastav sa na tajnej hodine elixírov, kde sa naučíš uvariť zakázanú esenciu lásky v podobe balzamu na pery, ktorým neodolá ani to najchladnejšie srdce!
Workshopy
SYMBOLY. SIGILY! SAMOLEPKY?
W
„Keď sa ľudstvo konečne naučí čítať jazyk symbolov, padne z naších očí veľký závoj...“ Manly Palmer Hall Od počiatku vekov sme využívalo rôzne symboly a znaky na popísnie sveta okolo Nás. Slneční bohovia, hrdinovia, antropomorfné zvieracie figúry, všetky druhy písma, karty, logá veľkých spoločností, politických strán či obyčajné smajlíky, všetko toto operuje na našej vizuálnej predstavivosti... Zvykli sme si, že si symboly KUPUJEME, ale na tomto workshope si vyskúšame, aké je to vytvoriť si symbol vlastný. Aké runy by používala vaša zaklínačská škola? Ako by vyzeral erb vašej rokfortskej fakulty? Aké je vaše šamanské zviera alebo patronus? Dalo by sa z vašich iniciál vyrobiť fešácke logo? Pozrieme sa na ukážky starodávnych aj súdobých symbolov a takisto si vyskúšame výrobu sigil, ktoré využívajú ešte aj dnešní chaosmágovia... Verím, že z workshopu odíjdete vyzbrojení silnými symbolmi, ktoré viete aplikovať na nalepovací papier, vyrobiť si z ich drevoryt, lynorit, šperk... Určite neodídete naprázdno. Tešíme sa na Vás!
Workshopy
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30